"Beşiktaş, hedeflere ulaşmak istiyorsa Negredo takımda kalmalı"

"Beşiktaş, hedeflere ulaşmak istiyorsa Negredo takımda kalmalı"

Beşiktaş'ın unutulmaz futbolcularından Ali Gültiken Beşiktaş gündemini Haber1903'e değerlendirdi.

İşte o açıklamalar;

-ADEMLİ ÖNEMLİ OYUNCU-

Adem'in önemli oyuncu olduğunu vurgulayan Gültiken; "Adem önemli oyuncu ve beklentilerde var. Şenol hoca Oğuzhan'ı 8 numara pozisyonuna çektiği zaman hem Oğuzhan rahatlıyor hem de Beşiktaş'ın oyunu rahatlıyor. Adem'in şuanda gözüken bir sakatlığı da yok. Evkur Yeni Malatyaspor maçında oynatılabileceğini düşünüyorum" dedi.

-OĞUZHAN'IN OYUN ZEKASI ÇOK İYİ-

Oğuzhan'ın oyun zekası'nın çok iyi olduğunu vurgulayan Gültiken; "Beşiktaş'ta ilk geldiği dönemde bir çok bölgede denendi. En çok verim alınan bölge Atiba ile birlikte oynadığı bölge oldu. Oğuzhan, Beşiktaş'ta 8 numara oynamalıdır. Oğuzhan'ın yüzü dönük oynadığı zaman hem kendi performansı artıyor, hem de öndeki oyunculara çok iyi paslar veriyor. Oğuzhan'ın oyun zekası çok iyi." dedi.

-NEGREDO KONUSUNUN İKİ DENGESİ VAR-

Negredo konusunun iki dengesi olduğunu vurgulayan Gültiken; "Negredo konusunun iki dengesi var. Birincisi Mali taraf, diğeri de takımın ihtiyacı. Mali açısından baktığımızda şartlar yüksek gözüküyor. Öbür taraftan baktığınız zaman hedefleri olan bir takımda forvet alternatifi olarak olması gerekiyor. Bu hedefler isteniyorsa Negredo takımda kalmalı. Beşiktaş'ın gol sıkıntısı sadece forvet oyunculardan kaynaklanmıyor. Orta saha oyuncularının beraber oynama alışkanlığını kaybetmesi tabii ki bir süreç gerektiriyor. Sistem oturacak."

Haber Kaynağı: Haber1903 Özel HaberKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 43 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 
Gönder