Özür dileriz

Spor programlarında hafta boyunca bilinçli olarak yapılan Galatasaray’ı doldurma operasyonunu boşa çıkardığımız için özür dileriz.

Zafer Algöz

Spor programlarında hafta boyunca bilinçli olarak yapılan Galatasaray’ı doldurma operasyonunu boşa çıkardığımız için özür dileriz. Tuhaf bir biçimde sanki şampiyonluk ya da düşme tehlikesi altındaymış gibi stresliydi rakibimiz. Özellikle Podolski ve Sneijder maçı kırmızı görmeden bitirdilerse M.Kalkavan’a dua etsinler. GS taraftarı maçın büyük bölümünü buna rağmen hakeme ve bize küfürle geçiştirdiler. İlk yarı tedirgindik, bir ara maçı kavga ortamına çekmek istediler. Ama VELİ'ye kırmızı gösterilen derbinin aksine kimseyi yalnız bırakmadık, eksik kalmayalım diye yoğun çaba gösterdik. Takım olabilmişiz bunu görünce daha da mutlu oldum. Geçen hafta orta sahanın yıldızı SOSA, bu defa orta sahanın şanssızıydı. 3 net pozisyonu atamadı. Bundan daha zor pozisyonları gol yapmıştı. Ama bu maçta topa son vuruşu yapmadan kafasını kaldırıp bakmadığı için golü bulamadı. Sağlık olsun. SOSA'nın tıkandığı yerde OZİ, devreye girdi. Hele hele 2. yarı sürekli takımı dalga dalga kaleye taşıdı. Zaten maçın devre arasından sonra başka bir takım oldu BEŞİKTAŞ. Maçın ilk yarısında QUARESMA çok yalnız kalmıştı. Ama 2. yarı yıpratma seanslarına başladı. Maçın tamamında GS'nin 2 gol pozisyonu var. Zaten birini TOLGA engelledi, diğeri dışarı gitti. BEŞİKTAŞ'ımın pozisyonlarını saymaktan yoruldum. Muslera sezonun en çok kurtarışını bu maçta yaptı. (Maç sonunda “haydi ucuz kurtuldunuz” diye msj atan GS'li arkadaşıma dedim ki: “Maçın tekrarını izle sonra konuşalım”) Bir daha aramadı zaten.

Galatasaray kendi evinde çok farklı bir yenilgiden kurtuldu ona sevinmesi gerek bence. Şenol Hocam güzel bir taktik anlayışıyla hazırlamış takımı. Ama ilk yarı hafif bir bahar yorgunluğu hissettim takımda. 2. Yarı ise gerçek BEŞİKTAŞ'ı dosta düşmana gösterdik Allah’ıma şükürler olsun.

Taze damat CENK TOSUN maç boyunca müthiş direnç gösteren ve çalışan MARIO GOMEZ'e elleriyle şahane bir ikramda bulundu. Ozi, Cenk ve Gomez 1 saniyede 3 pasla golümüzü attılar. Berabere kalsak ya da yenilseydik canlı spor programları sabaha kadar tezgahı açık tutarlardı. Ama istedikleri olmadı özür dileriz.

Şimdi sırada Osmanlı maçı var. Artık hafta boyunca onların da çok önemli takım olduğunu dinleriz. Bu saatten sonra kusura bakmayın, özür dileriz. 2 maçta da beraberlik kredimiz var. Ama bu hafta filmin sonuna geliyoruz. Osmanlıspor’un elbette Galatasaray’dan daha tehlikeli bir takım biliyoruz. Ama biz de BEŞİKTAŞIZ. Tehlikeyi severiz. Osmanlıspor’u Osmanlı’nın en güzel sarayına komşu yeni mabedimizde yeneceğiz. Sonra da Konya'da "Gönüller Sultanı Hz.Mevlana’nın kentinden şampiyon olarak döneceğiz. Çok sabrettik. Çok çalıştık. Çok sevdik, çok kızdık. Ama hiç vazgeçmedik BEŞİKTAŞ. Bu takım her övgüyü sonuna kadar hak ediyor. “Şampiyon olacak” dedım. Şampiyon olacağız. Ses ver sesime Büyük Beşiktaşlı. Kara Kartalım şampiyonluk yolunda yükseliyor. SİYAAAAHHHHHHH..!

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27