Türk basketbolunun önemli isimlerinden İsmet Badem HABER1903'e özel açıklamalarda bulundu.

İşte İsmet Badem'in HABER1903'e yaptığı açıklamalar:

-BEŞİKTAŞ, MEVCUT KADROLAR İÇERİSİNDE ESKİ GÜCÜNÜ KORUYOR-

Siyah Beyazlıların kadro gücünü koruduğuna dikkat çeken İsmet Badem; "Şu anda Türkiye liginde herkes küçük bütçelerle takım kurduğu için Beşiktaş'ın da şu an mevcut kadrolar içerisinde eski gücünü koruduğunu fakat bir EuroLeague takımıyla kıyaslamanın mümkün olmadığını, Ufuk Sarıca gibi bir finallerin koçuyla seyircisiyle bütünleştiğinde iyi işler yapacağını söyleyebilirim." dedi.

-SADECE BEŞİKTAŞ'IN F.BAHÇE İLE MÜCADELE EDEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM-

Beşiktaş Sompo Japan'da eksiklerin anlaşılabilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu ifade eden İsmet Badem; "Biraz daha maçları izlemek lazım. Her oyuncu demek, oyuncu menajerine para vermek demektir, takımın içinde bazı dengeleri bozmak demektir. Dolayısıyla sene ortasında gelen oyuncular çok büyük yıldız olmamak kaydıyla, sene başına nazaran çok kayda değer başarılar imza atmamış da olabilirler. Beşiktaş'ta şu anda çok büyük bir yıldız olarak her maçta 30 sayı atıp 20 ribaund alan double double yapan bir oyuncu olamaz. Onun için belli bir süre beklemekte fayda var. Pınar Karşıyaka'nın dışında biraz Tofaş'ı beğendim. Fenerbahçe zaten öyle bir takım kurmuş ki, 'İkinci kim?' diye bağırıyor. Dolayısıyla sadece Beşiktaş'ın Fenerbahçe ile mücadele edebileceğine inanıyorum." dedi.

-EUROLEAGUE DIŞINDA KALAN TAKIMLARIN HİÇBİRİ ÇOK BÜYÜK KAPASİTELİ DEĞİL-

FIBA Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş ile mücadele eden ekiplerin çok büyük güce sahip olmadıklarını belirten İsmet Badem; "EuroLeague dışında kalan takımların hiçbiri çok büyük kapasiteli değil. Futbolda Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir gibi takımların dışında kalanlar gibi. EuroLeague'de Fenerbahçe, Barcelona, Olympiakos, Panathinaikos dışında kalan Aris, PAOK gibi ekiplerin artık güçleri kalmadı. Mesela Yunanistan'da basketbol neden patladı? Olimpiyat için verilen paralar, örneğin 100 milyon Euro verildi. Bunun 20 milyon Euro'su caddelere faan harcandı. Geri kalanı ise kulüplere basketbolu geliştirmeleri için siyasi yatırım olarak dağıtıldı. Basketbol Yunanistan'da bundan sonra patladı. Sonrasında deniz bitti, Yunanistan'da basketbol sadece iki tane zengin iş adamının sırtına kaldı. Bunlar Olympiakos ve Panathinaikos." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER