"Efendi"lik zamanı

Futbol ailesi Federasyon ,Kulüpler ,futbolcular ,hakemlerden oluşur.

Atıf Keçeci

 Ana unsurları tamamla yanlar ise bu oluşumun ortaya çıkardığı malzeme olan müsabakalardan zevk alıp sempati duydukları takımlarının başarılı olmasını isterler.Bu olup bitenleri aktaran yazılı görsel top yekun medya dediğimiz kesimde bilgi görüntü aktarımı sağlar. Bu nokta da bunlardan bazılarında zaman içerisinde aksayanlar olur , ilgili kesimden tepki görürler ya yanlışı düzel tirler ya da daha beter üzerine giderler. İşte bu nokta da camiaları savunmak liderlere yani Kulüp başkanlarına bir görevdir. O , toplumun sesidir , kararlılığını devam ettirdiğinde arkalarında büyük bir destek bulurlar. Bunlar işin felsefi tarafı…

Günümüze dönersek binlercesi gibi cumartesi günü de tarafları Beşiktaş ve Trabzonspor olan iki güzide kulübümüz oynadıkları onlarca maç gibi gene kozlarını paylaşmak için sahadaydılar.

Defalarca olduğu gibi sonuçtan memnun kalmayan taraf eksikliği kendinde aramak yerine okları diğer unsurlara çevirme alışkanlığının yeni versiyonunu sergilediler. Bu nokta da bir sıkıntı yok . Ancak bu hatalı davranışı koca bir camiayı rencide edici şekilde bir medya kuruluşu “creative “anlayışla diye açıklama yaptığı görseli ile üzüntü yarattı. Bu noktada en güzel tepkiyi taraftalar verdi ve yazışmalarında ilgili kuruma ilgisiz kalınmasını istediler. Ancak

Konuyu köpürtüp bundan reyting anlamında nemalanmak isteyenler taraflara mikrofon uzatıp kamera önüne çekmeleri ile işi kızıştırdılar. Bundan kazançlı çıkan belki bazılarımız hırslarımızdan düşünemiyoruz. Son müsabaka da puan kaybetmemizi bekleyen ancak hayal kırıklığına uğrayıp önümüzde ki hafta kendilerinin olası puan kayıpları ile Beşiktaş ile aralarında ki puan farkının açılacağını bilenler ellerini ovuşturmaktadırlar. Bunları bırakalım kendi ayıpları ile yaşasınlar.

Beşiktaş taraftarları enerjilerini bunlarla uğraşarak harcamamalıdır. Beşiktaş’ın hak ve onuru ilgililerce korunmaktadır ve de bundan böyle korunacaktır.

Şimdi bizlere düşen görev vakur ama karalı biçimde tepkilerimizi yukarıda belirttiğim şekilde karşımızda gördüğümüz kurum ve kişilere karşı ilgisiz kalarak göstermeliyiz. Bakın bugün dahi bazıları kinlerini ortaya dökmekten çekinmemektedirler . Bunlar belki kurumlarını korumak adına kendilerini vazifeli kılıyorlardır ama bizler bunun bilincinde yazdıklarını okumayarak öncelikle sinirlerimizi bozmamalıyız , zira değmezler.

Çok dillendirilen “ Beşiktaş Duruşu “ işte şimdi gösterilmelidir ki herkes saygı duysun.

Bakın Hz . Mevlana sanki bunları kastetmiş gibi ;

“Suskunluğum asaletimdendir

Her lafa verecek cevabım var

Ama bir lafa bakarım laf mı diye

Birde söyleyene bakarım adam mı diye” nokta……

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19