Altın 1 puan

İnsanoğlu böyle işte. Alıştı mı bir kere kaybetmek istemez. Geldiği yeri unutur. Allah kimseyi gördüğünden geri bırakmasın derler ya Beşiktaş taraftarının ki de o hesap.

Bülent Bilirgen

Sosyal medyada olsun sosyal çevremde olsun olumsuz bir eleştiri furyası başlamış hem de kendi içinde camianın. Çok değer verdiğim abilerim, dostlarımın, kardeşlerim bir çok noktada da haklı olabilirler. Katılıyorum iki farka çıkarmamız gerekiyordu. Katılıyorum Fabri golleri özellikle ikinciyi yemeyebilirdi. (İkinci gol demişken bir iki tespit ; vuruştan sonra top garip saçlının baldırına çarpıyor en az 1 metre direk dibine atar o dokunuş. Kalecinin ayarladığı çıkış gücünden uzağa gitti vicdansız. Yani yolda kelek attı. Ayrıca ofsayt şüphem var ama bakmadım bir daha) Eleştirilere devam, Şenol hoca da enfes geçen 45-60 arasından sonra çok fazla bekledi değişiklikler için. Veysel gibi acemi, fizik kalitesi düşük ama çabuk stoperin önüne Negredo'yu daha erken alıp boğuşturmalı idi bence. Babel dışarı hala gücü yerinde olan Cenk sola atılabilirdi. Cenk demişken ona bu satırlarda Tosun Paşa yada Feyyaz yakıştırmalarını yapan bir kişi olarak kızdığım tek kişidir dün gece için. Golcü o pozisyonu gol yapar ve fişi çeker. Onun ve Negredo’nun dışında kalan herkesin kaçırışı kabul edilebilir. Yok güçmüş, yok sağa sola deplase olmakmış, yok dirilikmiş yeri geldi mi çöp olur gol bulamazsan. O pozisyonun başarı ölçüsü goldür. Tüm bu eleştirileri yaparken ilk goldeki asistini de alkışlıyoruz tabi ki.

Neyse birey birey girersek çok konuşacak laf buluruz. Ama bir duralım bir topa basalım. Takımın pas kalitesi çok yukarıda. Top ayağına yakışmayan sadece 1,5 kişi var. Beck’ten bir ümidim yok ama Tosic kendini aştı. Basketbolda bir kişinin şutunu riske edersiniz ya Kasımpaşa da Tosic’in topla oynamasına müsaade etti ama oldukça başarılı idi Sırp oyuncu. Bunun yanında Tolgay ön tarafta son 10 dakikaya kadar etkili oynadı. (Ama Oğuzhan ile orta ikilinin savunma tarafını beceremediler. Özellikle ilk golde kayışları ve yardıma gelme prensiplerini beceremedikleri için gol geldi.) Medel belki çok kısa sure oynadı ama bu pozisyonda Beşiktaş’ı çok rahatlatacak gibi bir izlenim bıraktı bende. Başta dedik ya bu takımı beğenmez olduk. Çok değil bir kaç sene önce son saniyede kaçan goldeki yerlere düşen Beşiktaşlı futbolcuların oynadığı oyunu deliler gibi alkışlayan taraftar bu futbol takımını aynı ölçüde eleştirebiliyor. Hemen o takım yeteneği daha düşüktü ama istiyordu edebiyatına başlamaya gerek yok çünkü bu iş öyle istemekle o kadar olur. İşi yapacak olan bu yetenektir. Ve bu takımda ülkenin çok üstüne bir kapasite var.

Evet yeni oyuncular oynamalı. Negredo Cenk’i kesmeli, Lens kadroda olmalı yada orta sahanın patron Medel olmalı. Ama bunun bir süresi var. Bu takım şampiyon. Yani geçen sene 7. Olmuş takımın kabuğunu değiştirmiyor Şenol hoca. Tabi ki yanında oturtacak ve sahayı gösterip işte ben bunlarla bunu oynadım şampiyon oldum, sizden bir tık yukarı çekmenizi bekliyorum diyecek. Futbolda duygusallık yok. Medel'sen Atibaba'mızı kulübeye mahkum edeceksin. Negredo isen diriye miriye bakmayıp Cenk’i kesebileceksin mesajıdır ve hemen sahaya atmaması olumludur benim açımdan.

Toparlarsam, benim için saha içinde kırmızı kart olmadığı sürece Beşiktaş’ı yenebilecek herhangi bir Türkiye Ligi takımı yok. Sadece dünkü maç içinde yaşanan rahatlık hastalığına kapılmadan etraftan gelecek olumsuz eleştirilerden dolayı güven kaybetmeden çalışmayı sürdürmeleri gerekiyor futbolcu grubunun. Konya ve Kasımpaşa maçında yaşadıklarını unutmamalılar. Rehavete yer yok. Teknik heyet kırılgan, küskün , nazlı olmadan hırsını takıma yansıtmaya devam etmeli. Taraftar panik yapmadan yada tam tersi kadro çok geniş deyip havaya girmeden yada başka bir ruh hali ile olumsuz düşünmeden bu takıma güvenmeli. Emin olun çok yetenekli ve fazla bir takım var ortada. Bu puan kaybı da işin nazarı olsun deyip işi espri ile bağlayalım; iki senedir puan alınamayan deplasmandan 1 altın puanla dönülüyor.

Herkese iyi hafta sonları.

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27