HÜKMEN değil RESMEN kazandık

Zafer Algöz yazdı...

Zafer Algöz
Aslında hükmen kazanmamız gereken bir maçı, tekrar oynadık. 5 günde 6 puan aldık. 

Üstelik rezalet bir hakeme ve SERDAR'a rağmen. Tolga Özkalfa’nın klasik BEŞİKTAŞ maçlarında ki kötü yönetimi artık klasik oldu. Ama artık sabrımız taşıyor, Kasımpaşa'da Sancak ve Adem hemen her pozisyonda yere yatıyorlar. Belli ki yandan bir duran top ya da frikik yaratıp golü bulmak amacındalar. Maşallah istedikleri faullerin çoğunu aldılar. Yalçın her yüksek topta ALMEIDA'nın kafasına ensesine çalıştı. Bırakalım kart görmesini, uyarı bile almadı.

İlk 20 dakika temkinliydik. ATIBA, GÖKHAN, VELİ, OLCAY takımın kendine olan güvenini hep yüksek tuttular. İlk atağımızda VELİ muhteşem ara pası verdi golümüzü bulduk. Yine takım olarak pres ve yardımlaşma çok iyiydi ama BESIKTAS yine tek kanatla uçmaya çalışıyor; SERDAR çok kötü günündeydi giderek düzeleceği yerde daha kötü oynamaya devam ediyor. Oyuncu kart görür dışarı atılır ama bu kadar amatörcesi büyük takım oyuncularına yakışmıyor.

SERDAR ilk yarı gereksiz bir kart gördüğü yetmezmiş gibi 2. yarının ilk dakikasında yine tehlike noktasından uzak, orta sahada yine arkası dönük adama girdi ve 2. sarıdan atıldı. Normalde 5-6 olabilecek maç 3/0 bitti. OĞUZHAN, VELİ gerçekten çok saçma kartlar gördüler. İlk yarı 0-0 bitseydi Kasımpaşa gol atmaya gelecekti. Biz 10 kişiyle hem hücum hem savunma yapacaktık. Ondan sonra ayıkla pirincin taşını. Oyuncularımızın bu kadar basit ve akılsızca kart görmesi iyi bir alışkanlık değil. SERDAR'ın tek olumlu hareketi gol için yaptığı yandan orta oldu ama ilk yarıda sarı kartı olan oyuncunun hemen ikinci yarı başında oyundan atılması benim kafama takıldı kaldı. Büyük takım oyuncusu böyle sorumsuzca oynamamalı. Ya artık SERDAR kendini toplamalı ya da takımdan bir sağ bek yaratmalıyız (ATİBA olmasın ona ortalarda ihtiyacımız var). ERSAN'ı geçen hafta eleştirmiştim ama 10 kişi kalınca sorumluluk aldı ve eski günlerine yaklaştı. Aman nazar değmesin, FERNANDES'in olmaması takım futbolu oynamamızı sağlıyor. Topu kaptıran oyuncu ilk refleksi kendisi gösterince herkes birbirine yardım ediyor, açığını kapatıyor. Şimdi tekrar ligin basında ki tempomuzu yakalamaya başladık. Güzel bir seri yakalarsak ligi kimsenin beklemedi bir yerde bitiririz ama hakemleri bile yenmeliyiz. Bu gün olduğu gibi. 

Benim takımdan değil hakem cinayetlerinden korkum var yıllarca her sezon. 8-10 maç bizi doğrarlar. BEŞİKTAŞLI yazarlardan başka kimse dile getirmez. Görmezler. Duymazlar. Yunus Yıldırım FB'yi doğrayınca yer yerinden oynar. Üstelik kendisi bile bu gün özür diledi; "Bana yakışmadı" diyerek. Son GS-Eskişehir maçını yöneten en iyi hakemimiz diye tanınan Cüneyt Çakır'da formunda değil. Tamam GS haklı kazandı ama ilk yarı net 3 sarı kart gösterilmedi. 2.yari ES-ES kart manyağı oldu canım hocam. Pozisyonda çaldığınız düdüğe sinkaf ile karşılık veren BURAK kart görmedi ve devamında özür dileyince sarmaş dolaş olundu. Aynı hoşgörüyü bizim maçlarda niye göremiyoruz acaba. 

Şimdi 5 günde aldığımız 6 puanı unutup, hafta sonu ATATÜRK OLİMPİYAT STADI'nı doldurmalı. Kazanmalıyız. Kendi içimizde birbirimize eleştiri yaparken rakip kalemşörlere malzeme vermemeliyiz. Oyuncularımıza, BILIC'e, yönetime hep destek tam destek vermeliyiz. Tribün provokatörlerine çok dikkat etmeliyiz. Unutmayalım; aramızda her türlü görüş ve fikir ayrılığımız olabilir ama gönül birlikteliğimiz var. Onun adı: BEŞİKTAŞ!

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27