Beşiktaş Sompo Japan Takımı, Slovenya kampındaki son hazırlık maçında Helios Suns Domzale'yi 89-61 mağlup etti.

Siyah-beyazlılar maça; Ryan Boatright, Can Maxim Mutaf, Jon Diebler, Earl Clark ve Samet Geyik beşiyle başladı.

İlk dakikadan itibaren kontrolü eline alan Beşiktaş, dış şutlarla farkı açmayı başardı. Çeyreğin son dakikalarında basit hatalar sonucunda potasında basketler görmesine rağmen ekibimiz ilk bölümü 21-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe daha daha kontrollü başlayan Beşiktaş, dış şutlardaki başarılı yüzdesiyle farkı açmayı başardı ve soyunma odasına 51-30 üstünlükle girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Beşiktaş; Ryan Boatright, Muratcan Güler, DJ Strawberry, Earl Clark ve Augusto Lima beşiyle çıktı.

Üçüncü çeyreğin başlarında savunmada açıklar veren ve rakibinin kolay sayı bulmasını engelleyemedi. Çeyreğin devamında hücumda ve savunmda toparlanarak oyunun kontrolünü tekrar eline alan siyah-beyazlılar son çeyreğe 69-53 önde girdi.

Son bölümde sık sık değişikliğe gitmesine rağmen Beşiktaş Sompo Japan Takımı farkın erimesine izin vermedi ve karşılaşmadan 89-61 galibiyetle ayrıldı.

Siyah Beyazlıların mücadelede en skorer olan oyuncusu 17 sayıyla oynayan Augusto Lima olurken onu; 14 sayıyla Can Maxim Mutaf, 12 sayıyla Earl Clark ve 10 sayıyla da Jon Diebler takip etti.

Haber Kaynağı: Bjk.com.tr