Sen Beşiktaşsın

Beşiktaşımın efsane kaptanı rahmetli Vedat Okyar zamanında ne güzel söylemişti: "Sen Beşiktaşsan gerekirse hakemi de yeneceksin. Çünkü Beşiktaş’ın hakemden bile gol yemişliği vardır."

Zafer Algöz

Sanıyorum maçın hakemi Alper Ulusoy, şöyle düşündü: "Beşiktaşın bu temposu öper bayıltır adamı. Maç 4-5 golle biter. Yarın herkes Lider Beşiktaş diye yazacak. Öyle saçmalıklar yapmalıyım ki maçtan değil, benden söz etsinler.” Aleyhimize çaldığı penaltı öncesi G.GÖNÜL'ü indirdiler hadi görmedi diyelim. FABRI'nin topu çeldiğini kameralardan bile daha net gördüğü halde penaltıyı verdi. Aklı sıra Alanyaspor’u oyuna ortak etmeye heveslendi. Rakip taç atıyor, aynı anda sahada 2 top var. Gördüğü halde oyunu durdurmuyor. Kenardan gelen ortaya vurdukları kafa direğimizin dibinden çıktı. Gol olsa maç 3-2 olacak. Adamlar kendi oyuncularını itip yere yıkıyor. QUARESMA'ya sarı kart gösteriyor. Alper Ulusoy, saçmaladıkça Beşiktaşım maça ağırlığını koydu ve ruhu şad olsun Vedat Kaptanımın dediği gibi Beşiktaşım hakemi de yendi.

Attığımız gollerin hepsi klasımıza yakıştı. Penaltı golünden sonra RICARDO'nun ŞENOL HOCA'ya sarılması sadece ondan değil takımdan ve tüm camiadan özür mesajıydı. Beşiktaşımın karizması, RICARDO QUARESMA oynadığı futbolla mest etti. Büyük bir yıldızın neler yapabileceğini dosta düşmana gösterdi. “Alanyalılar en son ne zaman böyle bir yıldız gördü? Bundan sonra görürler mi?” diye düşündüm. “Vallahi bir daha böyle resitali göremezler” diyorum. Maçın başından sonuna kadar ful konsantrasyonla oynadı. Yaptığı asistler, sağdan soldan ceza sahasına kestiği ortalar yüzünden televizyonda dikine çizgiler oluştu. CENK'in alnının ortasına attığı topa şapka çıkarıyorum. CENK de öyle şahane çevirdi topu arka köşeye yapıştırdığında ağlardan kasap perdesi gibi "Hıırrşşşş" diye ses geldi. Belinden hafif sakattı. Yere inerken bütün ağırlığı tek bacağının üstüne düşünce kas ve sinir sıkışması yüzünden oyundan çıktı. Umarım çabuk dönersin TOSUN'um. Takım halinde muhteşem oynadık. Herkes ciddi ve müthiş bir yardımlaşmayla oynadı. “Takım oyuncusu değil yaaaa” diyerek QUARESMA'ya sallayanlar maçın sonuna kadar geriye kaç defa kademeye geldiğini göremezler tabii. Ya sussunlar ya da devekuşu gibi kafayı kuma gömüp, kıçlarını dışarıda bıraksınlar. Hele hele orta sahada prese gelen üç Alanyalıyı ellerine bidon verip mazot almaya gönderdiği topuk pası ancak onun gibi bir Karizmaya yakışırdı.

ATIBA, tek bir hatalı pas yaptı, kaleye giren topu TOSIC çıkardı. Aynı TOSIC, 2 hatalı pas yaptı. Bir tanesi skandal penaltı oldu. Diğerini defans kesti zaten. İlk asistlerin ve ilk gollerin gecesiydi. Özellikle OZİ, BABEL, QUARESMA, TOLGAY, terse ve derine attıkları uzun toplarla maşallah dedirttiler. TOLGAY, gol asistinde topu BABEL'in arka ayağına attı. Önüne atsaydı kaleciye 2 rekat namaz kıldırırdı. Buna rağmen topu muhteşem çekti. 3 kişiyi birbirine düğümledi, fiyonk attı. Topu kaleye yuvarlarken “Ben bu takımda çok iş yaparım” dedirtti. Beşiktaşımıza hoşgeldin BABEL.

Eğer sakatlıklar yüzünden zorunlu değişiklikler yapmak zorunda kalmasak Alanyaspor’u tarihi hezimetten Alper Ulusoy bile kurtaramazdı. Seyrettiğim Fenerbahçe-Başakşehir "dostluk" maçından sonra Beşiktaşımın futbol kalitesinin nerede olduğunu herkes gördü. Dakika 93 olmuş, maç 4-1 bitiyor, buna rağmen sahanın her yerinde pres, pres, pres...

Ligin son şampiyonu layık olduğu zirveye çıktı. Eğer bu takımda CANER ve TALISCA'nın sakatlıkları olmasaydı çok daha erken ve çok daha fazla puan farkıyla balkondaydık ve “aşağıda neler oluyor?” diyecektik. Sağlık olsun. Beşiktaşım, yönetimiyle, hocasıyla, oyuncularıyla, dünyanın en büyük taraftarıyla fark yaratıyor. Birbirimize kenetlendikçe, çok daha büyük başarılar gelecek. Eminim, Konyaspor maçında o stat, alemin kralını layık olduğu biçimde bağrına basacak. SEN BEŞİKTAŞSIN. SANA DA HEP ZİRVE YAKIŞIR. Seni kıskananlara inat, İsveç’ten, Belçika’dan, Almanya’dan, İngiltere’den öğleden önce maçlarını Amerika’dan bile takip eden dünyanın her yerinden sevdalıların haykırıyor. BEŞİKTAŞIM SEN ÇOK YAŞA. CANIM FEDA OLSUN SANA. SİYAAAAHHH..!

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27