Süper Rezalet

Akşamki maç için yazılacak şeyler, oynanan futbolun maalesef önüne geçti.

Melike Ulus

Organizasyon bozukluğu, güvenlik zaafiyeti, Konya taraftarının maça değil de sanki aşiret çatışmasına geliyormuş gibi hazırlanmaları vs. vs. Maça dair tek iyi bir şey yazabilirim. O da; kazasız, belasız, kimsenin kılına zarar gelmeden bu maçın tamamlanmış olması.

Maçın yeri..

Bu maçı Ağustos ayında hadi yapıyorsunuz, peki bu sıcaklarda nem oranının en yüksek olduğu bir şehri neden seçiyorsunuz? Kasıtlı mı olması üzücü yoksa düşüncesizlik mi bilemiyorum. Üstelik bu stadın daha zemini bile hazır değilken ne bu acelecilik? Daha sezonun başında orda ağır bir sakatlık yaşansa bir cevabınız olabilecek mi? Patates tarlasında oynattık diyerek vebalini ödeyebilecek misiniz?

Gelelim maçın güvenliğine;

Maça gidenler bilir. Ne bozuk para bırakırlar ceplerde, ne şarj aleti, ne çakmak. Hatta, güvenlik güçleri tarafından kadın taraftarların çantaları didik didik aranır ve parfümden, kozmetik malzemelerine kadar her şey orada bıraktırılır. Hiç bir itiraz da işe yaramaz. Başıma bir çok kez geldiği için biliyorum! Bu kadar güvenlik koridorları varken, o yanıcı maddelerin, kesici aletlerin nasıl stada alındığını inanın aklım almıyor! Her şehire farklı bir güvenlik koridoru mu oluşturuluyor yoksa stadın anahtarı öncesinde birilerine verilip orası cephaneliğe mi çeviriyorlar diye kafamda delice sorular dönüyor. Bunları engellemek adına bir sürü düzenleme getiren büyüklerimiz, rezaletlerin gitgide daha da artıyor olması sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Bir yerlerde yapılan yanlış Allah korusun bir futbolcu sahada öldürülünce mi giderilecek ya da iki taraftarın birbirlerini linç ettiğinde mi? Bunları hiç yaşamamak adına, artık stattaki kameralar, Passo Kartlar gibi aldığınız önlemler devreye sokulsun ve bu rezillikleri yapan taraftar bozuntuları bir daha asla stada giremeyecek cezalar alsın. Pankartlara gösterilen ekstra hassasiyet, yanıcı/ kesici maddelere de gösterilsin! Böylece, gerçek futbol severler, futbolcular ve de Türk Futbolu artık rahat bir nefes alsın!

Maça gelirsek ;

Beşiktaş bildiğimiz sezon başı Beşiktaş’tı. Hazırlık maçı kıvamında, hırssız, kırılgan ve de isteksiz. İlk resmi maçta şu iyi şu kötüydü demek biraz havada kalacaktır. Ama açıklar, eksikler şimdi söylenmelidir ki erkenden önlem alınabilsin. Geçen sezonda olduğu gibi defans problemi hala devam etmekte. Marcelo gitti Pepe geldi. Durum aynı stabilliğinde yani! Atiba’yı artık yedeklememiz gerekiyor. Ne kadar sevsek de artık Atiba’sız da bir oyun düzenine takım hazırlanmalı! Gerçeklerimiz bunlar, bir de dün Konyasporlu olan tüm ülkeye yine bu sene de her karesine Şampiyon Beşiktaş yazdıracağız.

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27