Beşiktaş camiası oyuna gelmemeli

Son zamanlarda yaşanan olayların Beşiktaş üzerine kurgulanır olması dikkatten kaçmamalıdır.

Atıf Keçeci

Önceki hafta genel sekreter Ahmet Ürkmezgil'in bir röportajda ki açıklamaları üzerine kulüp içerisinden tepkiler yağdı. Safiyane düşüncelerini söylemek dürüstlüğünü gösteren bu arkadaşımıza tepki verenlerin başını sorumlu bir yöneticinin iş yerinde çalışanının olması üzücüydü. Kendi içlerinde kurdukları Beşiktaş başlıklı Facebook guruplarında ki yazışmalarda dışarıya aktardıkları Ürkmezgil'in istifası istemleri ve de eski bir konuşmasını da ortaya atarak başkan Fikret Orman'a yüklenmeleri kulüp içi siyaseti bilen dikkatli kişilerin gözünden kaçmamıştır.

Ancak herkesin bir hesap içerisinde olduğu bilindiği için ileriye dönük projelerin uygulamaya alınması esnasında bu kişilerin kendilerine katkı sağlayacağı düşüncesi bu tarz yaptırımlara mani olmaktadır. Şahsım hakkında kayın biraderimin rahatsızlığı ve sonucunda vefatı dolayısıyla kulüp içerisinde gözükmemi bile değerlendirip "Fikret Orman'a kızgın muhalefete geçti, Beylerbeyi’nde konuşmaya başlamış" şeklinde yüzleri kızarmadan yazışmalar yapmışlardır.

Tanıyanlar bilir sözünü kralından esirgemeyen bir yapıya sahibimdir. Başkanla da zaman zaman yaptığımız görüşmelerde düşüncelerimi ki bir kısmı kendi sorularına cevaplarımı rahatlıkla söylemekteyim ve de kendisi bundan memnuniyet duymaktadır. Şahsımda klavye şövalyeliği yoktur, sosyal medya denilen unsurlarla işim olmadı, olmaz da. Ne okurum ne de takip ederim. Takip eden arkadaşlar şahsımla ilgili bir yazı olursa bilgilendirirler bu şekilde öğrenirim. Yaptıkları ortada olan Başkana ve özellikle stat yapımı ve de transfer dönemlerinde yardımcı olan çalışma arkadaşlarına muhalefet niye edilsin ki. Yapıcı eleştiriler ve öneriler her an gündeme getirilirse bundan Beşiktaş kazanır.

Beşiktaş'ın ve de Fikret Orman'ın yükselişinden rahatsızlık duyanların maniple ettiği bu işler giderek ivme kazanmaya başlamıştır. Bu zihniyette ki sözde Beşiktaşlılarla herkes mücadele etmeli, bunları deşifre etmelidir ki bunların camianın dışına çıkarılması sağlanmalıdır.

İçeride bunlarla mücadele ederken dışarıda da gene bahsettiğim yükselişten tedirgin olup kıskançlık krizine girenlerin yaptırım teşebbüsleri ortaya dökülmektedir.

Samsun'da son yaşanan olaylar sadece 6222 sayılı yasa kapsamında değerlendirilirse eğer ciddi anlamda bir mücadele yapılacaksa yeterli olmaz. Ortada Türk Ceza Kanunu'nun birçok maddesine karşı işlenmiş suçlar vardır. Bu spor teröristlerini bunların içerisine statlara gidişlerde araçlarında kanun gereği taşınması ve bulundurulması suç teşkil eden öldürücü ve yaralayıcı cisimleri taşıyanlar Beşiktaşlı olsalar dahi tespit edilenler hakkında hem güvenlik güçleri hem de kulüpler yasaların verdiği güçle işlem yapmalıdırlar.

Samsun'da tribünde Devlet erkanı, TFF heyeti, Gençlik Spor genel müdürü ve iki kulübün başkanları oturmaktaydı, olup biteni çıplak gözle seyrettiler. Buna rağmen olası Beşiktaş Kulübüne bir ceza verilmesi halinde genci yaşlısı tüm camia BaşkanFikret Orman'ın arkasında yerini alacaktır. Bunu herkes bilmelidir. Beşiktaş'ı bu kirli oyunların içerine sokmaya kimsenin gücü yetmez.

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27