Onay, şampiyonluk yarışını HABER1903'e değerlendirdi! "Beşiktaşlı oyuncular bugünü göremedi"

Onay, şampiyonluk yarışını HABER1903'e değerlendirdi! "Beşiktaşlı oyuncular bugünü göremedi"

beIN SPORTS programcısı ve yorumcusu Güntekin Onay, Beşiktaş’ın gündemi hakkında HABER1903’e açıklamalarda bulundu.

İşte Onay’ın HABER1903’e yaptığı açıklamalar:

-ÇOK KOLAY BİR HADİSE DEĞİL-

Şampiyonluk yarışını değerlendiren Güntekin Onay; “Kalan 5 maçta herkesin hesabı belli. Hep şu konuluyor. “5’te 5 yaparsa…” Ortada 19 tane maç var. 4 takım, 5 hafta ve Beşiktaş ile Galatasaray birbiriyle oynayacağı için 19 maç var. Burada ikisi birden aynı anda 5’te 5 yapamayacak iki tane garanti takım var. Bunlar Beşiktaş ve Galatasaray. İkisinin birden 5’te 5 yapma şansı yok. Çünkü birbirleriyle maçları var. Bu yüzden Başakşehir’in böyle bir avantajı var. Ama ben 19 maçın 19’unda da puan kaybı olmayacağına inanmıyorum. Herkes, herkesi yenemez. Çok kolay bir hadise değil” dedi.

-O MAÇ, ŞAMPİYONLUĞUN DÜĞÜM MAÇIYDI-

Beşiktaş’ın Başakşehir’e mağlup olduğu karşılaşmaya dikkat çeken Onay; “Beşiktaş’ın şampiyon olabilmesi için bence Galatasaray’ı deplasmanda yenmesi ve diğer maçlarını kazanması lazım. Fakat kazansa bile Başakşehir’in puan kaybetmesini beklemesi lazım. Bu mümkün mü? Tabii ki olabilir. Ama diğer maçları kazanıp Galatasaray ile deplasmanda berabere kalırsa bu kez Başakşehir avantajlı bir şekilde öne geçmiş oluyor. Başakşehir bir maç berabere kalır, Beşiktaş, Galatasaray ile berabere kalıp diğer maçları kazanırsa yine Başakşehir’i ikili averajda geçemiyor. Dönüp dolaşıyoruz Başakşehir’in puan kaybetmesi gerektiğini geliyoruz. Beşiktaş’ın 1-0 yenildiği Başakşehir deplasmanındaki maçtan sonra yazdığım yazıda “Farkında değillerdi” diye bir başlık atmıştım. Çünkü o maç şampiyonluğun düğüm maçıydı. O maç, en önemli maçtı. Fakat Beşiktaş’lı oyuncular bu durumun hiç farkında değilmiş gibi oynadı. 10 kişi kalmış rakibi karşısında 1-0 mağlup olan tek gol bulamayıp da böyle bir avantajı iten Beşiktaşlı oyuncular bugünü göremedi. O gün maç 1-1 bitmiş olsaydı Beşiktaş, şu an şampiyonluğun en büyük adayıydı” dedi.

-ÖNCELİK GALATASARAY VE BAŞAKŞEHİR’DE-

Şampiyonluk yarışında öne çıkan takımlarla ilgili Güntekin Onay; “Bugünkü koşullarla değerlendirince Beşiktaş’ın 5’te 5 yapması, Başakşehir’in de bir yerde takılması lazım. Çünkü Beşiktaş, 5’te 5 yaparsa Galatasaray’ı geride bırakıyor ama Başakşehir’i geride bırakabilmesi için Başakşehir’in puan kaybetmesi gerekiyor. Beşiktaş, Galatasaray ile berabere kalırsa yine Başakeşehir’in puanlar kaybetmesi ve Galatasaray’ın da puan kaybetmesi gerekiyor. O yüzden avantajın öncelikle Galatasaray’da sonra Başakşehir’de sonra Beşiktaş’ta olduğun düşünüyorum. Hesap çok net. Herkes ‘Beşiktaş, 5’te 5 yaparsa şampiyon olur’ diyor. Beşiktaş, 5’te 5 yaparsa şampiyon olma şansı çok yüksek ama Galatasaray beraberliğinin dahil yetmediği bir hesap ortada var. Beşiktaş, güçlü, formda, kaliteli tamam ama ortada fikstür hesabı, matematiksel gerçekler ve rakiplerin durumları var. Beşiktaş, Galatasaray maçından sonra bu hesapları yapmak daha gerçekçi olur. Galatasaray’ın olduğu konumda Beşiktaş olmak isterdi. Herkes Galatasaray’ın zor maçları olduğundan bahsediyor ama şu anda Galatasaray ile Beşiktaş’ın yerini değiştir deseler Şenol Güneş herhalde kabul ederdi. Fenerbahçe’nin durumu ise Fenerbahçe bütün maçlarını kazanırsa rakiplerinin en az ikişer kere puan kaybetmesini bekleyecek. Fenerbahçe puan olarak yaklaştı gibi gözüküyor ama Galatasaray ile Beşiktaş berabere kalsa bile Beşiktaş’ı geçemiyor” dedi.

-BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE MAÇINDA ÖNE GEÇERSE…-

Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe ile oynanacak rövanş karşılaşmasına değinen Onay; “Kupa maçında 0-0, 1-1’lik beraberlikler Fenerbahçe’ye yarıyor. Beşiktaş’ın orada kazanması lazım. Fenerbahçe iyi savunma yapan takım. Özellikle son haftalarda savunmasını geliştirdi. Çok kolay olmayacak ama Beşiktaş öne geçerse Fenerbahçe’nin düzenini ve planını bozar” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABERKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 62 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder