NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın Porto zaferini değerlendirdi.

Demirkol, siyah-beyazlı takımın oyunundan övgüyle bahsetti.

İşte o sözlerden satırbaşları:

"Tesadüf ile açıklanabilecek bir şey değil. Soğukkanlı doğru bir oyun ortaya koydu. Hakikaten ayakta alkışlayalım. Tam bir şov oldu."

"Cenk Tosun harika oynadı. İngiltere'de boşuna 12-14 milyon pound vermezler kimseye. Hep doğrusunu güçle yapıyor. İlk yarının sırrı, Beşiktaş Porto deplasmanında girdiği ikili mücadelelerin yüzde 63'ünü kazanmış. Bu şu demek, rakibe akın üstünlüğü sağlamıyorsunuz."

"Olağanüstü bir Cenk vuruşu. Casillas artık 2 gün uyuyamaz. Bence Casillas'ın aklına vermedi vuracağı. Bunu tartışanlar olur ama ben vuruşu ön plana çıkarıyorum. O vuruşa cüret etmek ve vurmak... Cenk Türk gençleri için örnek bir sporcu. Yabancı sınırları tartışmalarını geçin ya. Adamın biri çıkıyor ve yapıyor. Bunu da lafla da yapmıyor. Başka bir insana dönüştü."

"Quaresma öyle bir pas verdi ki, sadece Talisca anladı topun ortaya gittiğini Quaresma'nın önünde adam varken topu oraya atabilmesi muazzam bir şey."

"Santrfor arkası üçlüsü takımdan kopmadı, Takım da onlardan kopmadı. Porto taraftarları stattan çıkarken biz bu maçı nasıl kaybettik demezler. Nasıl gruptan çıkacağız derler. Oğuzhan'ın çıkıp Medel'in girmesi, benim aklıma hiç yatmıyor; ama hocalık böyle bir şey. Hocalık kimsenin aklına gelmeyen şeyi yapıp işi değiştirmek."

Haber Kaynağı: HABER1903