Seba'nın çocukları...

Elden kaçan bir kupa da olsa, enseyi çok karartmamak gerekiyor.

Melike Ulus

Elden kaçan bir kupa da olsa, enseyi çok karartmamak gerekiyor. O da bir şartla tabi! Ya ne yapıp edip Gomez'i getirirsen ya da o ayarda bir forvet bulabilirsen. E tabi bir de Necip yerine oynatacağın bir stoper alırsan.

Aslında tüm yazacaklarımın özeti de bu. Ligin ilk resmi maçında, yedek oyuncularla sahaya çıkarak mutlak galip geleceğinin görüntüsünü çizip ardından elinle kupayı veriyorsun. Oynadığın takım Galatasaray ise, as kadro ile çıkıp ancak penaltılarla kupayı alabiliyor. Bu maçta, bir kaleci ile kupanın kazanılabildiğini gördük aslında. Bir forvetsizliğin de nelere mal olduğunu. Cenk'in iyi bir yedek olduğunu, daha fazla vakit kaybedilmeden forvet sorununun çözülmesi gerekliliği ile de net bir şekilde yüzleştik. Şu şartlarda bile üstünlük kurduğumuz oyunumuzun üzerine bir de eksikleri giderirsek, 2016-2017 sezonu şampiyonluğunu beklemekten başka yapacak bir şeyimizin de kalmadığını gördük.

Tabi bu lig kısmı!

Bir de şampiyonlar ligi var önümüzde. O maçlara da böyle iyimser bakmak olsa olsa Pollyannacılık olur. Başarıya giden yollardan biri de, önüne gerçekci hedefler koymaktır. Biz hedefimizi lig olarak belirleyelim, şampiyonlar liginde gidebildiğimiz yere kadar gitmek ise bizlere haz versin mutluluk versin. Gerçekci olmak lazım! Çünkü; devler liginde kaybetmenin bir çok nedeni varken, Türkiye liginin en iyi takımının şampiyonluğu kaybetmesinin hiç bir nedeni olamaz! olmamali da! Biz şampiyonluğu cebimize koyalım, gerisini de prestijimize yakışacak şekilde götürelim yeter!

Gelelim maçtan, oyundan, transferlerden çok daha önemli bir konuya! Futbol sadece oyun değildir. Sahada ve tribünde, takım ve taraftarının yaptıkları ; kulübün kültürünü yansıtır, zekasını test eder, karakterini belli eder, asaletini tescil eder. O nedenledir ki, futbolcusundan taraftarına kadar duruş oldukça önemlidir. Tabi bu değerlere önem veriliyorsa ve bu değer yargıları kulüp ve taraftarı için bir şeyler ifade ediyorsa!

Bireyin yaptığı her ne kadar geneli kapsamasa da çoğunluğun yaptığı her şey geneli yansıtır! Kendi futbolcusunu isyan ettirecek kadar tribün edebini bilmeyen taraftarın yaptıkları, deplasman otobüslerinin önüne geçip cam çerçeve indiren holiganlığı, 120 dk boyunca küfürden başka tezahürat edemeyenleri peki hangi genele koymak gerekir? Taraftar görünümlü futbol teröristlerine mi yoksa Galatarasay camiasına mı? Elbette koca bir camiayı bu şekilde suçlamayız! ancak; eğer ki sadece bu camiada bu olaylar oluyorsa ya teröristlerini temizlemeliler ya da kültürlerini!

Tüm bu çirkinliklere rağmen, her iki takım oyuncularının maç başından tören sonuna kadar gösterdikleri sağduyu ve centilmenliklerinden taviz vermemeleri içtenlikle takdiri hak etmektedir...

Dün, Onursal Başkanımız Süleyman Seba'nın ölüm yıldönümüydü. Kendisini sevgi, saygı ve de özlemle anıyoruz. Ve yine dün, tribün teröristlerine tribüncülüğün ve en önemlisi adamlığın ne olduğunu gösterenler vardı. İşte onlar, Seba'nın çocuklarıydı!!! Mekanın cennet olsun Süleyman Başkanım. Üzülme sakın! Senin çocukların Beşiktaş'ı üzmüyor....

 

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19