Şampiyon Beşiktaş!

Dün akşam oynadığımız maçı gece geç saatte tekrar izledim.

Zafer Algöz

Maçın tamamında Fenerbahçe'nin Emenike'nin karşı karşıya kaldığı pozisyonu dışında adam gibi tek atağı yok. Maçtan önce ne diyorduk?: "Beşiktaş gibi oynamalıyız." Evet, Beşiktaş gibi oynadık. Rakibimizi köşeye sıkıştırıp sağlı sollu fena hırpaladık. 4-5 farkla bitmesi gereken maç, Fenerbahce'nin kısmeti ve Fabri'nin büyük hatasıyla 1-1 bitti. Yıllardır hep şöyle söyledik: "Allah her takıma Galatasaray şansı ve Fatih Terim balı nasip etsin" Dün gece oynadığımız maçtan sonra ballı-kısmetliler kervanına Fenerbahçe de dahil oldu. Galatasaray ile oynadıkları maçın başından sonuna kadar kan kustular. Aciz durumlara düştüler. Son dakikada gelen bir yan ortayla 1-0 kazandılar. Dün gece müthiş tempomuza ayak uyduramayıp zavallı durumlara düştüler. Maçın sonunda 9 kişi kalmışlar ve iş olsun diye ortaladıkları top gitti kalemize girdi. İnanın G.Saray maçından daha çok sevindiler. Gören de şampiyon oldular galiba diye düşünür.

Fenerbahçe'nin provokasyondan sorumlu bakanı Volkan ne güzel konuştu değil mi? "Beşiktaşa çelme taktık." Sen Beşiktaş'a çelme taktık diye kendini kandırmaya devam et. Şampıyonlar Ligi'ne katılma ihtimalin gitti, önce büyük resme bak istersen. Babam yıllar önce Beşiktaşlı olmakla ilgili müthiş bir tesbit yapmıştı. "Beşiktaşlı olmak demek... Son saniye mucizelerine ve son saniye yıkımlarına hazır olmak demek." Biz zaten bunun farkındayız ama genç Beşiktaşlı kardeşlerim çok çabuk hüsrana uğruyorlar. Karamsarlığa kapılıyorlar. Maç 1-0 bitseydi neler yazılacaktı. Son saniyede boyalı manşetler değişiverdi. Beşiktaş ezdi. Fener farktan kurtuldu. Beşiktaş şampiyon oldu vs. Ama berabere bitince manşetler değişti hemen. "Zirve karıştı. Beşiktaş işi zora soktu. Fener, Beşiktaş'a dur dedi."

Maçı lütfen bir daha izleyin. Fenerbahçe'nin en iyi oyuncusu kaleci Volkan ve Fırat Aydınus oldu. Özellikle inadına yapılan Ali Palabıyık ve Fırat Aydınus atamaları MHK'nın açık bir meydan okumasından başka bir şey değil. Fener'in istemediği ya da istediği adamları dikkate alıp, bizimkileri kulak arkasına atmak. Bunun ardında acık bir Beşiktaş düşmanlığı var. Başka bir izahı yok bunun. Babel, topla içeri dalıyor. Hasan Ali Kaldırım ne yapıyor? Kaldırımda bekleyip düğün arabasının önüne atlayan çocuklar gibi gidişini engelliyor. Bari penaltıyı çalacak vicdanın ve cesaretin yok. Hiç olmazsa Hasan Ali'ye zarf içinde 5 TL verseydin.

Beşiktaş topu orta sahada kapmış gole gidiyor. Zııırrtt diye oyunu durdurup kart gösteriyorsun. Bıraksana pozisyon devam etsin. Kartı sonra da gösterebilirsin değil mi? Sarı kartı geç gösterince Federasyon senden faizini istemiyor. Bu telaş ve korku neden? Ben söyleyeyim neden? Beşiktaş'ın takır takır oynayıp Fenerbahce'yi hırpaladığını görünce için el vermiyor değil mi Fıratım. Aziz Başkan tribünde yönetici tokatlıyor. "Acaba bir tokatta bana gelir mi?" korkusu. Sonra bir daha Fenerbahçe maçlarını alamam tırsaklığı. Başka ne olabilir ki. Senin görevin maçı yönetmek değil, Beşiktaş'a fırat kalkanı olmak. Maç öncesi tıraşını olmuşsun, saçlar jön gibi jöleli, havalısın anladık. İyi de hakem demek, hakim demek, vicdanlı olmak, adil olmak demek. Hani vicdan, hani adalet? Onları soyunma odasında bırakıp maça çıkıyorsun ayıptır.

Maçtan sonra bir Fenerbahceli kardeşim şöyle mesaj atmış bana; "Fırat'a laf etmeyin, bizi 9 kişi bıraktı" Evet, doğru ama, çok önceden atması gerekiyordu geç bile kaldı. Baktı ki Fenerbahce ölmüş kaleye gidecek hali yok. Aklı çalamadığı penaltıda, aklı gol atağını kart göstereceğim diye kestiği pozisyonda. Eeee ne yapmak lazım. 2 kişiyi de atarsam gelecek tepkileri susturmuş olurum değil mi? Ne ince hesaplar bunlar Fırat'ım. Sen alemi kör ve salak mı sanıyorsun? Günahlarının üstünü örtüyordun ama olmadı işte.

Ligin bitimine 4 hafta kaldı, 2 puan öndeyiz. Oynadığımız futbolla sadece ligimizde değil, Avrupa'da bile saygı gördük. Buraya kadar getirip, sizler çok istiyorsunuz diye şampiyonluğu bırakacak değiliz. Söke söke şampıyon olacağız. En yakın rakibimiz son saniye balıyla 3 puan aldı. Biz de son saniye kazasıyla 2 puan bıraktık. Balla-şansla bir yere kadar. Kalan 4 maçın hepsini alacağız ve yine şampiyon olacağız. Ben dün gece takımımla gurur duydum. Alınan sonuç elbette bu oyunun karşılığı değil. 2 gol attık maç berabere bitti. "Eyvah ne oluyoruz" diyecek bir durum yok. Bu takım geçen sene ligin son 4 haftasında evine dönebildi ve deplasmanların şampıyonu oldu. Bu sene de 4 hafta kaldı ve lideriz. Geçen yıl Osmanlı maçıyla şampiyon olduk. Bu sene Osmanlı maçına şampiyon olarak çıkacağız. Felaket tellallarına, nifak odaklarına, kıskanç ruh hastalarına inat. Dağlara taşlara "Şampiyon Beşiktaş" yazacağız. Sanmayın güneşe yürüyüşümüz burada bitecek. Andımız var, 5 sene bu ligin kralı biz olacağız. Şimdiden ikincilik kontenjanı için birbirinizi yiyin. Türkiye'nin gururu ve marka değeri olan tek takım biziz. Sana çelme taktık diye sevinenlere inat, yine yine Şampiyon olacağız. SİYAAAAAHHHHH..!

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27