Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda D Grubu’nda yer alan A Milli Erkek Takımımız, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynadığı son maçında Letonya’ya 89-79'luk skorla mağlup oldu.

Bu sonuçla Ay Yıldızlılarımız D Grubu’nu dördüncü sırada tamamlarken, C Grubu’nun lideri İspanya ile Son 16 mücadelesinde eşleşti. A Milli Takımımız ile İspanya arasındaki mücadele, 10 Eylül Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

A Milli Erkek Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Sarıca'nın maç sonu açıklamaları:

"Sonuna baktığımız zaman farklı gitti ama oyuna baktığımız zaman iyi gittik. Tam yakalama anında hatalar yaptık. Karşı takım cezayı kesen bir takım. Basketbolu daha iyi oynamalıyız. Belli yerlerde yeterli olmuyor. Şimdi turnuva oynadık ve eleme usulü var artık. Kağıt üzerinde İspanya favori ve işimiz kolay değil ama oynanmamış bir maç için de enseyi karartmayacağız. Pazar günü çeyrek finale kalmak için maç oynayacağız. Doğruları sahaya koymak lazım. Burada iyi niyet önemli. Sporcu arkadaşlarımızın hepsi iyi niyetli. Hepimiz bir karar verdik ve süremiz de fazla değildi. Süremiz olsa daha da ilerleme kaydedebilirdik. Bu turnuvada 3-4 tane oyuncumuzu gelecek ile ilgili sahaya lanse ettik. Mesela Furkan Korkmaz'ın skoru olmadan oyunu öğrenmesi lazım. Yaptığımız mücadele ve kimseden çekinmeden oynamamız lazım. En zor grupta oynadık. Bazı yerlerde de gücümüz yetmedi, bunu kabul etmek gerekiyor." dedi.

Haber Kaynağı: HABER1903