Üçler gecesi

Zafer Algöz yazdı...

Zafer Algöz
Her şeyiyle üçlük bir maç oldu. 3 gol, 3 puan, 3 kanlı forma değişimi, 3 kafa bandajı yenileme.

Maçı kazandığımız halde en baştan söyleyeyim hakem son derece kötü maç yönetti. Bülent Hoca maç öncesi damat gibi saç traşını olmuş (sıhhatler olsun) ama maçı eğreti sağdıç gibi yönetti.

Bir ara baktım bizim sağlık ekibi kime yetişeceğini şaşırdı. Ekip Kafi gelmeyince Akhisar'ın centilmen doktoru bile yardıma gitti sağolsun. Bülent Hoca nasıl maç yönetiyor anlayan beri gelsin. İki oyuncu kafa kafaya çarpışır anlarım. ama Mustafa rakibinin önünde arkada ki yükselen oyuncu bilerek topa değil, çocuğun beyinciğine alnıyla çakıyor, görmüyorsun, kırmızı kart için ölmesi mı lazım? Dakikalarca oyun duruyor, kafaya dikiş atılıyor, file takılıyor. Mustafa'nın ensesine sürekli kan sızıyor ama Mustafa ölümüne devam ediyor. İşte ben de bu forma aşkına bayılıyorum.

ALMEIDA sakat, ÖMER yok. MUSTAFA biliyor ki maçı koparmadan çıkmaması lazım; Mücadelesi, fedakarlığı ve meslek aşkı için alnından öperim seni PEKTEMEK (Bütün BEŞİKTAŞLILAR adına) Takımda kimseyi eleştirmeye hakkımız da yok, zamanımızda yok. Ayrıca buna gerek yok. Kaldı 8 hafta, alacağımız her 3 puan bizi son düzlükte şampiyon bile yapabilir. Kaldı ki Fener'in şampiyon olduğu bir durumda 2. olmak bile bize yetiyor; Şampiyonlar ligine katılmak için.

Akşam baktım, bir spor programında ROK önderliğinde yine ince hesaplar yapılıyor. Beyefendi diyor ki; "Fenerbahçe, Beşiktaş'ın 2. olması için maçı Beşiktaş'a verir." O kadar emin yani, Ahmet Hocam geri kalır mı? "Neden olmasın?" diyerek şimdiden manipülasyona başladılar. Kimsenin aklına sunu sormak gelmiyor. "Yahu sen önce GS/FB derbisini oynamadın ki? Nereden çıktı FB/BEŞİKTAŞ derbisi?". Ya çantada keklik görüyor ya da nasıl olsa biz FB'yi yenemeyiz. Bari şimdiden BEŞİKTAŞ'ın önünü keselim diye zarf atıyor. Herkes kendi göbeğini kendisi kessin efendiler. Manipülasyon yapmayalım. Lütfen başkasının kravatıyla gerdeğe girmeyelim. En son Rize maçında ki şahit olduğumuz rezaletler olmazsa ligi zirvede bitirebiliriz...Ve Bitireceğiz...Buna inanıyorum...Kalan 2 derbi maçı düğümün çözülmesini sağlayacak. Şimdiden kimse kendi kendine gelin güvey olmasın. BEŞİKTAŞ TAKIM OLMUŞ. ARKADAŞLIK, KARDEŞLİK sarmalamış yedek kulübesine kadar, gururla iddia ediyorum. Kimse de; Bizim tempomuzu ve kondisyonumuzu göremiyorum. 2.yari 2/0 öndeyken bir ara 6'ya 3 kontra atağa çıktık. Topu kaptırdık, anında geriye dönüp takım halinde topla rakibin önüne geçtik. Tek bir oyuncumuz geride kalmadı. O yüzden kolay kolay pozisyon vermiyoruz.. Çabuk kapanıp, çabuk saldırınca rakibin gardı düşüyor. Gönül hep takımı böyle görmek istiyor.

BEŞİKTAŞ'ta kötü oynadı diyeceğimiz oyuncumuz yok. Çünkü gerçek formundan uzak oyuncumuz bile mücadele ediyor, koşuyor, saldırıyor, maçı bırakmıyor. MOTTA, PEDRO, VELI, ATİBA, 2 kişilik oynayıp tüm eksiğimizi kapattılar. Ama MUSTAFA PEKTEMEK; 3 kişilik oynadı, kendisi için, BEŞİKTAŞ için ve kan-revan BİZİM İÇİN. Ruhundan Öperim. Kanlı formandan öperim, alnından öperim MUSTAFA PEKTEMEK; BeşiktAŞK demek. Sonuna kadar devam BEŞİKTAŞ....SİYAAAAHHHHHH...!!!

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27