Bu aşk bizim, hepimizin!

Demiş ki Şems-i Tebrizi; “Ya tam açacaksın yüreğini ya da hiç yeltenmeyeceksin. Grisi yoktur aşkın. Ya siyahı, ya beyazı seçeceksin.”

Melike Ulus

Peki biz ne yaptık. Kalbimizin tam orta yerinde büyük bir yangınla siyahı beyazdan ayırmadan bitmeyecek bir sevdaya açtık yüreğimizi. Acısını siyah, hazzını beyaz belleyip, adına da Beşiktaş dedik. Ne bıktık ne de usandık bu sevdadan. Üzdüğünde ve hatta ağlatıp kahrettiğinde bile! Çünkü bizim sevdamızda vazgeçmek yoktu. Çünkü tam açmıştık yüreklerimizi ve bizde yalan sevdaya yer yoktu. Masum, katıksız ve karşılıksız bir aşktı bizimkisi, en sevileni bile kıskandıracak türden.

'Neden Beşiktaş?' dediler hep bize, 'Nedensiz Beşiktaş' diye cevap verdik. Sebep mi arayacaktık bir de sevdamıza! Sevdaya sebep mi gerekirdi? Bu aşkı seviyorduk biz, sebebine sonucuna bakmadan, hüzüne mutluluğa kapılmadan.

Böylesi duygulara hitap ediyordu işte Beşiktaş.

Bir derbinin sabahında neden mi bunları yazdım? Çünkü insanların derbi diye baktığı maça, Beşiktaşlı aşk diye bakıyordu. Marcelo’nun verdiği güvenle rahatlıyor, Adriano’nun profosyonelliği ile gurur duyuyor, Atiba’nın sağlamcılığı ile huzur bulup Quaresma’nın hırsı ile de mutlu oluyordu. Gönüllerden geçenler ise; kayıpsız olsun, derbilerin de kazananı olsun, bu sene yine o sene olsun ve bundan sonra da her sene olsun.

Neden olmasındı ki?

Bu takım değil miydi stadı olmadan şampiyon olan?

Bu takım değil miydi hakemlere rağmen kazanan?

Bu takım değil miydi soyunma odalarını basan başkana, iki büyük var diyen yöneticilere, fedacılar diye dalga geçen taraftara karşı efendice durup, efendilikle had bildiren?

Bu takım değil mi en büyüğüm diyene, iki eliyle gösteremeyecek kadar fark atan?

Ve bu takım değil mi bizleri özel kılan?

Bu takım yaptı bunları. Aşkla, sevdayla, tutkuyla bağlandığımız Beşiktaş yaptı. Bu aşk hepimizin! Hocasından futbolcusuna, başkanından taraftarına!

İşte bu nedenledir ki; böylesi adanmışlıkla yürüdüğümüz yolumuzda, siz iki büyük olmaya devam ederken, en büyük olanın her zaman her yerde biz olduğumuzu dosta düşmana duyuracağız ve beyazımız bizim, siyahımız ise hep sizin olacak!

Melike Ulus / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27