Beşiktaş yeni sezon hazırlıklarının İstanbul etabını bu akşam tamamlıyor. 1 Temmuz'dan beri çalışmalarını İstanbul'da sürdüren Siyah Beyazlılar bu akşam saat 20.00'de yapacakları idman ile İstanbul'daki hazırlıklarını tamamlayacak ve yurtdışı kamplarına başlayacak.

Başkan Fikret Orman'ın Beşiktaş'ın dünyaya açılması projesi kapsamında, ilk olarak Çin'e gidecek olan Siyah Beyazlılar, burada Schalke 04 ile bir hazırlık maçı oynayacak. Bu akşamki idmanın ardından tesislerde yemek yiyecek olan Siyah Beyazlı takım gece yarısı uçağı ile Çin'in Guangzhou şehrine hareket edecek.

Yaklaşık 11 saat sürecek yolculuğun ardından Guangzhou'ya inecek olan Beşiktaş buradan da karayolu ile maçın oynanacağı Zhuhai şehrine hareket edecek. 19 Temmuz'da Alman takımı Schalke 04 ile hazırlık maçı yapacak olan Siyah Beyazlılar maçın ardından Türkiye'ye dönecek.

Beşiktaş, Çin seyahatinden döndükten sonra 1 gün dinlenerek kamp ve maçlar için İspanya'ya gidecek. İspanya'da Marbella'da kamp yapacak olan Siyah Beyazlılar burada da Vallodolid, Las Palmas ve Real Betis ile 3 hazırlık maçı oynayacak.

Haber Kaynağı: DHA