Başkan ve vaatleri

Melike Ulus yazdı...

Melike Ulus
Sayın Fikret  Orman’ın Beşiktaş başkanlığına gelirken ya da kendi deyimiyle  yanan eve dalarken  en can alıcı vaatleri, acı ve gözyaşıydı.  Belki de günümüze baktığımızda layıkıyla yerine getirdiği icraatleri de bunlar oldu. Yanan evi söndüremedi, küçülerek büyüyemedi,  stadı hedeflediği tarihte bitiremeyeceği alenen belli oldu, hesap sormayı bırak Yıldırım Demirören’e borçları ödemeyi gündeme getirdi, Beşiktaş’ın yenen haklarına karşılık çıkıp tek kelime edemedi.

Bunlar zaten hepimizin bildiği gerçekler. Bu yüzden de tekrar tekrar yazmayacağım  sınıfta kalan yöneticiliğini ve hayallerimizle oynanışını. 

Oysa, yapabileceği ve hatta tam anlamıyla başardığını söyleyebileceğimiz icraatleri için vaatlerde bulunsaydı işi çok daha kolay olacaktı.  Sınıfta kalmayacak, sözlerinin de arkasında olacaktı.

Mesela deseydi ki;

-Rakiplerimi daha çok önemsiyorum. Rakiplerimin tribünlerinin boş kalması, kendi tribünlerimin boş kalmasından daha çok üzüyor beni. Biz derbiyi boş tribüne oynarsak sorun olmaz ama rakibim şampiyonluk maçını kadın ve çocuklara karşı oynarsa buna resmi sitemizde bile itirazımı eder, haklarını ararım. 

Ya da şunu deseydi; 

-Öyle bir taraftar profili yaratacağım ki, 2. olmaktan mutlu olacak ve hatta bu 2. liği şampiyonluğu bekler gibi bekleterek hayallerini küçülteceğim. Şerefli ikincilik diye adını koyup, kapasitemin yetersizliğini sümen altı edeceğim. 

Veya şu;

Eleştiriye hem açığım hem de değilim. Beşiktaşlı olup da her kim beni eleştirirse, kongre üyesiyse üyeliğini düşürmeye uğraşırım, taraftarsa kötüler, hedef gösterip taraftarı bölerim. Gerekirse bedava biletçiler diye iftira da atabilirim.  Ama eğer Beşiktaşlı değilse, herkes her şeyi söyleyebilir. Cevap veremem, kibarlığımı bozamam. Hatta hakemler, yayıncı kuruluş, rakip camialar tarafıma veya kulübüme her türlü çirkinlikleri yapsalar bile,  yine de beyefendiliğimden ödün vermem.
  
Bunlardan bir kaçını vaatlerinizin içine katsaydınız, işte o zaman sözlerinizi layıkıyla yerine getirmiş olur, biz de güvenilirliliğiniz konusunda hemfikir oldurduk. Hayal kırıklıkları yaşamaz, yarınlara şüphe ile bakmazdık!

Gelelim tribündeki protestolara;

Herkes maalesef kürsülerde, kongrelerde ya da sesini duyuracağı alanlarda fikirlerini ifade edemiyor. Yani herkes o kadar şanslı olamıyor. Kürsüde taraftarına, “bedavacı,” “yetmez başkan diyenler bunlar” ve de “maça da gelmiyorlar” diyebiliyorsanız, onlarda; maça gelip, parasıyla biletlerini alıp yeter Yıldırım Demirören, hesap sorsana diyerek sizi de protesto etme yetisine sahip olurlar! 
Şampiyonlar ligine giden bir takım protesto edilir mi? Orada ter akıtan 11 oyuncunun dışında futbolcu adının anılması dışında, evet edilir. Bu takımın önüne taş koymak değildir. Şampiyonlar ligine gidilen yolda illa bir taş arıyorsanız sabah saat 5 lere kadar gidilen bar eğlencelerinde arayın, taraftarlarda değil.

Melike Ulus / HABER1903  

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19