Gururlan burası BEŞİKTAŞ!

Bazı yaşananlar vardır ne kaleme ne kağıda sığar. Yazsan yetersiz, yazmasan eksik kalır. Biçare düşünürsün nasıl layığıyla anlatacağını ve nasıl bunu kağıda dökeceğini.

Melike Ulus

Hani marşımızda bile demiyor muyuz? “Tarihe sığmaz yazsalar böyle bir aşk" işte böyle bir yazı olacak benimkisi. Neresinden baksan eksik neresinden baksan yetersiz kalacak.

Öyle kolay iş değil Beşiktaş’ı ve o Beşiktaş sevgisini anlatmak. Kolay olsaydı bu sevgi “sevinmek için sevmedik seni” methiyeleri düzdürür müydü hiç bir insana? Ya da, bir derdin bin dermana değişilmemesi nasıl istenmezdi? Bunu anlayamanlarla da; “Beşiktaşlıyız Beşiktaşlı, anlayamaz kimse bu aşkı”diyerek polemiğe hiç girilmezdi. Korktukları için değildi elbette polemiğe girmemeleri, zira onları musalla taşı bile korkutamazdı şampiyon olamadığı için ölmeden mezara konulmaktan korktuğu kadar. Çünkü kalplerinin en orta yerinde büyük bir yangın vardı alevler içinde ve bu alevdi bu sevdanın mezarda bile bitmeyeceğine yemin ettiren. Niye korksundu ki o halde ölmekten içinde hep bu sevdayı taşırken. Zaten yaşarken de korkmazlardı bir şeyden. Yoksa nasıl alayına gider yapılırdı? Tarihte yazar mı hiç gözlerinde korku olan bir kartalın varlığı? Yazmaz elbette...

Övünmek gibi olmasın dese de, armasında tüm yıldızlara bedel yıldızı, ay ile birlikte taşıması övünmekte çok haklı olduğunu göstermez de ne eder? Taklalar atarak,kumpaslar kurarak aldıkları şaibeli yıldızlarını sayanlar yüzünden ne kışlar yaşatılsa da şanla şerefle çıkmadılar mı baharlara? Haydi kalk ayağa çağrısını alıp, arkasında milyonlarla güneşe yürümeye başlamışlardı bir kere. Durmadan, duraksamadan! Şereftir çünkü bu yolda arma aşkıyla birlikte kol kola yürümek diye!

Çocuklar inanmış, ardından da o güzel ve güneşli günler hiç batmamak üzere doğmuştu artık üzerlerine. Formasında ter olmaya gelenlere de, sözünü tutup, motorları maviliklere sürerek şampiyonluk şarkılarını söylemek düşüyordu artık. Daha öte bir sevinç olur muydu bundan? Ya da daha öte bir gurur. Olmazdı elbet, çünkü o gururun adresi belliydi ve hep birlikte bağrılıyordu! Gururlan burası BEŞİKTAŞ gururlan!

Melike Ulus / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27