Eşşek

El insaf. Bu ülke futbolu neler gördü. GS teknik direktörü değil miydi ‘ona konuşma buna konuş’ diyen?

Bülent Bilirgen

Anlı şanlı imparator değil miydi parmak arası ile kebapçı basmaya çalışırken bir ton dayak yiyen? Uçan Hollandalı değil miydi tribünlere dili ile bazı figürler yapan. Yahu büyük siyasi güçlerle akrabalığı olan başkanın takımından 4 futbolcu değil miydi gazeteciyi darma duman edenler? Sahalarımızda ırkçı söylemlerde bulunup siyasi işaretler yapanlar yok muydu sahi? Gürbüz kaleci değil miydi ana avrat hal hatır soran? Daha onlarca örnek verilir. Ayıp Vallahi ayıp Billahi ayıp. Biz hala futbol konuşalım safiyane bir şekilde. Yok Caner çok geri kaçıyormuş, yok Talisca arkadaşlarının sırtına binmiş, yok Negredo, yok Medel. Ben ki bu satırlarda hep sakin olalım taraftar, futbolcu,camia bireyleri önlerine baksın işlerini yapsın diyen birisi olarak (hala aynı fikirdeyim) şunu açıkça ifade edeyim ki acayip şeyler oluyor. Bu Caner değil miydi 1 ay önce derbi maçından sonra rakibin uslu yüzlü haylaz yöneticisinin ağzında sakız olan. Yok özel hayatı yok fevriliği falan filan. Şimdi ne oldu? Pozisyon bulundu caaart 6 maç. FB başkanı geçen senelerde bir maçta bağırmıyor muydu o federasyondan Beşiktaşlılar’ı temizleyeceğim diye? Böyle mi yapılıyor temizlik?

Ha herhangi bir Beşiktaşlı’ya sorsan Caner ceza hak etmiş midir diye. Alacağınız cevap çoğunlukla evet olacaktır. Hatta maç içinde kırmızıyı direkt görse 10 maç bile alsın diyen de çıkar ama buradaki sorun çifte standart yapılmasında. Ezeli rakiplerin hiçbirine işlemeyen bu uygulama, tamamı hukuksuzluk kokan ani bir emir/karar ile Beşiktaş’ın futbolcusuna denk getirilmiştir. Bitmiyor ki yaşananlar. Daha dramatiği de var. Adliye koridorlarında gezen futbolculara ne demeli? Hadi anlarım, sevgilisini döven alkollü araç kullanan toplum hayatına aykırı hareket yapan futbolcular dış ülkelerde ceza alıp kamu hizmeti ile cezalandırılıp işe tabi tutuluyorlar. Ama bu nedir yahu? Futbol sahasında biri Brezilyalı biri Sırp iki oyuncu ne yapmış olabilir ki boy boy resimlerini görüyoruz mahkeme salonlarının önünde.

Ama hakikaten yeter artık, bu komediye birileri dur demeli. Sadece başkan yetmez. Sezon başında özel uçaklarda resimlerini boy boy takip ettiğimiz ayrıca da takdir ettiğimiz yönetici kişileri de olmalı tepki gösteren kanatta. Aman birilerini kızdırmayalım, şuralarda saklanalım kimseye görünmeyelim duruşunu ‘’Efendi’’ kelimesinin arkasına saklarsınız o pilav her zaman değil bir kere bile yenmez. Daha doğrusu bir kere yendi de bir daha olmaz. Hatırlayın, şampiyonluk gidecek korkusu ile Pascal’ın tombalasına verilen 7 aylık cezaya göz yuman oyuncudan bir anda vazgeçen Serdar Bilgili yönetiminin bir sonraki sene (2003-2004) ne hallere düştüğünü. O zamanlar neler döndü, neler verildi hala muamma. Kim suçlu, kim düşman, kim hain bilen yok. Tek şunu biliyoruz ki bir daha belimizi doğrultamadık. Yani diyeceğim odur ki yanacaksa ya da ağır abiler tarafından yakılacaksa kulüp, her gün değil bir kez yansın. Taraftar böyle durumlarda şampiyonluk falan istemez. Dirayetli duruş bekler ve hakkıdır. Hatırlatalım, Beşiktaşlılar için amaç, her zaman her koşulda nasıl olursa olsun kazanmak değildir. Öyle olsa, zaten Beşiktaşlı olunmaz idi.

Yapanı, yaptıranı, göz yumanı, sesini çıkartamayanı. Hadi artık su kaçırdınız.

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19