Ayrıcalıklı Beşiktaş'lı olamaz

Beşiktaş zorlu bir maç trafiği içerisinde önce ezeli rakibi Fenerbahçe ile deplasmanda önemli bir müsabakaya çıkacak.

Atıf Keçeci

Kazananı içinde kaybedeni içinde işin sonu değil .Süper ligin boyu giderek kısalsa da daha alınacak çok yol var. Her iki tarafında kadrolarında önemli eksikler var

Ancak sahaya çıkacak onbirler hepsi üst düzey futbolcular. Birde bilinen yaşanmış gerçekler olan bazı sık forma şansı yakalayamayan futbolcuların böyle günlerde müsabakaya ağırlıklarını koymuş olmaları. Her yönüyle güzel çekişmeli ve de bol gollü bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum.

Her iki kulüp taraftarlarının da centilmence davranacaklarını ve sporun bir eğlence olduğu bilincinde olacaklarını bekliyorum.

Uzun bir dönem sonrası Beşiktaş taraftarları Şükrü Saraçoğlu tribünlerinde yerlerini alacaklar.

Onlarında ev sahiplerinin gösterecekleri yakınlığa aynen cevap vermeleri ileri ki günler için olumlu ışık olacaktır.

Beşiktaş taraftarlarının bilet bulmada yaşadıkları sıkıntıları izliyorum. Misafir takıma ayrılan bilet sayısı stat kapasitesinin yüzde 5'ini teşkil ediyor. Saraçoğlu 52 bin kapasiteli olduğundan misafir takım kontenjanı 2600 kişi. Bu sayının satışa çıktığı anda bitmesi çok mantıklı değil.

Nedenleri bildiğim kadarıyla Beşiktaş derneklerine tahsis edilen bilet sayısı. Bu noktada itirazım derneklerin kongre üyesi sayılarından fazla bilet talep edip haksızlığa neden olmaları.

Ben iki sene Olimpiyat stadına taşındığımızda tanıyabildiklerim kadarıyla bu dernek üyelerinin çoğunu orada göremedim. Ama bildiğim birçok taraftar yağmurda karda yollara dökülüp Olimpiyat stadında takımını desteklemeye geldi. Kontenjanın 4'te 1'ini bunlara tahsis edip kongre üye sayıları nispetinde paylaşım yapıp kalanını Pasolig kanalıyla satışa sürersin.Haliyle de diğer taraftarlarında şansı doğar . Tabi ki kontenjan belli olduğu için onbinlerce taraftardan öncelikli davrananlar müsabakayı seyretme şansını yakalar, bu noktada yapılacak başkaca bir uygulama maalesef yok.

Şahsen ayrıcalıklı kulüp mensubu ve taraftarı oluşumuna oldum olası karşı bir düşünce taşıyorum. Tüm ilgililer bilir , çok nadir bilet talebim olur. 10 yaşında ki torunumun bile Pasolig kartı var ve biletini o yolla alırız. Halkın takımı olmakla övündüğümüz içindir ki halkımızdan uzaklaşmayı kabul edemiyorum.

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19