Kış Olimpiyatları

Zafer Algöz yazdı...

Zafer Algöz
Kış Olimpiyatları açılış maçıyla başladı. Fırtına, patates tarlası gibi zemin ve Rize maçının tekrarı gibiydi sanki. Bu sahada mücadele etmeye çalışan bütün oyunculara helal olsun diyorum. Ama hep haklı çıkmaktan daralıyorum sinirim bozuluyor. Bu her şeyiyle kötü statta kimseyi kolay kolay yenemeyiz. Kapanan sert oynayan hatta dan/dun oynayan bir takımı bile yenmek zor. Rüzgar yüzünden devrenin birini yokuş yukarı oynuyorsun. Hele maçı tıpkı Rize maçında ki gibi bir hakem yönetiyorsa al başına belayı. Sanki 13 kişiye karşı oynuyoruz. Futbolu bilmeyen yorumdan anlamayan trafik polisi gibi hakemler hep bize denk geliyor. REZALET MAÇ YÖNETTİ. Hem bize hem Eskişehir'e karşı hatalar yaptı. VELİ maçı kırmızı görmeden bitirdi. Es-Es'in buz gibi golünü yedi. 3 pozisyonda avantajımızı kesti ama rakibe kart bile gösteremedi. Topu koyuyor cepten tıraş köpüğünü geç çıkarıyor. Adamlar zaman kaybı olmasın diye tıraş köpüğü koydular. Bizimki onu zaman çalmaya kullandı neredeyse.

Uzun lafın kısası maçın hakeminin futbol bilgisi gerçekten içler acısıydı. Süper Lig maçlarını nasıl yönetiyor hayret ki ne hayret. Buna rağmen kavga dövüş olmadan maç bittiyse oyunculara teşekkür etmek lazım.

Kendi sahamızda yani şu Olimpiyat rezaletinde inada devam ettikçe; buradan alacağımız 1 puanlara. Ya da kayıplarımıza şimdiden herkes kendini hazırlasın. Beklentileri yüksek tutarsak; hüsranımız da büyük olur.

Bu havada yine oraya gidip "BEŞİKTAŞ!" diye kendini parçalayanlara helal olsun. Bizim maçlarda yönetim skandalları yaratan hakemlere yazıklar olsun.

Ve hala bu stadı Beşiktaşıma layık görenlere de şimdiden geçmiş olsun. Bu garabet yerde Anadolu takımlarını yenemiyoruz. Büyük maçları nasıl alacağız??? Ama acele etmeyelim be önümüz kış. Hayırlısıyla kışı da bitirelim, ilk yarı sonunda yarıştan kopunca makul bir stada geçeriz. Zaten 1 yıldır 10 numara ihtiyacımızı transferin son günü hallettik. Stat için de aceleye gerek yok değil mi? Ne diyeyim? İddia ediyorum şu anda Türkiye'nin yüksek tempoda top oynayan ve takim oyunu oynamaya yakın tek ekibiyiz. Kendi takımımıza kötülük ediyoruz.

Aslında yönetimin takımdan özür dilemesi gerek. Böylesine kötü antrenman ve stat zeminlerinde oyuncularımızı oynamak zorunda bıraktıkları için.

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27