Ağlayarak değil, oynayarak şampiyon olunur

Neymiş efendim; Beşiktaş, Pazartesi günleri maç oynamıyormuş.

Melike Ulus

Neymiş; Beşiktaş lehine ucuz penaltı veriliyormuş...

Neymiş; Beşiktaş kollanıyormuş ve Beşiktaş’ı şampiyon yapmak istiyorlarmış.

Kendi takımlarından çok Beşiktaş’ı konuşan yöneticilerin ne ağlamaları bitti, ne iftiraları ne de vızıldamaları.

Bu toplu ağlamalar sonrasında Beşiktaş, buz pateni yapılacak bir pistte Pazartesi günü saat 19.00’da maça çıkarıldı. Neredeyse herkesin hala mesaide ya da yollarda olduğu saate bilinçli konulan maçtaki deplasman tribünü, Fenerbahçe’nin kendi evinde Pazar günü oynadığı maçtaki tribünden daha kalabalıktı.

Ucuz penaltılar verilen (!) Beşiktaş’a, buz gibi penaltısı verilmedi. Yetmedi ofsayt denilerek bir golü de iptal edildi. Kollanan Beşiktaş (!) sahada dayak yedi kimse müdahale etmedi.

Bir de şampiyon yapmak isteyenler, “Beşiktaş 15 Ocak’ta o stada gidecek bakalım ne yapacaklar “ cümlesindeki tehlikeyi göremeyip (!) o buz pistinde maç yaptırdılar.

Ve sonuçta ne oldu?

Nasıl ki Beşiktaş hakem sayesinde maç kazanmıyorsa, hakem yüzünden maç kaybetmemeyi de bildi. Mızıkçılık yapıp onu bunu şikayet etmek yerine, büyük takıma yakışır bir şekilde şartlara ve hakeme takılmadan Osmanlıspor’u deplasmanda yenerek 3 puanı hanesine yazdırdı.

Şampiyonluğun ağlarak değil oynayarak geleceği mesajını da dosta düşmana duyurdu.

Oynanan maça gelirsek, böyle bir zeminde ve de şartlarda sahadaki oyunu konuşmak bence çok gereksiz. Sonuçta oyun oynanamayacak kadar kötü olan şartlarda 3 puan alabilmek önemliydi. Bu alındıysa gerisini konuşmak gereksiz detaylara girmekten başka bir şey olmaz.

Sadece değinmeden geçemeyeceğim tek şey Quaresma konusudur. Aslında bunlar aile içinde olan doğal tepkiler, kazanma isteğinden kaynaklanan hırslar. Bu atmosferde yaşanan olağan anlık çıkışlar. Ve aile içinde hep de çözülmüş olan küçük detaycıklar. Biz bu kadar bu konuya takılmazken televizyonlar neden saatlerce bunu konu yaptı anlayamadım. Quaresma’daki oynama hırsı mı telaşa sürüklüyor sizi yoksa Beşiktaş’a nifak tohumları atarak mı amacınıza ulaşmaya çalışıyorsunuz? Konuşmalarınızdaki amacınız takımın menfaati için olsaydı eğer; Aatif Chahechouhe’nun bir önceki akşamda, önce hocası ve taraftarına yaptığı gideri, ardından takım arkadaşını itmesini az da olsa konuşur biraz da Fenerbahçe’nin iyiliğini isterdiniz değil mi?

 

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27