Nazar etmeyin, çalışın

Son değerlendirmemin başlığı “ Bunları Beşiktaş’ın büyümesi korkutuyor” idi.

Atıf Keçeci

Daha kalemin mürekkebi kurumadan hafta sonu oynanan müsabakalar sonrasında kendi beceriksizliklerini düşünüp değerlendirme yapmak yerine Beşiktaş’ın başarısına hakemler üzerinden gölge düşürmeye kalkmaları acizlikten başka bir şekilde izah edilemez. Trabzonspor müsabakasında ki hakem hataları ilk defa yapılmış değil. Zaman içerisinde her kulüp bu tarz yanlışlıklarla puan kaybına uğramışlardır. Bu dün de vardı bugünde var yarınlarda da olacaktır. Düdüğü çalan insandır hata yapması kasıtlı olmadığı müddetçe yadırganamaz. Konya ‘da en büyük kupayı hakem hatasıyla alan takım yöneticisinin kendi takımı dışında ki bir müsabakada çalınan veya çalınmayan hatalı düdükler nedeniyle Beşiktaş için “hakem korumasında“ demeden önce iki müsabakayı da yöneten hakemin Mete Kalkavan olduğundan herhalde haberi yoktu.

Bu son zamanlarda çokça medya da arzı endam eyleyen muhterem bu olayı kendince fırsata çevirip Beşiktaş başkanına Divan kurulunda kendi çalışmalarını anlatırken diğer kulüplerden örneklemeler yapmasına kızmış onun için bu şekilde konuşmayı kendine hak görüyor. Eğer mensubu olduğu kulübünün iflas bayrağını çekmemek için borçlardan kurtulmak adına gayrimenkullerini satmak için Genel kurul kararı alırken 1643 üye satılsın, 47 üye ise hayır oyu kullanmıştı. Sen bu kararı alırken doğru yapmışsın mutlusun, bu durumu örnekleme yapan kişi yanlış yapmış oluyor. Bu tutarsızlık şaşkınlıktan ve kıskançlıktan başka bir şekilde izah edilemez. Spor adamı olduğunu söylerken bu sezon Beşiktaş lehine verilen penaltı sayısında bile 3 yerine 5 demekten sıkılmıyor. Bu nokta da işi kaşıyan olayları köpürterek reyting avcılığı yapan gazete ve TV'lerde bu yanlışlıklara çanak tutmaktadırlar. Atılan manşetlerden mutlaka sonrasında pişmanlık duymuşlardır. İçinden lokanta geçen TV'nin eski BJK TV çalışanı muhabiri Başkan Fikret Orman’la ayak üstü Trabzon maçı için görüş alırken araya GS yöneticisinin açıklamalarını sokması programcıları tarafından planlanmış bir senaryonun sonucudur. Burada bir yanlışta başkanın bu çanak sorulara cevap vermesidir. Medyanın belli kesimi Fenerbahçe’den başka takımın başarılı olmasını istemediği medya içinde bulunan bizler tarafından iyi bilinir. Zira FB iyi olursa tiraj ve reytingleri yükselir bu da işin ekonomik ve manevi haz tarafıdır.

Bu olaylar bir gerçeği bir daha gözler önüne sermiştir, Beşiktaş’ın Beşiktaşlılardan başka dostu yoktur. Onun için tüm camianın kenetlenmesi ve başarıların devamı bunları daha da korkutacak ve endişelendirecektir. Bu durumda tahmin ediyorum ki karakartal sevdalılarını mutlu edecektir.

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19