En iyisi yönetici transfer edelim

Melike Ulus yazdı...

Melike Ulus
Aslında her şey çok açık ve de netti. Liderle arada 12 puan farkla ilk devreyi kapatırken, mevcut kadronun yetersizliği  gözler önündeydi. Şampiyon olma ihtimali rafa kalkmış ama en azından şampiyonlar ligine gitme umudu vardı. Doğru mevkilere yapılacak transferlerle bunu gerçekleştirmek çok da zor değildi. Devre arasında, kamp dönemine kadar yapılacak transferler takımın havasını değiştirecekti.

Ama bu da olmadı. Bunu da beceremedik. Beceriksizlik bir yana yedi düvele rezil rüsva olduk. Her yöneticinin farklı açıklamalarıyla transfer yapma profesyonelliğinin Beşiktaş’a çok yabancı olduğunu gördük. Taraftar transfer uykusuna yatırılırken, yöneticilerin tek derdinin kendi reklamlarını izletmek olduğuna tanık olduk. Bugün yarın derken kamp dönemi bitti ve Beşiktaş kendi kaderine terkedilmiş haliyle ilk maçına çıktı.

Sağ bekten yoksun olduğu için, Atiba yerinde oynayamadı! Stoper eksikliğinden Necip gibi ne zaman kart göreceği belli olmayan takımın saatli bombası defansa geçti. Sezon sonunda bonservis bedelini vermeyiz dedikten sonra Gökhan yetenek fukarasına dönüştü. Dahiyane karalama politikası olan(!) para istiyor cümlesini yine kullanarak taraftarın önüne atıp, dayak bile yemesini sağladığın Fernandes, Beşiktaş’ı bırak Türkiye’yi kafasında bitirdi. Azıcık indirim yaptı diye Beşiktaş’ta emekli olacak Holosko’nun oyun becerisi kolbastı ile sınırlı olduğunu kimse göremedi. Yıllardır gol demek diye umut beslenen Pektemek, 10 kişinin içinden geçmeye çalışa çalışa sevimli hayalet Casper’e özenmekten başka hiç bir şey yapamadı. 4 sene önce Porto maçında kaleden çıkardığı topun ekmeğini hala yemeye devam eden Ersan’ın özel hayatı kadar futbolcu kimliğini kimse konuşmadı. Olcay’ın bir var bir yok oluşlarındaki istikrarsızlığı ise artık kabak tadı vermeye başladı.

Ve en acısı da ortada böyle oyunculara sahip bir Beşiktaş varken, başkanından daha trajikomik bir açıklama geldi!

-Taraftarı transferle memnun edeceğiz diye mali sıkıntılar içine girecek değiliz!

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; para başarı ile gelir. Kazanç olmadıktan sonra harcamayı ne kadar kısarsan kıs, gelir olmazsa gün gelir kısacak para da bulamazsın.

Diğer bir konu da taraftar babasının hayrına sizden transfer istemiyor. Sizin el birliği edip küçülttüğünüz Beşiktaş’ı gerçek seviyesinde görmek istiyor. Rakip olarak Kasımpaşa ile değil, yine Fenerbahçe ve Galatasaray ile anılmak istiyor. Bir otobüs dolusu futbolcu transferine  para akıtmanız yerine hatır gönül menajer dinlemeden ve de en önemlisi gözden çıkarılmış futbolculardan uzak durup, takıma bir ses bir ruh getirecek transferlerle artık başarı görmek istiyor. Taraftar artık sevinmek için sevmek istiyor!

Beşiktaş’ın gerçek sahiplerinin taraftar değil de kongre üyesidir dediğiniz için(!), taraftar kimliğimi bir kenara bırakıp, kongre üyesi olarak size seslenmek istiyorum.

Sayın başkan, üç kuruşu bahane edip gönderdiğiniz oyuncuların, daha çok para harcayıp getirdiklerinizle yerlerini dolduramadınız! Quaresma yerine Dentinho, Egemen yerine Escude, Hilbert yerine Serdar’la gidenleri hep arattınız. Sizden ricam, getiremiyorsanız bari elinizdekilere sahip çıkın. Bir Eneramo, bir Sinan Kurumuş daha kaldıramaz bu bünye. O yüzden Almeida’ya lütfen sıkı sarılın ki, elimizde en azından bir tane gerçek anlamda futbolcu bulunmasıyla avunup duralım. Elimden gelen budur diyorsanız eğer, olmadı biz yönetici transferlerine bakmaya başlayalım.

Melike Ulus / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27