Yıkıldık

Zafer Algöz yazdı...

Zafer Algöz
Evet ben gerçekten yıkıldım. Sadece ben değil, BEşİKTAş'a gönül veren milyonlar yıkıldık. Ne var canım bundan sonra UEFA'da devam edersiniz diyenler çok ama ben öyle düşünmüyorum. UEFA, Avrupa'nın arka bahçesi. Orada final oynamadıktan sonra gerisi hikaye. İlk maçta çok fazla gol pozisyonumuz vardı. Rövanşta neredeyse hiç yok. Orta sahamız çok kötüydü. Topu kazanmak ve pres yapmak doğrultusunda feci hatalar yaptık. Özellikle Olcay ve Veli kaptıklari bütün topları yanlış kullandılar ve sürekli kaptırılan toplardan kontra ataklar yedik. İlk maça göre kötü top oynadık. Öncelikle gol atmalıydık, 46'da komik bir gol yedik. Olcay tek başına ikiye biri karşılamak zorunda kaldı. Oysa Motta ver/kac pozisyonunda orda olsaydı bu aptalca golu yemeyecektik. İlk yarıda hakem buz gibi penaltımızı veremedi. Vermedi değil, veremedi. Motta arkasından gelen adamı görmedi bile. Neden topa vurmak varken kendini yere atsın ki?. Ama öncesinde 1 dakika içinde 2 gol pozisyonu verdik unutmayalım. Dakika 9; Mustafa kendisine atılan 60 metrelik pasi ayni adama vermeye kalkti. Yanlış pas gol asisti oldu. Şoku atlatamadan Tolga bir asist yaptı. Kalemiz boş kaldı. Dışarı gitti top. (Keske erkenden yeseydik belki kendimize gelirdik). Ama uzun sözün kısası. Oyun planımız yanlıştı. Amacımız gol yememek değil, gol atmak olmalıydı. Rakip 10 kişi kaldığında daha 20 dakika vardı. İlk maçta da bunu beceremedik.

Adamlar 10 kişi kaldı hemen oyuncu degiştirdiler. Biz çok bekledik. Geç kaldık. Belki son 20 de 3 hatta 4 forvete dönmeliydik. Çünkü kaybedecek bir şey yok. Zaten 1/0 geridesin. 3 olsa ne olur, 4 olsa ne olur? Ama 1/1 bitse olay olur. Tarih olur. Elemelerde kaybettik diye evlatlarımıza kızmayalım. Benim gibi eleştirsekte yüklenmeyelim. Olca'ya, Veli'ye, Oğuzhan'a iyi niyetlerinden ötürü teşekkür edelim. Çocuklara vurmayalım. Çünkü bu maç gittiyse önce yönetimi, sonra Bilic'i masaya yatırmamız lazım. Bu takımda Fernandes'in ihanetinden beri kendimizi yırttık. Dost düşman herkes kadromuzun iyi olduğunu ama play maker oyun kurucu iyi bir maestroya ihtiyacımız olduğunu söylemişti. Yetmedi kaliteli bir sağ bek ve dün oynamayan topu hücuma çabuk ve doğru sokan bir stoper almamız gerektiğini defalarca yazdı durdu. Ama Yönetim şöyle düşündü; Feyenoord nasıl olsa bizi eler. Gerek yok transfere. Ne oldu??? Biz eledik. Perişan ettik. Yine ağzımıza bal çalındı. Merak etmeyin alacağız. İnfantino'nun çektiği, hileli kura, karşımıza Arsenal'i düşürdü. (İlerde bu kura çekimiyle ilgili görüntülü nasıl yapıldığını ispatlayacağım).

Yönetim sanıyorum bu defa şöyle düşündü: "Nasıl olsa Arsenal bizi 2 maçta perişan eder. Gerek yok transfere. Ne güzel değil mi? Taraftar inanıyor. T.Direktor inanıyor. Futbolcu inanıyor. YÖNETİM İNANMıYOR. Eğer inansalardı toplamda borç-harç bile olsa toplamda 10/12 milyona 3 süper takviye yapardık. Arsenal'i geçerdik. Böylece 1 gecede masrafı cıkarmış olacaktık. Ama nerdeeee uzağı görecek vizyon. Nerede uzağı görüp ona göre yatırım ve plan yapacak cesaret. Arsene Wenger bu maçı kaybetseydi; bavulu hazırdı. Emin olun korkudan 5 yıl erken ölecek gibi eridi adam. Sayemizde yerini sağlama aldı. Tabi Yönetimimizin cimriliği ve vizyonsuzluğu ve hocamız BILIC'in bir anlık sorumsuzluğu sayesinde. Evet ben de Hocayı seviyorum ama 94.dakikada tribüne gönderilip 2.maçı tribünden izlemek ne oluyor hocam. Sen bize 12. adam olarak sahada lazımsın ama tribündesin 75.dakikada rakip 10 kişi kalmiş. Adamlar anında oyuncu değiştiriyor. Sen daha neyi bekliyorsun??? Zaten 1/0 mağlupsun. Golcü Cenk son 6 dakika oyuna girdi, ayagina 2 top geldi, mac bitti zaten. Olcay, Veli gününde değildi tamam ama Oğuzhan yıllardır gününde değil. Hangi büyük maçta sahne aldı. Hangi büyük maçı çevirdi ki??? Hiç birini Oğuzhan bu takımda asla 94.dakika top oynayamaz, gücü yok. Devamlılığı yok. Çok sey beklemeyelim. Bu takımda Oğuzhan en fazla 45 dakika oynayabilir. O da ancak 2.yarı olursa olur. Anadolu takımlarıyla yaptığımız maçlarda gösterdiği benim için fragman. Büyük Oyuncuysa gorelim artik. Kaç sene oldu? Büyük maçlarda Büyük performans görelim. Olmuyorsa olabilecek adamları görelim artik. Bu maçın sonucuna Arsene Wenger'den çok İnfantino sevinmiştir. Arsenal zaten en kötü döneminde geçtigi için sevinmiştir. Bize gelince herkes üzülmüş. Ama ufku ve sevdası küçük olanlar sevinmiştir. UEFA daha iyi diye. Bu saatten sonra alacağınız oyuncular her biri MESSİ bile olsa gecmiş olsun yonetim. Gecmiş olsun Besiktaşlılar. Artık mahalli ligimizde izleriz yapacağınız transferleri. Ya da bekleyin isterseniz siz yine küçük ve cimri düşünün. Belki UEFA dan hemen elenebiliriz. Onun için bu seneyi de boş verin. Siz kulüp yöneticisi değil müteahhit gibi davranın. İnşaata demir, çimento, kum temin edin. Ama bu takıma 8 aydir 3 tane oyuncu alamayın. Ama Beşiktaşlılar sunu unutmayın. BÜYÜK HEDEFLERE. BÜYÜK DÜŞÜNEN LİDERLERLE ULAŞILIR. Gerisi Lafola Beri gele.

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27