Dostluk maçı

Başakşehir’le tam bir dostluk maçı havasında oynadık. Toplara saldırmak yerine,rakibin hata yapmasını bekledik. Abdullah Avcı’yı ve takımını yürekten kutluyorum.

Zafer Algöz

Taş gibi bir takım ve hiç geriye yaslanmadan pozitif futbol oynadılar. Emre’ye hiç tedbir almadık. Oyundan çıkmasaydı maçı kaybedebilirdik. Özellikle ilk yarı maç Benfica gecesinde olduğu gibi 0-3 bitebilirdi. Birinde Mehmet ıskaladı, diğerinde Atınç topun önüne atladı. Fabri ayaklardan topu çaldı. Ofsayt sandık karşı karşıya kaldık. Santrayla beraber yüklenmek yerine kontrollü oynayalım düşüncesi rakibimize cesaret verdi. Bizim silahımızla çabuk oynayarak ve pres yaparak geldiler. Atınç heyecanlı ve ürkekti. Beck, çok kötü günündeydi. Yediğimiz golde geriye gelinceye kadar, genç Cengiz jeneriklik golü atmıştı bile. İlk yarı maçın tam hakimi Başakşehir’di. Kalecimize çok fazla geri pası yaptık. Fabri de 2-3 pozisyonda yüreğimizi ağzımıza getirdi. Bu kadar aşırı güven iyi değil. Bir gün telafisi olmayan bir hata yapar diye açıkçası korkuyorum.

Koca bir ilk yarıyı dostluk maçı ruhuyla oynadık. Kimin nerede olduğunu bile karıştırdık. Başakşehir, ikinci yarıya da aynı düşünceyle başlayınca maçta tempo arttı. Tolgay ve Ozi aralara girmeye çıkmaya başlayınca tempomuzu bulduk. Beraberlik golümüzü erken de bulduk. Devamında Başakşehir geri yaslanır sandık. Tam tersine yine hep öne oynadılar. Attıkları golden önce Mahmut, Ozi'yi kolundan çekti. Cüneyt Hocanın iptali doğruydu. Maçın sonunda Ricardo’nun çift dalışına sarı verebilirdi. Aslında o niyetle atlamadı, ayağı kayınca 2 ayak dalmış gibi göründü. Ama sarıyı gösterseydi Fener maçında yoktu. Kimse de gık diyemezdi.

2 testiden biri kırılacak mı derken? Maç berabere bitti. Dürüst olalım, GS ve FB'yi yenen Başakşehir 2 puan kaybetti. Biz 1 puan aldık. Takımın en iyisi kalecimiz FABRİ ve TOLGAY oldu bence. Takım halinde özellikle 2. yarıda bu maçın dostluk maçı olmadığını hatırladık. Yine bir geri dönüş yaşadık. Ama maçların ilk 45'ini kötü oynamak gibi tuhaf bir zaafımız var. Bundan kurtulmamız lazım. Ozi'nin sorumluluk aldığı zaman takıma katkısı önemli. Ama takımın kaptanlık bandı kolundayken arkadaşlarına elle kolla sus demesi doğru değil.

Şimdi Çarşamba gecesi tarihimizin önemli bir sınavına çıkıyoruz. Kiev'den üst guruba kalacak bir neticeyle dönmemiz lazım. Oralar soğukmuş, kar varmış, buz varmış. Hiçbir şey şu ana kadar kazandıklarımızın heba olmasına engel olmamalı. Haydı Beşiktaş. Siyaaaaaahhh..!

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27