Feliz aniversario Ricardo

Doğum günün kutlu olsun Gipsy King. Tarihimizin önemli bir gecesi. Kolay değil.

Zafer Algöz

Şampiyonlar Ligi'nde Almanlara galibiyetimiz yok. (Portoyu da kimse yenememişti) Henüz hiçbir Türk takımı Şampiyonlar Ligi'nde iki de iki yapamamış. Kazanırsak neler olacak neler. Bazı maçlarda gereğinden fazla sinirleniyor ve bizi eksik bırakıyor diye eleştirdiğimiz Ricardo'nun da doğum gününü kutlayacağız.

Quaresma hayatında bu kadar kalabalık ve muhteşem bir koroyla doğum günü kutlaması yaptı mı bilmiyorum? Ama adına şanına yakışır bir kutlama yapıldı dün gece. Eğer hakemin kıçı başı oynarsa isyan ederim. Ama gördüğünü çalan, kafasında tilkiler sürüsü ve dolaplar çevirmeyen adam gibi adamlar maç yönetirse 'Resitalimi yaparım' dedi RICARDO...Ve muhteşem oynadı, oynattı... Hangi birini diğerinden ayırabiliriz ki...

ŞENOL GÜNEŞ'ten başlayıp kulübemizde oturan 17 yaşındaki 3. kalecimiz ERSİN'e kadar hepinize helal olsun. Hani klasik bir deyim vardır yaa "YÖNETİMİNDEN TARAFTARINA Herkese ama Herkese milyonlarca kez selam olsun" Camia olmayı, mahalle olmayı, kardeş olmayı. Bu yolda yoldaş olmayı..kötü günde zor günde sahip çıkmayı. Dünya aleme gösteren, dünyanın en büyük mahalle takımının. DÜNYANIN EN BÜYÜK TARAFTARINA... O gece orada olan "BEŞİKTAŞŞŞ..!" diye bağıran ses telleriyle desibelleri yıkan onbinlerce Karakartal sevdalısı. Hepinizi tek tek kucaklıyorum. Olumsuz tek bir şey yapmadan bir takımın arkasında kale gibi nasıl durulur? Rakipte geçici işitme kaybı masıl olur? Bunlar gerçekten inanılmazdı. Beşiktaş taraftarı takımı sadece laylay lom şarkılarla seyreden değil. Oyunu oturduğu yerden oynatan ve yönlendiren şahane bir resital yaptı yine.

RICARDO eşliğinde Beşiktaş'ımız resital yapar da taraftar da o doğum gününü karnavala çevirmez mi? FABRI, CANER, BABEL, OZİ, ATTILA... Kartallar gibi uçtular mı uçmadılar mı? CENK, TOLGAY... "Yemişim yabancı sınırlamasını. Futbol yürekle yetenekle oynanır." dedirtti mı?

TOSIC dün gece "Gladyatör 2 çevrilecekse Russel Crow yerine ben varım" diye dosta düşmana show yaptı mı... TALISCA'nın kim olduğunu herkes iyice anladı mı? Hem Porto'ya hem de Leipzig'e aynı golün kopyasını attı.

PEPE... Bu adamın adıyla biri beton kalıp üretirse mahkemeye veririm. Çünkü noterden tasdik ettirdım. MEDEL; Bu adam boşuna Şili Milli Takımı'nın kaptanı olmamış. NEGREDO var. Yavaş yavaş da olsa gelen LENS var. ADRİANO'muz var. Gelecek olan iki GÖKHAN var. Devre arasında PEPE'nin yanına VİDA'yı da çaktık mı? Daha ne isterız Allah'tan...

Şampiyonlar Ligi'ndeki futbolumuzun tesadüf olmadığını bu işten anlayanlar takdirle, anlamayanlar da dudak bükerek ve hasetle izlediler. Bazıları da utanmadan, "Bana ne yaaa ben dizi izliyorum."diye tweetler atıyorlardı ama birinci golden sonra stat yıkılınca televizyonları sessize alıp hayatın gerçeklerine baktılar gizlice.

Dün gece herşey şahaneydi ama şu elektrik sorunu canımı sıktı. Elbette kul yapısı bozulabilir. Bu gerceği bilerek gereken tedbiri almalıyız. Asla tekrarına izin vermemeliyiz. Dünyanın en güzel yerinde şahane stadımız var. Burada UEFA final maçı oynayacaklar. (Bakalım kimlere kısmet olacak)Olası bir teknik hata kötü olur. Derhal gereken araştırmaları yapıp sıfır hata seviyesinde önlemler almalıyız. Giderilmeyecek bir sorun değil. Beşiktaş'ımızı şu anda akıllı adamlar yönetiyor ve çok çok daha güzel günlerimiz olacak. Yeterki duvarımızdan sızıntı olmasın. Kale gibi hep beraber ve dik durmalıyız. Dün gece de olduğu gibi. Ben maçı Ödemiş'in Birgi Köy'ünde film için geldiğim arkadaşlarımla izledim. Goller oldukça köyün sessizliğıni biraz kırdık galiba ama ne yapalım serde Beşiktaşlılık olunca insan dayanamıyor.

Maç sırasında Görüntü Yönetmeni Bülo dedi ki: "Abi Palabıyık da bu maçı izliyor mu?) İzlemez mi elbette izliyordur. Hatta Karabük'te ve Fenerbahçe maçında Negredo'nun attığı iki gole de ofsayt kaldıran Satman da izliyordur. İnşallah Beşiktaş farklı kaybeder de üstümüzden yük kalkar diye tırnaklarını sürtüyorlardır. Bu meslekten çekilmedikçe o yük üstünüzden kalkmaaazzz! Hakemler de insandır hata yapabilir diyoruz hep ama sizler hata yapmadınız. Bizi 2 Fenerbahce maçında kasıtlı olarak doğradınız. Cinayete teşebbüs eden adamlara hangi hukuk beraat vermiş? "Bir kaç hafta dinlensin belki cinayetten cayarlar" diye bir adalet anlayışı olamaz.

MHK Başkanı Sayın Yusuf Namoğlu'na bir kez daha yazıyorum buradan. Hiç topu çevirmeyin. Ali Palabıyık ve yardımcısı Satman, bu işi bı-rak-ma-lı-dır.

Ricardo'nun doğum günü gecesi mutluluğuna bir gün sevinme hakkımız var. Hafta sonu Trabzonspor ile maçımız var. Ricardo yoksa Lens var. Attila yoksa Medel var, Neco var. Ozi yoksa Tolgay var. Herkes varsa biz zaten varız. Hep yanındayız... Bu muhteşem geceyi yaşatan herkese yine selam olsun. Bekle bizi Monaco! 11 Ekimd'e kraliyet mührünüzü almaya geliyoruz.

SİYAAAAAHHHH..!

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27