Fikret Orman, Londra'da bulunma sebebiyle ilgili konuştu! "1-2 görüşmemiz var!"

Fikret Orman, Londra'da bulunma sebebiyle ilgili konuştu! "1-2 görüşmemiz var!"

Beşiktaş Sompo Japan Baş Antrenörü Ufuk Sarıca, Bein Sports Haber'e konuk oldu. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman da programa telefon ile bağlanarak Londra'da bulunma sebebiyle ilgili konuştu.

İşte Sarıca'nın açıklamaları:

-EKONOMİK BÜTÇEYLE BUNU BAŞARDIK-

"Geçen sene müthiş bir seneydi. Su an daha fazlasını istiyoruz. Geçen senenin başında 11 tane yeni oyuncumuz vardı. 2 sezondur play off'a gidemeyen bir Beşiktaş vardı. Taraftar yoktu. Üzgün veya kırgındılar. Ne kadar tutkulu olursanız olun ilgi sonuçlarla alakalı. Sezon sonunda son iki takımdan biri olduk. Ekonomik bir bütçeyle bunu başladık. Ama hiçbir zaman yetinmiyoruz. Daha iyisini istiyorsunuz. Dönüp baktığınızda gerçekten belli başlı şartları da büyütmeniz gerekiyor. Bunun çabasındayız. Beşiktaş, basketbolun içinde olan bir kulüp. Biz bunu canlandırdık. Geçen sene koca bir maratonu ikinci olarak bitirip sonunda da finale çıkan bir takımdık. Karşıyaka'da da öyleydi. Üstüne koyarsanız sporda başarı geliyor. İnşallah Beşiktaş ile bunu da başarırız. Çok büyük zorluklar var. Sadece basketbol için düşünüyoruz ama futbol tarafı da var. Yeni yapılan bir stat var. Aynısı basketbol için de düşünülüyor ama kolay değil. İnsanların zaman harcayabileceği bir salona ihtiyaç var."

-ZİRVEYE OYNAYACAĞIZ-

"Bu sene zor bir başlangıç oldu. En büyük nedeni de sakatlıklar. Sağlık olarak eksik bir takım vardı. Ufak tefek kayıplar yaşadık. Tam takım olsaydık bu kayıpları yaşamazdık. Fenerbahçe maçında kazansaydık liderliğe oynayacaktık. Ligde herkes birbirini yenebiliyor. Bizim sağlıklı olabilmek en önemlisi. Organize olan ve çalışan bir takımız. Eksik olduğumuzda bunu yapamıyoruz. Çok genç bir kadromuz da yok. Bir takım eksiklikler sahaya yansıyor. Maxim ve Semih gibi oyuncularımız şu an dışarda. Bunlar çok önemli eksikler bizim için. Bu eksikler tamamlandığında zirveye oynayacağız."

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, programa telefon ile bağlandı.

Beşiktaş Kadın basketbol ve Erkek voleybol şubelerinin durumu hakkında açıklamalarda bulunan Fikret Orman;

-RADİKAL KARARLAR ALMAK GEREKTİĞİ ZAMAN-

"Bizim işimiz bir yandan spora hizmet etmek. Ufuk hocayla en çok konuştuğumuz konulardan bir tanesi oyuncuların maaşlarının zamanlarında ödenmesi. Bunlar önemli şeyler. Bunları zamanında ödeyemiyoruz. Taraftar da izlemeye gelmiyor. Netice itibariyle kaynaklarını kendi yaratan bir kulübüz. Her şeyden biz sorumluyuz. Taraftarlar da ilgi göstermediği sürece yapacak bir şey yok. Bazı spor dalları var ki senelerdir başarı elde edememişiz. Beşiktaş ismini yaşatmak için yapılıyor ama maliyeti çok yüksek oluyor. Radikal kararlar almak gerektiği zaman hiç çekinmeden alırım. Yeter ki doğru işler olsun."

-YENİ BİR SALON YAPMAMIZ LAZIM-

"Bu sezon sonunda yeni bir salon yapmamız lazım. Zararı azaltmak için geliri arttırmak lazım. Geliri arttırmak için rahat girişler, rahat çıkışlar, localar lazım. Eğlence merkezi yaratmak lazım. Bunu futbolda yaptık. Basketbolda da yapacağız. Biz de basketbola yatırım yapmak istiyoruz. Ufuk Sarıca gibi, adam gibi hocalarımızın da olması bize yardımcı oluyor. Ufuk iyi ki var."

Londra'da bulunma sebebiyle ilgili konuşan Fikret Orman;

"Buraya basketbola oyuncu transfer etmek için geldim. Şaka bir yana buraya ara transfer için geldim. 1-2 tane görüşmemiz var. Oyuncu satmak için değil de takıma takviye yapmak için geldim."

Haber Kaynağı: HABER1903Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 4 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder