Beşiktaş'ın efsane futbolcularından Yusuf Tunaoğlu, vefatının 17. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında dualarla anıldı.

Başkan Fikret Orman'ın çiçek gönderdiği anma töreninde Disiplin Kurulu üyelerinin yanı sıra Tunaoğlu’nun ailesi, yakınları ve sevenleri yer aldı.

Yusuf Tunaoğlu’nu vefatının 17. yıldönümünde rahmetle ve saygıyla anıyoruz.

Yusuf Tunaoğlu

1946 yılında doğdu. O da Sanlı Sarıalioğlu gibi Beşiktaş alt yapısında yetişti. Baba Hakkı’nın kontrolünde önce Genç Takım’da arkasından da Profesyonel Takım’da yer aldı. Yalnız Beşiktaş’ta değil, Türk Futbolu’nda 30-40 yılda bir sahalarda görülebilen süper yıldızlardan biriydi. Beşiktaş’ın gelmiş geçmiş en muhteşem kadrosu olan; Hakkı’lı, Şükrü’lü, Çengel Hüseyin’li kadrosunda bile ilk onbirde kendisine yer bulabilecek çaptaydı. Beşiktaş’ta 2 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası yaşadı. 1962-76 yılları arasında 172 lig maçında 23 gol kaydetti. 6 kez A, 3 kez Ümit, 5 kez de Genç olmak üzere toplam 14 kez Milli oldu. Büyük top tekniği, driplingleri, arkadaşlarına attığı milimetrik paslar ve oyun kuruculuktaki zekası ile Avrupa çapında bir oyuncuydu. Futbolu bıraktıktan sonra, uzun bir dönem Beşiktaş alt yapısında görev aldı. 2000 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama çok erken veda etti.

Haber Kaynağı: Bjk.com.tr