Hata bizim, suç bizim

Aslında maç başlamadan önce bu maç 2-1 bitsin, tur sevincini İstanbul’a bırakalım deselerdi, itiraz edenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmezdi.

Melike Ulus

Ama bu skoru, maçı izledikten sonra ahlar vahlar çekerek beğenmedik. Çünkü hepimiz gördük ki, bu gecenin hakkı galibiyetti. Ve yine gördük ki, Beşiktaş istediğinde kazanmasını da kaybetmesini de çok iyi biliyordu.

İstedi ve ilk yarıyı aldı, ikinci yarıyı da rölantiye alıp üzerine bireysel hatalar eklenince de kaybetti. Yani kısacası, hata da suç da bizimdi.

Dün akşam oynanan maçın, benim için ana fikri de sadece budur. Ama bu durum enseyi karartmaktan ziyade mutlu olmayı gerektirir. Çünkü biliriz ki, Beşiktaş haftaya yine kazanmak isteyecek ve bunu da kartallar gibi başaracaktır.

Fabri yine bildiğimiz, sevdiğimiz, güvendiğimiz Fabri olacak. Atiba, yine taş gibi görevini yapacak. Oğuzhan maestroluğunun kitabını yazacak. Marcelo’nun olmayışını hissettirmeyecek defansımız olacak. Talisca belki duran toptan belki de uzaklardan bir gol atacak. Kanatlarımız kartal kanadı olup geçit vermeyecek ve o kanadın bir ucuna da inşallah Quaresma konacak. Kenarda bu işlerin ustası olan hocamız, 41903 kişi de bu kahramanlarımızın dört tarafını sarıp sarmalayacak. Ve o günün tarihi Vodafane Arena’ya atılacak…

Önce inanacağız sonra da üzerimizde oynanan oyunlara gelmeyip, yapılan kulislere malzeme olmayacağız. Stadımıza gelmek istemeyenleri, taraftarsız oynansın diyenleri efendiliğimizle utandıracağız. Bizleri tehlikeli holigan görenleri, oyunumuzla, şölenlerimizle büyüleyeceğiz. Avrupa kupasında Türkiye’nin ne işi var diye sorgulayanları, Dolmabahçe’den, Avrupa ile Asya’nın bağlanışını göstereceğiz. 90 dakikanın sonunda da, dünyanın en güzel stadında en güzel mağlubiyeti aldırıp hoş bir seda ile yolcu edeceğiz.

Bize kalan da haklı bir gurur olup önümüzdeki kuramıza bakacağız.

Yeter ki inanalım!

İnanalım ki bunları yaşayıp ve de yaşatabilelim.

Melike Ulus / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19