Kimi sevdiysek üzdü...

Dürüst olmak gerekirse, maç saatini aslında oldukça tedirgin bekliyordum.

Melike Ulus

Son haftalarda boy gösteren Beşiktaş’taki performans düşüklüğü, Atiba’nın olmayışı, Tosic’in cezalı olması ve de derbilerde iki ayağımızın birbirine dolandığını düşündükçe endişelenmemek ne mümkündü? Hele bir de FIFA kokartı elinden alınan, girdiği testleri geçemeyen ve buna rağman Çarşamba günü maç yönetip Pazar günü derbiye verilen hakem konusu da, günler öncesinden uykular kaçıracak türdendi.

Öncelikle beni bu korkulardan stadta boş yer bırakmayan taraftarımız çıkardı. Sonrasında da oyun başlar başlamaz ezici üstünlükle oynayan takımımız. Takım o kadar inanmıştı ki, kim ne yaparsa yapsın galip gelmelerini engelleyemeyeceklerdi. Derbi denilen maçta neredeyse 90 dakika boyunca, Fenerbahçe kalesi önünde tek kale maç yapıldı. Babel’e yapılan penaltının verilmemesinde, Babel’in bile itiraz etmeyişi kendi göbek bağlarını kendilerinin kesme isteğiydi. Bırakın beklentiyi, kazanılmış haklarında bile minnet etmediler.Çünkü yazılmış senaryoları ancak kendilerinin bozabileceklerini çok iyi biliyorlardı. Bu nedenle de inanmış oyuncular sahaya üstünlüğünü kurdu ve Fenerbahçe’ye neredeyse nefes aldırmadı.

Kupa maçında Ali Palabıyık’tan aldığı güçle şov yapan Van Persie, ancak oyundan çıkarılırken sahada olduğu anlaşıldı. Quaresma mı Lens mi diye sorma gafletinde bulunanlar aralarındaki net farkı anladı. İsmail Köybaşı’nı aldık diye sevinenlerin mutluluğu, dün akşam Beşiktaşlı’nın İsmail gitti diye duyduğu huzuru geçemedi. Ozan’ı yangından mal kaçırır gibi alanların fesatlığı, Tolgay’ın oyunuyla nirvanaya ulaştı.

Beşiktaş’ın sahadaki bu ezici üstünlüğü sanırım Şenol Hoca’ya çok adil gelmediği için Aboubakar’ın yerine Cenk Tosun’u oyuna dahil etti. Yoksa Cenk’in oyuna girmesinin başka bir izahını bulmak mümkün görünmüyor. Nihayetinde de, 90+Fener gol atana kadar dakikalarında, Kjaer’e alan bırakıp ortayı yaptırarak maç skoruna en büyük katkıyı aleyhimize yaparak Fenerbahçe’ye can suyu oldu.

Tabi bu gol sadece Cenk’in hatası elbette değil. Ancak son çeyrekte oyuna dahil olan bir oyuncunun, Gökhan’ın tüm uyarılarına rağmen göstermelik bile olsa Kjaer’e depar atmaması gol yolunun önünü açtı. Golden sonra da Oğuzhan’ın isyanı zaten her şeyi çok net ifade ediyordu ! Şenol Hocayı da tek eleştireceğim konu budur... Cenk’in gol kralı yapılmak istenmesi, Beşiktaş’ın şampiyon olmasından daha çok istenmemeli! Ve bu takımın 1. forveti Aboubakar, 2.sinin ise geçen hafta 10 dakikada klasını gösteren Demba Ba olduğu asla unutulmamalı!

Bir de artık Beşiktaş taraftarı lütfen artık birini çok sevmesin. Ve ona methiyeler düzüp, özel tezahüratlarda bulunmasın! Hani denir ya, “kimi sevdiysek gitti” diye, biz de kimi sevdiysek onun tarafından üzüldük! Önce Lyon maçındaki hatasıyla elendiğimizde çok üzdü ama kol kırıldı yen içinde kaldı, ses edemedik. Geçen hafta Başakşehir, bu hafta ise Fenerbahçe maçında gösterdiği performansla, Fabri’nin sevgimize verdiği karşılık yenilir yutulur cinsten değildi. Umarım bu son olur ve yine umarım bundan sonra biz de sevgimizi ayarında göstermeyi artık başarabiliriz.

Fabri’nin dün akşam yediği gol her ne kadar faul olsa da, siparişle gelen hakem bunu skor tabelasına yansıtmakta elbette bir sakınca görmedi! Sonuçta maçı yönetmesinin yegane görevi buydu ve bu pozisyonla ona fazlasıyla gün doğmuş oldu. Görev de başarıyla yerine getirildi!

Kaldı 4 hafta! En yakın rakibimize karşı, takımımızla, hocamızla ve de taraftarımızla ezici bir üstünlüğümüz bulunmakta. Bu nedenle de enseyi karartamamak lazım. Başımızdaki hoca, bu ülkenin en deneyimli ve en lider ruhlu hocasıdır. Beşiktaş’ın en büyük şanslarından biri de budur! Hocama buradan diyeceğim; öğretmenlik mesleğinde olduğu gibi, kötü not almış ve üzülmüş öğrencilerini ayağa kaldırıp, hayat hep sınav ve siz bunu başaracaksınız inancını aşılaman.Çocukların ve onların yanındaki bizler her daim yanındayız ve dağa, taşa, denize, karaya ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ yazdıracağız!

Melike Ulus / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19