"Ali Palabıyık, adil maç yönetmedi"

MHK’nin skandal kararı ile Trabzon – Beşiktaş maçına tayin edilen Ali Palabıyık Beşiktaş aleyhine kararlarına devam etti.

İlhan Durusoy

Dua etsin Beşiktaş son anlarda gol atıp kazandı da, mercek altına alınmaktan kurtuldu. MHK da bu tayinden adil yönetim bekliyorsa, bu işi bilmiyor. İnsan faktörünü göz önüne alamıyor.

Hakem maçta neler yaptı ve yapamadı:

Beşiktaş- Fenerbahçe maçında olduğu gibi dk 8 Okay’ın Atiba’ya faulünde, dk 12 Cenk’e faulünde, dk 18 Onazi’nin Atiba’ya faulünde sarı kartları vermedikten sonra dk 32 Cenk’e sarı kartı tereddütsüz çıkardı. Böylece Cenk cezalı oldu. Trabzon Beşiktaş ‘ın en önemli oyuncusu Atiba’yı sıkı markaj ve devamlı faullerle durdurmaya çalıştı. Tecrübesiz hakem Fenerbahçe maçında RVP’nin kışkırtıcı, kasti faullü oyununu çözemediği gibi bu maçta da Atiba’ya yapılan faulleri sarı kartlık hareketlere seyirci kaldı. Dk 24 Olcay Atiba’yı arkadan çekiyor, faul sarı kartı vermiyor. Trabzon gol atıyor. Dk 65 Uğur topu kolla topu kontrol etmesine penaltı vermeyip kontra atakta Beşiktaş’a gol yediriyor. Dk 70 de Castillo’nun Oğuzhan’a faulünde, dk 77 Yusuf’un Talisca’ya düdükten önce faullerinde sarı kartları vermiyor. Dk 88 Tosiç'e faulü vermiyor aleyhe sarı kart gösteriyor.

Sonuç

Şimdi gözlemci iyi not verir, hakem maçı iyi yönetmiş ve MHK da iyi tayin yapmış olur. Yetkililerden bu tayinin gerekçesini soracak ve önlem alacak kimse olmadığı takdirde bir adım ilerleyemeyiz.

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 9 7 2 0 14 23
2 Göztepe 9 5 2 2 5 17
3 Teleset Mob. Akhisarspor 9 5 2 2 4 17
4 Kayserispor 9 5 2 2 4 17
5 Medipol Başakşehir 8 5 1 2 2 16
6 Fenerbahçe 9 4 3 2 5 15