Taraftar sezonu açtı!

Zafer Algöz yazdı....

Zafer Algöz
Beşiktaşımın muhteşem taraftarı takımdan önce "sezona hazırım" dedi. Sadece İstanbul'un değil, belki de kendi ölçeğinde dünyanın en sevimsiz stadı. Gitmek bir dert, dönmek ayrı bir dert. Trafik çilesi çabası. Olimpiyat Stadını oldum olası sevmedim. Hiçbir özelliği olmayan mimari bir facia. Yaz/kış rüzgar var. Genelde 45 dk rüzgara karşı. Ya da yokuş yukarı oynuyorsun. Zemin kötü, hele kış mevsiminde o meşhur Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasına denk gelirsen yandın. Sahada oynayan bütün oyunculara sempatiyle bakıyorsun. Benim gönlüm Beşiktaş'ın daha orta ölçekli bir yerde oynamasından yana. Avrupa maçlarında neden Fenerbahçe'nin sahasında oynamıyoruz. Benim ki bir temenni ama yönetimin de hasılata ihtiyacı var.

Maçta skor 1/1 olunca bir ara yüreğim ağzıma geldi. Birkaç dakika bocaladık. BILIC tam o arada değişiklik yaptı ve çok doğru hamleydi(K.Frei). Takımın yüzüne su serpti. Aldığımız galibiyetin değerini bilelim. Eğer yanlış hatırlamıyorsam ilk defa bir Türk takımı Hollanda liginden bir takımı eledi. TOLGA'dan başlayıp, yedeklerimize kadar hepsine Helal Olsun. Ama yazımın başlığını attıran MUHTEŞEM BEŞİKTAŞ TARAFTARINA.

Helal Olsun; OLCAY, ERSAN, DEMBA BA ve MUSTAFA PEKTEMEK. Bence takımın kare ası oldular. Komik bir gol yedik. 50 metrelik uzun topta 2 oyuncumuz 1 Hollandalı'ya kademe yapamadı. Geçen sene böyle birkaç gol yedik. 2.ciddi maçımızda böyle bir gol yemek bize yakışmadı. Varsın o kadarı da nazar boncuğu olsun ama alışkanlık olmasın. Bu takıma 10 numara lazım diyoruz. OLCAY 'harcamayalım diye yorum yapılıyor. OLCAY her şeyden önce 10 numara profesyonel. Dikkat edin gazozuna maçlarımızda bile oynuyor. Koşuyor, basıyor, kovalıyor, pas asist yeri gelince gollerde atıyor. Ama bize bir orkestra şefi lazım. Hatta mümkünse 2 tane olsun. Biri sakatlanırsa diye. Çünkü bizim takımın oyun kurucusu kim olursa olsun Süper Lig'de genelde arka bilek tekmeleriyle doğranıyor. Sağ bek için uçurtma gibi hızlı ve pas yüzdesi yüksek, giden gelen, delen, orta yapan, korner ve taç atmasını bilen basit kart görmeyen, hata yapınca demoralize olmayan, kendini giderek geliştiren bir deli fişek ihtiyacımız var. Tek kanadımız kırık oynuyoruz.

Ve gelelim en buyuk eksiğimize ŞUT ATMIYORUZ. 2 maç yaptık. Şöyle mermi gibi direkte patlayan, doksanı sıyıran, kalecinin zor çıkardığı TEK ŞUT YOK. Halı sahada oynar gibi hep ceza sahasının içine ve kaleye yaklaşmaya bakıyoruz. Zaman zaman Olcay ve Veli denemelerde bulunmasa "ŞUT YASAKLANMIŞ GALİBA?" diyesim var. Ama gecen seneye göre çok olumluya gidecek bir takım olacağımıza inanıyorum. Eğer İstanbul gecelerine dikkat ederse ki..öyle olmayacağına inanıyorum. DEMBA BA, Beşiktaşımın siyah incisi olur. FERDİ gibi iz bırakır. Acaba takıma alacağımız yabancı oyuncularda isminde BA olmasını mi şart koysak. ATIBA, DEMBA BA. Güzel tesadüf. Stadımızın inşaatını her gördüğümde, içim coşuyor yeminle. Orada full oynayacağımız ilk maçı hayal ediyorum. Ama ilki bir dünya takımıyla olsun istiyorum. BEŞİKTAŞ'IN muhteşem taraftarı daha büyük hedefleri hakkediyor. Hem de yıllardan beri. Şampiyonlar Ligi şansımızı sonuna kadar zorlamalıyız. Zaman dar. Bir an önce alacağımız oyuncuları takıma getirmeliyiz. "Çok para verdik galiba?" diye düşünebileceğimiz bir maestro. Şampiyonlar Ligi maçlarında bize çok büyük maddi kaynak getirisi olur.

Bu arada yeri gelmişken. Fulya'da çocuklarımızın antrenman yaptığı tesisleri yenileyenlere selam olsun. Yöneticilik yapmak zor iştir. Herkes akil verir. Eleştirir. Ama doğrular yapıldığında takdir etmek, teşekkür etmek de gerekir. BEŞİKTAŞ TARAFTARI VEFALIDIR. Sabırlıdır. Yeter ki hedeflerimiz hep büyük olsun. Bana sorarsanız Süper Lig'de her sene şampiyon olacağımıza; Avrupa'nın zirvesinde her sene adımız duyulsun yeter. Çünkü armamızdaki ay/yıldız. Tüm yıldızlara bedel. Yükselmeye devam Beşiktaş.

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27