Karne

Eskiden karne yanında teşekkür ya da takdirname verirlerdi.

Zafer Algöz

Eskiden karne yanında teşekkür ya da takdirname verirlerdi. Hatta ayrı bir bölümde, arkadaşlarıyla uyumundan derse ilgisine kadar açıklamalar olurdu. Bazılarını hala saklıyorum. Şimdi okullarda uygulama nasıl yapılıyor bilmiyorum tabii. Ben de naçizane kendi çapımda bir yılsonu karnesi yaptım. Takdirname alanlar da var, Teşekkür alanlar da. Öğretmenler kurulu kararıyla 4,5'tan 5 alıp sınıf geçenler de var tabii.

Önce YÖNETİM'den başlayalım. Çok zor bir dönemde kulübün başına geçtiler. Haciz kamyonlarının kapımıza dayandığı dönemlerden yersiz yurtsuz stadı olmayan takımı muhteşem bir statla taçlandırdılar, karşılığında şampiyonlukla onurlandılar. Yapılan transfer politikalarının çoğu doğruydu. Tarihe geçtiler. Başkanımız Sn. Fikret ORMAN'ın 2-3 hatası oldu elbette. 2'sini burada yazmak yerine kendisine söyleyeceğim. Ama GS derbimiz öncesinde "Bizim en çok şampiyonluğumuzu GS çaldı" demesine gerek yoktu. (Aynı görüşteyim ama zamanlaması yanlıştı) Neticede çile dolu sabır dolu bir süreçten BEŞİKTAŞ'ımızın yarınları için muhteşem bir sayfa açtıkları için hepsi Takdirnameyi hak ediyor. GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRLER.

Hocamız ŞENOL GÜNEŞ: Dünya 3.’lüğü kariyerinde onur madalyası olarak duruyordu. Yanına Türkiye Ligi Şampiyonluğunu koydu. Benim güzel öğretmenime çok yakıştı. Futbolculuğunda jübilesini Beşiktaş’ımla yapmıştı. 2. Baharı Beşiktaş’ımla nasip oldu. Takımdaki tüm oyuncuları kendine getirdi güven verdi. Şenol Hocam da takdirnameyi hak etti.

Kalecimiz ve kaptanınız TOLGA: Evet hatalı goller yediği oldu. Yediklerini ve kurtardıklarını teraziye koysak hangisi ağır basar. Tecrübesi ve abilik vasfıyla Beşiktaş’ıma yakışıyor, tebrikler kaptan. GÜVENÇ ve BOYKO da iyi kaleciler. Gelir gelmez hemen BOYKO'yu çarmıha gerdik. Sezon başı hazırlık kampında göreceksiniz BOYKO'yu. Unutmayalım ,kalede rekabet olunca TOLGA düzeldi ve muhteşem oynadı.

BECK: Onunla ilgili “Teşekkürname doğru olur” dedim. Metalik sarı Alman otomobilleri gibiydi. Ama orta klasman. Sağlam ama süratli değil. Yine de belli bir standartta oynadı sezon boyunca. MARCELO: "Devre arasında geldi. Ama zaten lig maçı oynayacak kondisyonu vardı. Bence 6 aylık değil,6 yıllık BEŞİKTAŞ'lı gibiydi. RHODOLFO'nun talihsiz sakatlığı, ERSAN'ın Çin'e gidişine rağmen tecrübesiyle defansı çok iyi yönlendirdi  Takdir edilesi bir performans gösterdi. ALEXIS hakkında  kafam karışık. Ama bence oynadığı yerde daha çok katkı verecek biri lazım. TOSIC, sol bek diye almıştık, “formayı İSMAİL'e kaptırdı” derken Milli Takımı’nda oynadığı stoper bölgesini son haftalarda ve erteleme maçlarında şahane oynayarak boş adam olmadığını gösterdi. Zorunlu durumlarda tam bir joker. Takdirlik performans. İSMAİL: Sol bek formasını kaptıktan sonra önce muhteşem bir çıkış yakaladı. Ama 2. yarı bazen iyi bazen vasat bazen kötü de oynadığı oldu. Beni bağışlasın kardeşim. Takdirnamelik bir performansını bekliyorum.

NECİP: Beşiktaş’ımın kartal ateşi, görev adamı, beyefendi, çalışkan, terbiyeli, uyumlu, saygılı, acil durumlarda her yere yetişen genç kartalım. Alt yapıdaki yavru kartalların idolü. Ona takdirnameler feda olsun. OLCAY: Onu eleştirenlerin çoğu maçı TV’de izleyenler. Oysa canlı izlediğinizde sahanın her yerinde kartal gibi saldıran bir cesur yürek görüyorsunuz.Numarası 10 değil 20 olsaydı keşke. Her maçta banko oynaması ve Milli Takıma davet edilmesi torpil değil dostlar, yetenek meselesi. FIRFIR KERIM: Bazı oyuncular vardır, 90 dk. oynarlar ve giderek oyundan düşerler. Ama yorgun defansın üstüne son periyotta oyuna alınınca daha etkili oynarlar. KERIM, öyle bir oyuncu. Oynadığı maçları hatırlayın, sonradan girince takım vites yükseltiyor. Yedek olmayı sorun yapmazsa kalmalı takımda. GÖKHAN TÖRE: Tartışmasız futbolumuzun şu anda en yeteneklisi. Tek başına maçı çevirecek bir büyük yıldız adayı. Ama 2. yarı hiç yoktu GÖKHAN. Bizim bildiğimiz ve gördüğümüz GÖKHAN olacaksa hem kendi hem takım çok şey kazanır. Ama istekli değilse. zorla da güzellik olmaz. M.PEKTEMEK ve SERDAR, çok çalışmalarına rağmen bir çıkış yapamadılar. Bilic zamanında forma için kan revan oynayan Mustafa’yı hiç göremedik ne yazık ki. SERDAR, kurul kararıyla geçer ama MUSTAFA sınıfta kalır.

CENK TOSUN: BEŞİKTAŞ'ımın  Türk Malı Panzeri. Biyonik yedek. DEMBA ve M.GOMEZ'in arkasında aylarca yedek oturup sınırlı zamanlarda kaderimizi değiştirdi. Milli Takım’ın yıldızı olacak İnşallah. Takdirnamelik performans. Helal sana Tosunum.

Şimdi sıra geldi yıldızlı takdirnamelere. ATIBA, SOSA, QUARESMA, MARIO GOMEZ, OĞUZHAN… Muhteşem performans gösterdiler. Gönlüm hiçbiri gitmesin istiyor inanın. Ama işte hayat bu. Yarın ne olur bilinmez. Yaşattıkları coşku için hepsine helal olsun.

Elbette VELİ ve TOLGAY'ı da unutmadım. Önemli ve uzun bir sakatlık dönemi geçirdiler. Sezon başı hazırlık kampında ikisini de Şenol Hocam hazır hale getirir. Sezon içinde birden aşırı yüklenme ve uzun süre oynamamaları bence çok doğruydu.

Son paragraf da taraftarımıza olsun. Sınıfta kalanlar da var, Takdir alanlar da. Şampiyonluk sonrası sevincimize gölge düşürenler oldu maalesef. Birbirleriyle maç öncesi kavga edenler, Köyiçi’nde ya da Beşiktaş’tan geçen araçlara tacizde bulunan tekme atanlar da oldu ne yazık ki. Onların hepsine yazıklar olsun. Adam gibi sevinmeyi ve kutlamayı ne zaman öğreneceğiz? Değil sınıfta bırakmak okuldan atmak lazım bunları. Ama yersiz yurtsuz BEŞİKTAŞ'ımı her maçta destekleyen, maçlara giden, TV başında bile olsa dualarla verdiği enerjiyle “BEŞİKTAAAŞŞŞ..!” diye  haykıran kartal yürekler. Sizler en büyük takdiri hak ettiniz.

Seneye 24 kişilik 3 cephede kök söktüren takım kuracağız. Bu daha başlangıç. Şarkılarımızı herkes duyacak. Herkes öğrenecek. BÜYÜKSÜN BEŞİKTAŞ. KALBİMİZİN TAM ORTASINDA BİR GÜZEL YÜKSÜN BEŞİKTAŞ. SİYAAAAAAHHHHH....

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19