Eksil-me sakın!

Pazartesi günü oynanacak Gs maçı için kadro sistem taktik sayfalarca yazıp saatlerce konuşabilirsiniz ama özeti BUDUR …Sakın EKSİL-ME !!

Emin Cem Çıkın

Çok uzaklara gitmeden yakın geçmişteki tüm derbi maçları gözünüzün önünden geçirin,maçı 11 kişi tamamlamanın iç saha deplasman fark etmez Gs-Fb maçlarında BJK için ne kadar zor olduğunu göreceksiniz.Sosyal medya son Fb kupa maçı dahil son yıllarda ki tüm derbilerde BJK’ın nasıl çifte standart nasıl zorlama kartlarla EKSİK bırakıldığını onlarca örnekleriyle gösteriyor tek tek ayrıntıya girmeye gerek yok.

Pazartesi akşamı tahrik,provokasyon hakeme oynama aleyhte her karar sonrası abartılı itiraz vs vs akla gelen gelmeyen ne varsa ortaya konacak tutunma için son şansları olduğunu bilenler her zaman ki gibi her yolu deneyecek.Bunlara maruz kalıp önlem almayıp oyuna gelip sonradan mızmızlanmanın anlamı yok daha taze ortada duruyor Fb kupa maçı,
Oğuzhan ilk dakika itibariyle Alper ve RVP tahriklerine kapıldı dağıldı oyununu oynayamadı yani Beşiktaş’ı oynatamadı Oğuzhan rastgele seçilmiş değildi o dağılırsa dişlinin en önemli parçası bozulacaktı??? Tosiç’de rastgele seçilmiş değildi geçmiş maçlarda BJK taraftarının da hoşuna giden horozlanmaları çabuk provoke olacağının göstergesiydi.

Neyse şimdi ki rakibiniz bu işlerin açık ara uzmanıdır kadrosunda ise hiç zorlanmadan tahrik ustalığına soyunacak çok sayıda oyuncuları var.!!!

Tabi tüm bunlar olurken hakem ne iş yapar diyenler haklı olarak var…dünya çağdaş futbol hakemliğin de sebep sonuç ilişkisine bakılır bu tür işlere niyetli arayışta olan oyuncular hemen ikaz edilir farkında olunduğu hissettirilir.Türk hakemleri ise hele söz konusu BJK aleyhine kararlarda sonuç üzerine hareket eder ve çıkıp bak kitapta böyle yazıyor verdiğim karar doğrudur tepki göstermeseydin tahrik olmasaydın uymasaydın der ??

Demek neymiş uymayacaksın oyununa bakacaksın çok zor ama ısrarla hakemin adaletini bekleyeceksin??
Beşiktaş’ın nasıl “yenileceğini” Fb çok kısa süre önce gösterdi tüm ülkeye zaten o “ galibiyet “ sonrası yurt içi dışı galibiyeti yok ???

Tüm bunları Başkanından yöneticisine teknik direktöründen oyuncusuna herkes biliyor farkında…Önemli olan düdük çalıp maç başlayınca farkındalığa oyunundan tempondan mücadelenden ödün vermeden devam etmek…

Beşiktaş’lı yine aynı senaryoyu yaşamak aynı tuzağa düşmek istemiyor YETER !!
Hakem mi??? TFF böyle maçlara vereceği “model” hakemleri vardır hep….C.Çakır veya kokartsız rütbe söktürmüş B.Yıldırım bu tarife “modele” uyanıdır.

Kariyer planlaması kalmamış geriye gitmiş Avrupa’da maç yönetmeye yeterli olmayan hedefsiz bir hakem bu maçı yönetecek tek hedefi profesyonel hakemliği seçtiği için tutunmak neye karşı kime tutunmak ?? diyerek bu faslı uzatmayalım.

EKSİL-ME !! 2 yıldır devam eden ve rakiplerinin bulamadığı tutturamadığı sistemini kaliteni istikrarını ortaya koyma imkanın olsun ,tüm bunları yerine getir sonuç ne olursa olsun.

Hoşçakalın

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27