10 da 10

Zafer Algöz yazdı...

Zafer Algöz
BEŞİKTAŞIM kalan 10 maçı alırsa mucize olur mu??? Tabii ki olur. Belki zor diyorsunuz ama neden olmasın?. Bu saatten sonra hiç bir oyuncumuza, BILIC'e, yönetime tek bir eleştiri bile yapmayalım ve kimseye de yaptırmayalım. Ligin bitimine 10 hafta kaldı ve sonuna kadar takımın yanında olmak yetmez. Psikolojik anlamda da destek olalım. Öyle bir gece yaşadık ki; Fırtına, Yağmur, soğuk, patates tarlası gibi zemin, eksikler vardı, cezalılar vardı. Ama sonuna kadar maçı zorlayan ve Es-Es'i bunaltan bir BEŞİKTAŞ izledik. Son dakika golüyle buz gibi hava bir anda yaz güneşi çıkmış gibi oldu.

Şu iyi bu kötü diye tek tek yazmak gereksiz.. Mac berabere bile bitse inanın yine böyle yazacaktım. Takımın üstünde ki baskıyı pozitife çevirdiğimiz zaman tempomuz ve arzumuz artıyor. Maçın hakemi ufak tefek hatalarına rağmen avantaj kuralını çok iyi uyguladı ve maçın temposunun daha doğrusu bizim tempomuzun düşmemesine katkı yaptı. İlk yarı rüzgarı arkamıza almışken golü bulsak, bu kadar stres yaşamazdık sağlık olsun sonu iyi bitti.

Maçı çeviren yine muhteşem taraftarımız oldu. Öyle böyle değil. Olimpiyat stadında buz gibi havayı soluklarıyla ısıttılar. Ama lig TV kameraları sayesinde sadece ERSAN'in golünde görebildik taraftarımızı, neymiş efendim karşı tribün onarımdaymış eeee ne yapalım yani, koy o tribüne 2 tane kamera oradan da çekim yap. KARTAL GOL GOL GOL diye kendini parçalayan evlatlarımızı biz de görelim çok mu zor yani? ERSAN'a bir çift sözüm var...Gol attığı için değil. Görmek istediğimiz ERSAN işte bu. CONAN gibi mücadele etti. Ölümüne oynadı. Helal olsun. Attığı gol ise verdiği onur mücadelesinin mükafatı oldu.

BILIC basketbol coach'u gibi kenarda 12.oyuncumuz oldu...Top toplayan cocuklara bile hocalık yaptı...tempomuz düşmesin diye...Hele maç sonunda eyyamcı Markus Merk'e verdiği ders muhteşemdi. Arkasından atıp tutanlara bakmayın. Birazcık vicdanı olan herkes ne demek istediğini çok iyi anladı. Adil olun, objektif olun dedi. Daha ne desin? BILIC yıllardır hepimizin dile getirdiği "çifte standart" hakem yönetimlerine ve futbol yorumlarına isyan etti. Vay efendim Dünyanın en büyük hakemlerinden birine ayıp etmiş??? Hadi canım geçin bunları GS ile oynadığımız 2 derbiyi de hakemler yüzünden kaybettik.. Her 2 maçın hakemlerini çok beğendiğini söyledi. Yetmedi 15 sn topu elinde taşıyan Donk'u mağdur ilan etti. Nerdeyse nüfusuna evlâtlık alacaktı. Bunları unutmadık. Ben Markus da eyyamcı hakemlerimiz gibi bizimkilere benzemiş diye yazdım. Ama artık yeter, misafirlikte bir yere kadar. BILIC hepimizin adına isyan etti. Zaten hocamızı seviyorduk. Ama şimdi BEŞİKTAŞIMIN ABİSİ OLDU. Önümüzde 10 maç var. Fenerbahçe'yle evimizde oynayacağız.. Üstelik Galatasaray'la Fenerbahçe birbiriyle oynayacak. Ligin sonu yaklaştıkça alt sıralarda kalan takımlar canla başla düşmemek için her maça asılacaklar. Hiç bir maç çantada keklik değil. Ama rakiplerimiz birbirini kollarken son düzlükte istermisiniz aradan fırlayıp zirvede bitirelim??? Tabii ki isteriz.. Stadımız yok, paramız yok. Ligin başından beri üstümüze oynanan oyunlara rağmen ipi göğüslemek zor ama imkansız değil. Kaldı ki FB'nin ardından ligi 2.bile bitirsek Şampiyonlar ligine biz gideceğiz.. Akıllı olalım. Önce GS'yi yakalayalım, ki hiç de zor değil. Sonrasında mucizeye herkes hazır olsun. SONUNA KADAR YANINDAYIZ BEŞİKTAŞ...

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19