Bu hakem rezaletlerinin sorumlusu MHK

MHK, BJK’nin önünü kesmek için her türlü oyunları oynuyor, Bakıyor BJK aleyhine karar verir, onu tayin ediyor.

İlhan Durusoy

Skandal Ali Palabıyık tayini verdiği hasarı puana çevirmek için skandal Fırat Aydınus tayin edildi. Hani bu hakemleri değerlendiren gözlemciler var ya, şimdi iyi bir not verir. Her şeyin iyi gittiği kabul edilir. Bu durumu TFF değerlendirip önlem alamıyor, bu tayinleri soramıyor ve MHK’yi görevden alamıyorsa, görevini yapamıyor demektir. Adil maç yönetimini sağlayamıyor sonucu çıkar. Şimdi soruyorum, bunlar iyi niyetli tayinler denebilir mi? İyi niyetli hakem bir takıma hata yapar bir de rakibe yapar. Devamlı bir takım aleyhine hata yapan hakem iyi niyetli olur mu? Böyle hakemleri devamlı ve arka arkaya hata yaptıkları takımın maçına vermek iyi niyetli olarak kabul edilebilir mi?

Fırat Aydınus yine maçın başında Trabzon aleyhine kartları göstermedi, komik bir pozisyonda en kritik oyuncu Medel’e sarı kart verdi. 35 dakikada Hobacan’a kırmızıyı göstermedi,73 dakikada güreş yapan Okay’a 2. Sarıyı vermedi oyunda tuttu. 2-2’den sonra BJK’nin rakip ceza sahası içi ve üstü faulleri görmezden geldi. Ve BJK’ye 2 puan kaybettirdi.

Fırat Aydınus

FB’yi kurtaran hakemdir, ne zaman zor durumda olsa imdadına yetişir. Bir ara istemiyordı. FB maçına verilmeye başlandıktan sonra hep FB’yi korudu ve hep lehine hatalar yaptı ve devam ediyor. FB teknik direktörü ve yöneticileri FB-BJK maçında haklarının yendiğini iddia ettiler. Herkes BJK’nin penaltısı ve golünün verilmediğini kabul etti. Aleyhine verilen 2 penaltı ve lehine verilmeyen bir penaltı tartışmalı olduğu anlaşıldı. FB Akhisar maçında yenilgisini BJK’ye atfetmeye çalıştı. Bunu yapan da efendi sayılan teknik direktörü yaptı. Fırat Aydınus bu maçta:

5 dk Babel’e belinde sarılıyor rakip arı kart yerine aleyhe el verdi. 10 dk Talisca’ya devamlı yapılan faulleri sayıyor, yine de sarı vermiyor. Dk 16 Pepe’ye, dk 17 Lens’e, dk 23 Negredo’ya faulü vermiyor. Dk 18 Talisca topa vururken ayağını sokan rakibe kart vermiyor. Dk 26 Medel’e sarı kart yaratıyor. Dk 35 Hobacan Talisca’ya kırmızılık hareket yapıyor, sarı ile geçiştiriyor. Dk 52 Burak ofsayt, gol pozisyonu yaratıyor. Dk 71 Lens’ lehine faul yerine Tolgay’a sarı gösteriyor. Dk 73 okay cenk’i belinden indiriyor, s2.sarıyı verip atmıyor. Dk 75 Sosa’ya faulü vermiyor. Dk 82 Talisca’ya falu vermiyor.Dk 90+ Cenk’i indiriyorlar ceza sahası içi görmüyor. 90+ Caner’i ceza sahasına sokmuyorlar yine görmüyor.

Maç 2-2 olmuş bu verdiği ve vermediği kararlarla maçın yönünü hep BJK aleyhine çevirmiş, sonucu da almış, bu pozisyonları görür mü?

Sonuç

Gözlemci iyi not verir, yayıncı kuruluş herkesi aptal sayarak bariz pozisyonları olmayacak yorumlar getirir.

Yetkililer görevlerini yerine getiremiyor, ya önlem almalı ya da alamıyorlarsa gereğini yapmalı.

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27