Rezalet ve utanç gecesi

Fenerbahçe ile ne ilk ne de son kez karşılaştık. İkisi de 100 yılı aşmış köklü mazisi olan ve büyük camialar. Yenersin yenilirsin berabere kalırsın mesele değil.

Zafer Algöz

Şampiyonluklar gelir, şampiyonluklar gider. Velhasıl bu rekabet hep sürer gider. Ama rekabet,n olması için tarafların eşit şartlarda mücadele etmesi lazım. Ortada bir adalet dağıtanın olması lazım. Ama kantarın başında oturan adam devamlı bir tarafı kollayıp diğer tarafı doğrayarak nasıl güzel bir rekabet dağıtabilirki? A. Palabıyık denen hakem bu akşam Beşiktaş'ın açıkça haklarını gasp ederek bir rezalete ve utanç gecesine vesile oldu. Tarihe geçti. Türkiye kupası maçıyla başlayan rezaletini bu maçta zirveye taşıdı. A.Palabıyık zihniyeti dışında ortadan yöneten bir hakem olsaydı ve bu maç 0-0 bitseydi yemin ederim şöyle yazardım; "Fenerbahçe eksik ve sakatlarına rağmen bize göre daha istekliydi. Galibiyeti hakeden bir düşünceyle oynadılar. 1 puan bizim için kazanç oldu. Fenerbahçe gibi bir camianın böyle adamlara ihtiyacı yok" diyeceğim. Ama bakıyorum hiç öyle değil. Adam almış eline düdüğü her fırsatta Beşiktaş'ımızı doğramaya programlı. Tosic'e, Quaresmaya, Şenol Hoca'ya. (Beşiktaş öncesinden beri) Takıntısı var. Bu akşam Ricardo'nun geçen maçta çarpıp yere düşürmesinin rövanşını alıverdi. Zaten günlerce bilinçli olarak dolduruldu. Şenol Hocayı ilk fırsatta tribüne gönderdi. Yetmedi Atıba'ya kırmızı. Üstüne krem şanti olsun yetmedi. Maç bitiminde Oziye de kırmızı. Oh ne güzel değil mi?

Fenerbahçe lehine 2 uyduruk ve ucuz penaltı. Cenk Tosun'un aşil tendonuna bastılar yok penaltı. Negredo 70 cm geriden çıkıp golü atıyor ofsayt diye iptal. Yahu hoca anladık nefretin sende baki kalsın. Dilerim için kararsın. Ama hiç mi vicdanın yok? Merak ediyorum acaba akşam eve gidince merak edıp ben neler yaptım diye tekrarı izliyor musun? Hiç sanmam. Eminim sana verilen görevi yerine getirmenin hızuruyla kafanı yastığa koyuyorsundur. Dilerim Beşiktaş senin kabusun olsun ey vicdansız. Hele hele Mahmut Uslu ve Aykut Hoca'nın maç sonunda hakem kararlarından şikayet etmeleri ise tam komediydi. Ortada Palabıyık cinayetlerı olmasa maçı Fenerbahçe kazansa eyvallah. Ne yapalım yani? Dünyada yenilmeyen takım yok. Daha geçen gün Real Madrıi kendi evinde 94. dakikada Real Betis'e kaybetti. Ne oldu şampiyonluk mu gitti? Böyle maçların telafisi var. Daha ligin başındayız ve rakibimizden hala 2 puan öndeyiz. Deplasmanda, ligin 8.sırasında oynayan ve 10 yıldır şampiyonlar ligi podyumuna çıkamamış rakibimizle oynadık. Onlar haftada 1 maç yapıyor. Ama biz 2 maç yapıyoruz. Fenerbahçe taraftarının 90 dakika Canere küfretmesi çok büyük ayıp. Caner bize Fener'den değil Inter'den geldi. Üstelik CSK ve galatasarayda da top oynamış profesyonel bir topçu. Kendi taraftarına saygı göstermiş diye ana avrat sinkaf terbiyesizlik değil mi? Üstelik kulüplerı adına konuşan yöneticilerinin de aile hayatı üzerine laf etmesi. Buz gibi gole 2 metre ofsayt diye sallamaları hiç yakışık almadı. Bize gelince, Quaresma ve Ozi'ye gördükleri kırmızı yakışmadı. Çünkü elinde palayla doğramaya cıkmış palabıyıka fırsat vermek onun işini rahatlattı. Fenere 3 sarı 2 kırmızı. Bize 9 sarı 3 kırmızı çıkardı. Fenerden kırmızı görenler olsa da olur olmasa da türünden 2.sınıf topçular. Ama bizim kayıplarımız öyle mi? Quaresma, Atiba, Oğuzhan. Beşiktaş'ın orta saha omurgasını tamamen yok etti Palabıyık. Böylece Beşiktaş tarihine kara ve lanet bir leke olarak geçmeyi başaran 2. (P) olarak gecti. İlkini yıllar öncesınden hiç unutmadık Papila .Diğeri de bu Palabıyık.

Beşiktaş yönetiminin yapması gereken ilk iş Çarşamba sabahından itibaren bu Palabıyık'a düdük astırmak ve yolumuzdan temizlemek olmalı. ARTIK YETER! Maçta en önemli ve koparmamız gereken anlarda gereken reaksiyonu gösteremedik. Evet Palabıyık utanç verici ve rezalet işlere imza atıyordu ama iki takımda 10 kişi kalmıştı. Herkes daha cok koşup daha cok hızlı oynamalıydı. Oğuzhan ve Talisca vasat oynadı. Negredo ve Tolgay'ı daha erken almalıydık oyuna. Ozi bütün maç beklediğimiz işçiliğini sadece gol öncesi attığı topla gösterebildi ama sonrasında süre yetmedi zaten. Oyun düzenini bir türlü oturtamadık doğru ama. Yine kavga gerginlik ve sinir savaşlarında tezgahlara geldik. Oysa geçmiş maçlardan ders aldığımızı düşünüyordum. Çok soğukkanlı olmamız lazım. Adam zaten doğrasın diye maça atanmış. Öyle ya da böyle fırsat kolluyor. Eline bu imkanı vermeyecektik.

Şimdi hemen bu maçı ve Palabıyık'ı geçici olarak rafa kaldırıp şampiyonlar ligine odaklanmamız lazım. Fenerbahce maçının uzun lig yarışında telafisi var. Ama Leipzig maçımızın yok. Şampıyonlar ligi asıl vitrinimiz. Oraya adam gibi hakem verdiler deplasmanda Porto'yu ezdik. Buraya verdikleri Palabıyık'la da maç kaybettık. Utanmadan yabancı oyuncu sınırlaması diyorlar. Önce hakemlik mesleğine onur ve saygınlık getirsinler. Şimdi bize yakışan Salı akşamı takımımıza sahıp çıkmak. Bu maç çok çok önemli. Porto galibiyetinin bir anlamının olması için evimizde 3 puan almalıyız. Rakiplerimizi birbirlerine kırdırmalıyız.

Bizim maçtan önce yapılan Palabıyık atamasının tam karşılığı şudur: MHK inadına ve kasıtlı olarak bu atamayı yapmıştır. Fenerbahçe'nin başı derde girince Aydınus ya da Palabıyık devreye girmekte ve bir şekilde camiaya taze kan üflemektedir. Bütün bir hafta hakemi konuşturarak. Olası bir infiale zemin hazırlanmış ve iş zaten biliyorduk ya da tahmin ediyorduk. Seviyesiyle kamuoyu hazırlanmıştır. Ama bu tezgahlara yıllarca cok tanık olduk. Hakkımızı yiyenler. Er ya da geç. Affedilmez hatalarla kendilerini imha etmişlerdir. Sen de öyle olacaksın Palabıyık. O düdüğünü asacak ve Beşiktaş'ımızın üstüne attığın o kara perdeyle tarihin karanlıklarında yerini alacaksın. Tıpkı Papila gibi.

Evet Büyük Beşiktaş'ın Büyük taraftarı. Şimdi eskisinden daha cok birlik olmalıyız. Milyonlarca euronun dönduğu bu sektörde. Bizi 3. kez şampiyon yapmamak için ellerinden geleni yapacaklar. Sakin ve sabırlı olacağız. Öfkeli ama kontrollü olacağız. Asla takıma zarar verecek durumlara girmeyeceğiz. Böyle tezgahlar ve ayak oyunları bizi susturmaz. Tam tersine coşturur. Önce asıl işimize bakacağız. Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'ın kim olduğunu bu utanç gecesini yaşatanların alnına bir yafta gibi asacağız .Böyle rezaletler ve utanç verıcı kararlarla ancak bizi yenebilirlerdi ve öyle de oldu. Böyle galibiyetle gururlanıp mutlu olanlara söyleyecek lafım yok. Çünkü hangi yoldan olursa olsun yeter ki kazan diyen bir düşünce bizim profilimize uygun değil. Bünyemiz kabul etmez. Biz o yüzden farklıyız. O yüzden Beşiktaşlıyız.

Şimdi daha hırslı, daha dolmuş durumdayız. Önce Leipzig'i devirelim. Bu ligde yürüye yürüye şampiyon olacağız. Şimdi Şeref Bey'de kucaklaşma ve Avrupa'da yine konuşulan Beşiktaş'ımızın yanında olacağız. Haydi Beşiktaş'ım.

Siyaaaahhhh....

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27