Bırak Aydınus

Adana’da film çekimindeyiz set bitti. Ben de Fenerbahçeli sevgili dostum Can Yılmaz’la beraber Karabükspor maçını izlemek üzere bir restauranta gittim.

Zafer Algöz

Maçtan önce otel lobisinde sohbet ederken bana sordu: "Abi maç ne olur sence?" Aynen şunları söyledim. (İnanmayan Can Yılmaz'ın Twittter hesabından görüntülü izlesin.) (Hocam Fenerbahçe, Karabüksporu ye-ne-meeezz. Ancak maçın başında hakem ilk fırsatta penaltıyı çalar, devamında 1 kırmızı kartla kolunu kanadını kırar ve maçı Fenerbahçe’ye verirrrrr) dedim. Neden böyle bir tahminde bulundum biliyor musunuz? Önceki hafta Konya maçında verilen ve verilmeyen penaltıları hatırladım. Bu maçın hakeminin Fırat Aydınus olduğunu hatırladım. İşine gelince devre arasında, oyuncuya nerdeyse yalvaran "Lütfen sakin ol seni atmak istemiyorum lütfen” diyen Fırat Aydınus’u hatırladım. Daha ilk pozisyonda kamera şakası gibi penaltı çaldı. Devamında ikinci sarıdan caarrt kırmızı kart. Bu arada penaltıya isyan edenlere anında çat çat sarı kartlarla takımı hizaya getirip hadım etme operasyonu. Sen kendini akıllı, hepimizi de geri zekalımı sanıyorsun? Hadi Ben Beşiktaşlıyım diyelim sana ön yargılıyım. Yahu koca mekanda Fenerbahçeliler bile sana güldüler. O güzel gülüşünle bir takımın elinden 3 puanı aldın. Diğer takıma verdin. Adalet terazisinin zaten şakülü kayıktı. İyice dibe vurdun. Fenerbahçe, Karabük’le 10 maç yapsa bunun 8'ini kazanır. Ama 2'sini de kaybeder. Bu maç, o küçük ihtimali bile ellerinle yok ettin. Akşam evine gittiğinde yönettiğin maçı tekrar izliyorsan ve vicdanın rahatsa zaten başka sözüm yok, Allah rahatlık versin.

Buradan BEŞİKTAŞ YÖNETİMİNE, taraftarlar adına bir dileğimizi de iletmek boynumun borcu olsun. "FIRAT AYDINUS’U BEŞİKTAŞ MAÇLARINDA KESİNLİKLE İSTEMİYORUZ." MHK istiyorsa bütün Fenerbahçe maçlarına versin. Galatasaray’ın kupa maçlarına bile versin. Ama bizden uzak olsun. Maç sonunda hem oyunculuğunu hem de karakterini sevdiğim M.TOPAL'ın demecine de takıldım. Penaltı olduğunu söyledi tabii doğal olarak. Orada gazeteciyim diye akreditasyon kartı taşıyanlardan bir Allah’ın kulu soramadı. Mehmetçiğim sana çalınan penaltıysa her maçta 5-6 penaltı olması gerekmez mi? Hadi onu geçtim. “Beşiktaş maçında altı pasa inen kornerde DEMBA BA'yı boğazından ve belinden çekip yere yıktığın penaltının ağababasını hatırladın mı?” diye soran olur mu dedim? Nerdeeeee? Hakem ile ilgili tek cümle edemediler. Onlar edemediler ama en azından salak olmadığımızı bilsinler. Bundan sonra Bülent Yıldırım ve Fırat Aydınus’un zirveyi ilgilendiren maçlarını iyi izleyin arkadaşlar. Her yönettikleri skandal maçlardan sonra yine onların lafını bile etmeyecekler. Unutturmaya çalışacaklar. Uğraşmayın. BEŞİKTAŞ taraftarı unutmaaazzz. Yayıncı kuruluşun aman zirve yarışında kopmalar olmasın. Malum reklam gelirleri, decoder satışları çabalarını da elbette görüyoruz.

ŞENOL GÜNEŞ'in demecini de anlamamışlar. “Herkese eşit mesafedeyiz, tarafsızız, kimseye yaranamıyoruz” falan filan… Efendiler açıkça algı operasyonu yapıyorsunuz. FB-KONYA maçı konuşuluyor. Ortada Konya’nın verilmeyen 2 penaltısı var. Canım hakemler de hata yapabiliyor. Mesela Beşiktaş’ın golünden önce TOSIC'in kayışı faul mü değil mi? Onu da konuşalım diyorsunuz. Yahu ortada farklı davalar var. Kasıtlı adam öldürmeye teşebbüs suçuyla trafik suçunu aynı kefeye koyuyorsunuz. Maçta bizim oyunculara yapılan arkadan aşil yoklamalarını tekrarlarda görmüyoruz. Hakem çalmayınca kayıttan siliniyor galiba. Uzun sözün kısası herkes akıllı olsun. Çünkü futbol büyük bir güç. Büyük bir büyü. Büyük bir sevda. Büyük bir mecra. Eğer adaletin terazi dengeleriyle oynanırsa cazibesi kaybolur. Şiddet başlar. Her taraftar adaleti kendi dağıtmaya kalkar. Kaos olur. Önce aşk ölür, sonra şevk olur. Senin kalite değerin düştüğü zaman işte böyle milli takım seviyesinde çökersin. Ama BEŞİKTAŞ olursan Real Madrid’le beraber zirvede gezersin. Çünkü bu takımın mayası ve taraftarı adaletli olmak harcıyla yoğrulmuş. Merak etmeyin canım abilerim. Biz hak etmediğimiz hiçbir başarıyı istemeyiz. Ama emeğimizi çalmaya kalkarsanız işte o zaman sadece siyah tarafımızı görürsünüz.

Napoli maçına gelecek taraftar kardeşlerimden çok büyük destek ve dikkat bekliyorum. Asla sahaya bir şey atmayın, meşale yakmayın. Kim yapmaya kalkarsa engel olun. Hatta güvenliğe söyleyin dışarı attırın. 10 kişi bile gelseler Napoli taraftarının tahriklerini hiç görmeyin. Maç saati çok geç olduğu için Çarşı’da bağırıp gırtlağını yoran değil, maça gelip 90 dakikayı cehenneme çeviren güce ihtiyaç var. Maçın başında gol bile yesek maç bitene kadar bırakmamalıyız. 5000 kişiyle onları Napoli’de susturduk. Bu defa 41.903 kişiyle sağır-dilsiz hale getireceğiz. 3 puan demek grupta lider olmak demek. Sana da bu yakışır BÜYÜK BEŞİKTAŞ. SİYAAAAAAAHHHH...

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27