Turcofobia

UEFA'nın Türk sevmezliği ve Türk düşmanlığı bir kez daha kanıtlandı. Sakın ola yenilgiye kılıf uyduruyorum sanmayın, elbette kusurlarımıza da değineceğim.

Zafer Algöz

UEFA'nın içinde manyetolu toplar üstadı sihirbaz Kelfantinoyu biliyorsunuz. 2 Alman ve 2 İspanyol takımını sihirli parmaklarıyla çapraz eşleştiren bu zat-ı muhterem. Sürekli Beşiktaş’a da İngiliz takımlarını denk getirirdi ustalıkla. Bizi parçalasın diye önüne attığı Arsenal’e elendik ama kan kusturduk. Tottenham’a ve Liverpool’a Beşiktaş’ın kim olduğunu gösterdik. Liverpool maçını geçince Kelfantino tekrar devreye girdi. Beşiktaş-Brugge maçına tetikçisini gönderdi ve ilk maçı 2-1, rövanşını da 3-1 kaybettik. O basamağı da geçseydik yolumuz final demekti. Öyle ya Türk takımları gurup maçlarında bile her yere 4.000 kişi geliyorsa; Allah korusun bir final maçında o kente 40.000 Türk’ün gelmesi demek. O yüzden yolun başında ezmek gerek durdurmak gerek. Öyle mi Kelfantino? Geçen sene Fenerbahçe doğrandı, 8 kişi maçı bitirdi. Bu sene de aynı iğrenç tezgahla bizi doğradılar. Dünyada bazı ülkelerin taraftarları tamamen şiddete, adam dövmeye, gasp etmeye, hazır ve tehlikeli adamlar, Marsilya, Napoli, Kiev, Moskova, Polonya takımları şiddeti seviyorlar ve şımarıklar. Onlarla eşleşince hangi Türk takımı olursa olsun oraya gelen taraftarla kavga çıkıyor. Özellikle cebinde AB pasaportu taşıyan bazı yurttaşlarımız kavgaya pek meraklılar ve hiç geri vites yapmıyorlar. Öyle olunca işin faturası tek taraflı olarak bizlere kesiliyor. Tribünlerde ses bombası ve meşaleler ortaya çıkıyor. Rakip takım taraftarı da tahrik edince şu sonuca varıyor Kelfantino güruhu: “Türk varsa Olay var. Türk yoksa olay yok." Seni bünyesine yıllardır almayan ve kapıda bekleten AB zihniyeti,sSenin futbolunu kendi vitrinine hiç sokar mı? Beşiktaş ilk 16'ya kalırsa, Türkler Belçika’yı geçer. Önümüzdeki yıl 2 takımla Şampiyonlar Ligi’ne kalırsa eleme guruplarında 6 defa Avrupa’ya gelecekler. Neme lazım önceden durdurmak lazım değil mi?

5 yıldır adam gibi maç yönetmemiş, 45 yaşını geçmiş, skandallarla dolu İskoç sırtlanını tetikçi olarak bu maça ver. Onlar da infaz yapsınlar. Sonra da utanmadan “ırkçılığa hayır, fair-play” diye kameralar önünde kırıtın durun. Beşiktaş 20 maçtır içeride ve dışarıda yenilmiyordu. Elbette bir gün yenilecektik. Ama böylesine şerefsizce ve de alçakça elimiz kolumuz bağlanarak yenilmek koydu bize. Maçın başında aptalca gol yedik. Ama çabuk toparlandık. İskoç kaşarı hemen uyandı tabii. Utanç verici uyduruk penaltı. Üstüne de krema olarak kırmızı kart. 2 defa cezalandırıyor alçaklık değil mi bu? Zaten 30 dakika içinde maçı elleriyle koparıp senden almışlar. Sonrası için takım iyi oynadı, kötü oynadı diyecek halimiz yok. Ama bazı oyuncularımıza da eleştiri hakkımız var.

Maça başlarken kadromuzda OĞUZHAN ve TOLGAY'ı görünce keşke birini yedek tutup savunma tarafı daha kuvvetli G.İNLER'le başlasaydık dedim. Ama maçta ilk golü bulalım diye cesurca düşünülmüş bir hamle dedim. 6 gol yedik. Hepsi antrenman golü gibi. Estetik anlamda vaayy be diyeceğimiz tek gol yok. Saçma penaltı ve ofsayt golü hakemlerin hediyesi. 2 tanesi OZİ'nin kaptırdığı toplardan geldi. 1 tanesi de TOSIC'in yedığı çalım yüzünden kalemize girdi. Takımın bu kadar demoralize olması farklı yenilgiyi getirdi. ABOUBAKAR'ın öfkeye kapılmasıyla 9 kişi kaldık. Maç 8-9 bile olabilirdi. İskoç kaşarının üstüne oynamaya başladık. Hadi beni de atsana. Hadi buna da penaltı versene diye. Ama arkadaş uyanık tabii. 2 kırmızı daha gösterse 7 kişi kalacağız. Maç 3-0 tescil edilecek. Öyle olunca bahis tahtasından silinecek. Ağzını burnunu kırsak bile kimseyi atmaz ve şerefli kariyerine asla leke sürdürmezdi İskoç kaşarı. Allah seni ve senin ağababalarını yerle yeksan etsin inşallah daha ne diyelim. Bu maçta en çok OĞUZHAN'a sinirlendim. Eğer Beşiktaş’ın kaptanlık bandını kolunda taşıyorsan senin yapman gereken maç kazandırmak. Böyle saçma hatalarla bacak arası denerken gol yedirmek yakışmadı Oğuzhan. Özellikle senin biran önce toparlanman ve kendine bakman lazım. Beşiktaş’ın maçı çeviren virtiözlere ihtiyacı var. Maçı veren ya da bırakanlara ihtiyacı yok ve olamaz da. Bu takıma her zaman sahip çıktık, yine çıkacağız. CANER ve TALISCA gibi 2 silahımız olmadan içeride ve dışarıda savaşıyoruz. Şampiyonlar Ligi tarihine geri dönüşlerin takımı, İSTANBUL MUCİZESİ BEŞİKTAŞ diye adımızı yazdıran herkese selam olsun. Helal olsun.

Şimdi UEFA’nın arka bahçesine çıkacağız. Bakalım Kelfantino zihniyeti, Turcofobıa körükçüleri ne zaman inlerinden çıkacak. Ama yapmamız gereken bir an önce toparlanıp lige dönmek ve Bursa maçına yoğunlaşmak. Lige verilecek araya kadar tüm maçlarımızı almak. Tribünlerde ne güzel bir pankart vardı. "KAZANINCA SEVGİMİZ, KAYBEDINCE SADAKATİMİZ ARTIYOR" Şimdi yeniden kaldığımız yerden yolumuza devam edeceğiz. Ayağa kalk Büyük Beşiktaş. Sonuna kadar hep yanında olduk. Nefesimiz kesilinceye kadar bağıracağız. SİYAAAAAHHHH..!!!

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27