Hoca formsuz, hakem çifte standartlı

İki sene arka arkaya şampiyon yapmış, başımızın tacı Hocamız. Ayrıca iki senedir puan kaybettiğimiz maçlarda iyi puanlar almışız. Ancak bunlar Karabük maçındaki yanlışları söylememize mani değil.

İlhan Durusoy

Şampiyon olan kadroyu tutamak bir Hoca’ya yapılacak en büyük zorluk. BJK bu sezon bazı önemli yerlere eksik de olsa iyi oyuncular aldı. Pepe, Negredo, Lens, Medel ve Orkan. Pepe hemen takıma girdi, diğerleri b u maça kadar pek görev alamadı. Hazır olmayabilirler ancak kısa süreler bile olsa oyuna sokulabilirlerdi. Yorumcular hep bu konuda Hoca’yı eleştirdi. Hoca da Karabük deplasmanında Negroda ve Lens ve Lens’i ilk onbirde başlattı, Necip’i sağ beke koydu. Buna kimsenin diyeceği bir şey olamaz. Ön liberoda iki fiziği güçlü olmayan oyuncu ile oynadı, anlamak zor. Atiba’nın yerini nasıl dolduracaklarını düşündü, anlamak zor. Medel’i de orada denese daha tutarlı olurdu. Teknik oyuncuların çokluğuna rağmen BJK’ın uzun kaleci vuruşlarıyla veya defansın uzun toplarıyla akına çıkmaya çalışması da yadırganır bir durum. Her bu atış nerdeyse %50 topu kaybetme riski olan toplar. Hoca’nın organize atakları, Barcelona tarzı bol topa sahip olma düzeni n’oldu?

Tosiç çok iyi bir başlangıç yapmışken ikinci yarı oyundan almak akıllı olurdu. Hakemin her fırsatta BJK’yi yakacak bir karakterde olduğunu biliyordu. Maçı da riske atmazdı.

Hakem Ali Palabıyık

Hakemin BJK-FB maçındaki yönetim ile bu maçtaki tamamen zıt. FB maçının başlarında hiç kart göstermedi. BJK’yi sertlikle durdurma ve oyuncuları tahrik edip kart görmelerini sağlama. Maçın yönetimi FB taktiğinin başarılı olması için planlanmış gibiyken bu maçta maçın başından beri her harekete sarı verdi. Yine Tosiç’i attı. Bir öncekinde Van Persie’yi de atmalıydı. Bu maçta kartlar doğruysa her maçta 3-4 adam atılır. Sanki oyun kuralları farklı dedirtecek kadar çifte standart. Bu arada Cem Satman’ın Lens’e ofsayt vermesi BJK’nin daha önce öne geçmesine mani oldu. MHK BJK’ye puan kaybettiren hakemleri BJK maçlarına vermeye devam ediyor.

Sonuç

İlaç gibi bir 3 puan oldu. Her zaman böyle şans tutmaz. Hakemlere bir şey yapılamıyor. Bari kendimiz hatalarla puanlar kaybetmeyelim.

 

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19