Bunları Beşiktaş’ın büyümesi korkutuyor…

Bizler İnönü Stadı'nda üç büyük kulüp taraftarları dostça birlikte maç seyrettiğimiz günleri yaşamış insanlarız. O tarihlerde birinci lig maçları başka stat olmadığından Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’ne ait İnönü Stadı'nda oynanırdı.

Atıf Keçeci

Sonrasında bilindiği üzere kulüpler kullanım hakkı aldıkları kendi statlarında oynar hale geldiler.

Beşiktaş’ın göçebe hayatı yaşadığı son sezonda şampiyonluğu elde etmesinin yanında muhteşem bir stada kavuşması, seyirci doluluğu yaşanması, dolayısıyla sponsor olabilmek için büyük firmaların tabiri caizse sıraya girmesi , kısacası ekonomik olarak da büyümesi rakiplerini tedirgin etmeye başladı.

Bunların medyada ki uzantılarının her vesileyle Beşiktaş’ın üzerine gelmeyi görev bilir hale gel diklerini izliyoruz. Ufaklarını ciddiye almasak da bu defa Sayın Hıncal Uluç Başkan Fikret Orman’ın Divan Kurulunda ki bir sözü üzerinden yola çıkmış.

Üstat diyor ki "Beşiktaş Başkanı Fikret Orman durup durup bu stat meselesinin üzerine atılıyor" deyip devamında "Biz söyledik zaten; bu yönetimin en büyük işi bu stattır, stat için uğraşır." Hıncal üstat stat yapılırken şampiyonlukların da kazanıldığını görmezlikten geliyor.

Orman demiş ki; ”Bu stadı cadılar mı yaptı?" Başkan bunu söylerken 60'lı senelerin TV dizisi Bewitch (büyüleyen) 'deki burnunu oynatarak birçok şeyi halleden karakteri teşbih yaparak örneklemişti. Buradaki inceliği mutlaka anlamıştır da demagoji yapmayı yeğlemiş.

Üstat devam etmiş; "Bu stadın arazisini kim yaptı?" diye sormuş. (Herhalde "KİM VERDİ?" demek istemiş) "Türkiye‘de İnönü Stadı'nın olduğu yerden daha pahalı bir yer gösterin! Beşiktaş’a miras mı kaldı o alan?" diye soruyor.

Beşiktaş’a miras kalmadı, bu şanlı kulüp önce Rahmetli Süleyman Seba’nın devletçiliği gereği şimdilerde Kara, Deniz ve Hava yoluyla gidilebilen nadide yapılardan Çırağan Palace Kempinski Oteli'nin bulunduğu derin hatıraları olan Şeref Stadı'nı ceketini alıp çıktı. Sonrasında diğer iki kulübümüz de kendilerine üst kullanım hakkı verilen ve Beşiktaş’ın her yıl kira ödediği alanlar tahsis edildi. Hıncal beyin savunduğu kulübü ise ne yaptı? Ali Sami Yen Stadı'nı bırakmak için kendine devlete yeni stat yaptırdı. Toprak sahibi olmamalarına rağmen Gençlik Spor Genel Müdürlüğü protokol anlamında kullanmak üzere Ş.Saraçoğlu ve TT Arena'da sadece 90 koltuk almışken Vodafone Arena'da 180 koltuk ve 16'şar kişilik iki VİP loca kullanmaktadır. (Buraları kimler kullanıyor? Daha sonraları resimleriyle birlikte açıklayacağım) Yani teşekkür edecek birileri varsa o da mensup oldukları kulüpleridir.

Üstat bir de ortalığı karıştırmak için Fikret Orman’a öğüt veriyor diyor ki; "Fenerbahçe’nin ve Galatasaray’ın statları ile ilgili bir lafın varsa açık söyle. 'Bunlar şuradan dilenerek yaptı bu statları' de" 

Beşiktaş terbiyesi özel durumlarda başkasının işine karışmamayı söyler.

Söylenecek daha çok laf var da geçelim. Neyse bunlar Beşiktaş’ın gümbür gümbür gelişinden rahatsızlar, artık büyüklüklerine gölge düşüşünü görmeleri hırslandırıyor, kısacası camialarını korku sarmış, bunlar da durumdan vazife çıkarmaya çalışıyorlar. 

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19