"Assolist yapmak Şenol Güneş'in işi"

"Assolist yapmak Şenol Güneş'in işi"

Sabah gazetesi yazarlarından Ahmet Çakar, Siyah Beyazlıların gündemini değerlendirdi.

*Şenol Güneş; Gomez'i Almanya Milli Takımı'na kazandırdı, Aboubakar'ı yıldız yaptı, Cenk'i Premier Lig'e yolladı ve son olarak Talisca'yı Brezilya Milli Takımı'na adeta seçtirdi. Bütün bu futbolcular Güneş'in tezgâhından geçti. Bunun için ne diyeceksiniz? Ve Talisca'nın milli takıma seçilmesi Beşiktaş'ta kalma umutlarını azalttı mı?

Yıllar önce artist ve şarkıcı menajerleri vardı. İçlerinden bazıları Anadolu'da bulup keşfettikleri genç yıldızları birkaç yıl içinde başrol oyuncusu ya da assolist yaparlardı. İşte Şenol Güneş de bunlardan biri. Tezgahından yerli-yabancı kim geçerse geçsin büyük aşama kaydediyor. Bu meziyet Şenol Güneş'te var. Akademilerde ders verilmesi, araştırılması gereken bir tablo. Bu konuda Güneş'e Türk futbolu ve Türk futbolcusu çok şey borçlu. Talisca'nın Milli Takım'a seçilmesi Beşiktaş'ta kalma olasılığını düşürür. Aslında Beşiktaş gel-gitler yaşıyor. Şu anda büyük bir para verse Talisca'nın bonservisini alabilir. Ama miktar çok büyük (21 milyon Euro). Mutlaka yönetim de hesap kitap yapıyordur.

*Başakşehir-Beşiktaş maçı haftanın en önemli mücadelelerinden biri. Başakşehir geçen hafta yenildi, eksikleri de var. Beşiktaş sizce bu maçın favorisi mi?

Başakşehir'de çok önemli iki eksik var. Defansın bel kemiği ve bütün dengeyi kuran Epureanu ve hem ofansif hem defansif organizasyonda başrolü oynayacak Emre cezalı. Üstelik maç Başakşehir'in stadında oynanacak olmasına rağmen seyirci üstünlüğü Başakşehir'de olmayacak. Tüm bunlara baktığımızda Beşiktaş bir adım önde görünüyor. Ama önde görünmek demek maç kazanılacak anlamı taşımaz.

Haber Kaynağı: SabahKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 7 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder