Efsane yazdın tarihe Beşiktaş!

Muhteşem bir gece yaşadık. 'Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş yenilmeden grup lideri olarak çıkan ilk Türk Takımı olacak' deselerdi kaç kişi inanırdı acaba?

Zafer Algöz

Sizleri bilemem ama ben bu takımın herkesi yenebileceğini söylediğimde 'Polyanna' diye sallayanlar oldu onu hatırladım.

Maçın başlamasına 1 saat kala stat boş galiba duygusu yaşatırken binlerce Karakartal gelip koltuklarına kondu ve maç başladı. 'Efsane yazdın tarihe Beşiktaş, aşık oldum renklerine Beşiktaş, Kartal gol gol gol' Yine kulakları sağır eden ve desibel çizgilerini zorlayan muhteşem Beşiktaş taraftarı! Hepinize helal olsun! Bağırmaktan ses tellerimiz yandı ama bu tarihi gecede Beşiktaş'ımıza feda olsun. Maçın hep kontrolü bizdeydi. Bir duran topta adamı kaçırdık. Kestiği top kalemize girdi, gol yedik ama asla oyun disiplininden kopmadık. Bazı karamsar baykuşlar, 'Bu maçı kaybedersek, Leipzig maçını da alamazsınız 3. olursunuz diyorlardı.' Ama ne takım, ne de taraftar maçı vermek niyetınde değildi. Bir anlık adam paylaşamama, konsantrasyon kaybı kalemizde gol olarak cezayı kesti ama çabuk toparlandık, panik yapmadık.

PEPE... Savaş meydanında general gibiydi. Aboubakar'ı bitirdiği gibi muhteşem zekasıyla defansı çok iyi yönlendirdi. ADRİANO yine klasına yakışır top oynadı. Gol öncesi adamı kaçırması hataydı ama ondan sonra oynadıkça büyüdü. ATIBA ilk yarı çok hata yaptı oyuna ısınamadı ama ikinci yarı yine Beşiktaş'ımızın kara incisi ATIBA oldu. TALISCA attığı golün dışında iyi niyetliydi ama vasattı..- Vasat bir TALISCA bile rakip üzerinde korku yaratıyor, varlığı yeter.

Attığımız beraberlik golümüzde BABEL şahane bir uzun top attı CENK TOSUN'a. Gerçekten muhteşem bir asist yaptı Tosun Paşa. Topa 3 kere sol, 1 kere de sağ dokundu. Talisca da bu ikramı geri çevirmedi tabii. Muhteşemsin CENK! İşte çağdaş golcü böyle olur. Asist olarak da tabelayı değiştiriyorsan daha ne olsun. GÖKHAN'da süper top oynadı, unutmadan hakkını verelim.

İkinci yarı ne olduysa biz daha derli toplu ve etkili oynamaya başladık. Babel'in mermisi üst direğin içine vurup girseydi inanın maç 3-4 olabilirdi. Porto resmen korktu ve beraberliğe razı oldu. Sayısız korner attık ama hepsi en öndeki adamın kaval kemiğine geldi. RICARDO elbette ayağının dışı canımızın içi ama duran top çalışması lazım. Öğrenmenin yaşı yok. Hareket halindeki topu kesmesi ortaları etkili ama duran topları hep kısa düşüyor.

Ayrıca takımda ADRİANO ve GÖKHAN GÖNÜL gibi ayağı düzgün adamlar varken neden hep kornerleri o kullanıyor? Frikik,penaltı da dahil. QUARESMA'nın duran top zaafı olduğu kesin. ama yüreğiyle oynadığı zaman seyrine doyulmuyor. Yine de Beşiktaş'ımızın Karizmasıdır. Şimdi bir gün buna sevinip tekrar lige yoğunlaşmalıyız ve 3'lük serilere başlamalıyız.

Şampiyonlar Ligi sınavından alnımızın akıyla guruptan lider çıktık.Türk Futbol tarihinde bunu başaran ilk takımız. FABRI, TOLGAY, TOSIC. Oyuna giren çıkan herkese teşekkürler. Yönetime,Ş enol GÜNEŞ'e, BEŞİKTAŞ'IMIZIN MUHTEŞEM TARAFTARINA emeği geçen dualarını esirgemeyen herkese ama herkese yürekten selam ve sevgi... Sizlerle gurur duyduk. Daha büyük başarıları da yaşayacağız. Şampiyonlar Ligi'nde kim gelirse gelsin en küçük bir korkum yok. Çünkü Bu Beşiktaş, kaliteli takım. Klasını gösterip iyi oynamaya çalışan her takıma kafa tutacak kalitesi ve özgüveni var.

Maçta çok enteresan bir an gördüm, birkaç defa. Şenol Hoca ve Porto'nun hocası sürekli 'Önde basın, öne çıkın' diye takımlarını itmeye çalıştılar. Beşiktaş bunu uyguladı ama Porto beraberliğe razı ve ürkek bir top oynadı. Şahane gece 1-1 bitti, Beşiktaş tarih yazdı. Maç başladığı gibi 'Efsane yazdın tarihe Beşiktaş, aşık oldum renklerıne Beşiktaş' şarkısıyla bitti.

Aboubakar'ın dayanamayıp aşka gelerek taraftarımıza üçlü çektırmesi de güzel gecenin şahane bir anı olarak hatırlarda kaldı.

BEŞİKTAŞ'IM SEN ÇOK YAŞA... SİYAAAAAHHH

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27