Muhteşem gece

Ampute milli takımımız, A Milli takımın başaramadığı çok şeyi başardı. Turnuvada tek gol yememiş İngiltere’ye karşı 2 golle galip gelip şampiyon olmak kolay iş değil.

Zafer Algöz

Final maçını mabedimizde oynamak istediler. 41.903 kişiyi bekliyoruz dediler. Beşiktaş yönetimi tüm organizasyonu üstlendi ve hiçbir takımı dışlamadan tüm taraftarlara evimizi açtı. Başta Candaş Tolga Işık olmak üzere katkısı olan herkese helal olsun. Stadımızda hiç maç izlememiş Beşiktaşlıların dışında her takımdan taraftar vardı. Fenerli, Galatasaraylı, Trabzonlu, Bursalı, Eskişehirli, Göztepeli… Herkes oradaydı. Kundakta bebekler bile geldi. Maça bu kadar ilgi olacağını kimse tahmin etmemişti. İlk 20 dakikadan sonra kapıda bekleyen taraftarlara tüm stat açıldı ve tusunami dalgası gibi stadı doldurdular. Tıklım tıklım dolu ve muhteşem bir atmosfer vardı statta. Hakan Altun dedi ki: "Abi stada bak sanki Şampiyonlar Ligi’nde final oynuyoruz."

Takımlar seremoniye alkışlarla çıktılar. İngiliz milli marşı çalınırken bazıları maçın ampute maçı olduğunu unutup ıslık ve yuhla girdiler olaya. Ama Allah’tan aklı selim hakim oldu. Protesto yerini kısa sürede alkışa cevirdi. Tek bacaklı ama çift yürekli bu adamları maç sonunda çılgınlar gibi alkışladık. Şahane maç oldu gerçekten. Ağzına kadar dolu statta muhteşem bir gece yaşadık. Farklı renklere gönül verenler kol kola evlatlarımıza şahane destek verdik. Maç bitiyor dediğimiz anda şanssız bir gol yedik. Ama 1 dakika sonra nefis bir gol attık ve Avrupa Şampiyonu olduk. Şu ana kadar Ampute milli takımlar seviyesinde kimsenin böyle bir atmosferde oynadığını sanmıyorum. Uzatmalarda gelen golümüz ortalığı yıktı. Bütün renkler sarmaş dolaş oldu. Bütün renkler kırmızı beyaz oldu. Baktım herkes hüngür hüngür ağlıyordu. A Milli takım kimseyi bir potada toplayamazken Ampute takım inanılmaz bir sinerji yarattı. Yarattıkları samimiyet, arkadaşlık, dostluk, kardeşlik havası hepimizi sıcacık sardı. İngiliz ampute takımı maç bitiminde ayakta alkışlandı ve bize yakışan da buydu. Böylesine coşkulu bir atmosferi bence sahadaki herkes iliklerine kadar yaşadı ve yaşattı. Bu nefis geceyi organize eden herkese teşekkürler.

41.903 kişi bu takımı onurlandırmak için oradaydı. Para pul, primler transferler kimsenin umurunda değildi. Evlatlarımız bu maçı alacağız diye başladı veee aldı. Bu şölene tanık olmuş herkes gibi çok mutluyum. Bu şahaneye geceye tanık olan herkes çok mutlu ayrıldı stattan. Tek bacaklı ama çift yürekli adamların maçında kimin şampiyon olduğunun pek fazla önemi yoktu zaten. Muhteşem gecenin izleyicileri her iki takımı da bağrına bastı. İşte güzel olan yakışan da buydu. Herkese helal olsun. Ayakla oynanan futbolun tek ayakla ve mangal gibi yürekle oynandığını gösteren iki tarafa da milyonlarca alkışlar olsun…

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27