2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda D Grubu'ndaki 5. maçında yarın Letonya ile karşılaşacak A Milli Erkek Takımı'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, gruptaki sıralama açısında çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını söyledi.

Ufuk Sarıca, ay-yıldızlıların Letonya maçı öncesi Metro Enerji Spor Salonu'nda yaptığı son antrenmanının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Grubun son maçını Letonya karşısında oynayacaklarını belirten Sarıca, "Son 16'ya kalmış durumdayız. Ama gruptaki sıralama açısından çok önemli bir maça çıkacağız. Letonya'nın da birinci olmak için kazanmaya ihtiyacı var. Bu bakımdan sert bir maç olacak. Yarın kazanarak daha kolay bir yola girebiliriz. Turnuvada enteresan yerlere gelme ihtimalimiz var. Sahaya kazanmak için çıkan, son topa kadar mücadele eden, her şeyden önce herkesin sevdiği ve desteklediği bir milli takım oldu. Yarın da aynı şekilde sahada olacağımızdan hiçbir şüphemiz yok." ifadelerini kullandı.

Sarıca, Belçika galibiyetinin ardından takımdaki stresin azaldığı şeklindeki yorumlar için de "Sporcu ve teknik adam için baskının iyi olduğunu düşünüyorum. Baskı olmadan, işler çok kolay yürümüyor. Önemli olan bu baskıyı ne kadar yönetebildiğiniz. Takımdaki genç arkadaşlarımızın tecrübeye ihtiyaçları var. Dün oynadığımız Belçika maçı da çok önemli bir tecrübeydi. Letonya'nın ilk 5'inde 3 THY Avrupa Ligi oyuncusu var. Amerikan Basketbol Ligi'nde mücadele eden 2 oyuncuları var. Yarın daha az hata yaparak, kazanmak için sahada olacağız." diye konuştu.

Haber Kaynağı: Vatan