Şişşşhh aman sakin

Eve dönüşümüze günler kala yine ortalığı bulandırmaya çalışan tezgahcılar yönetim-futbolcu-taraftar üçgenini birbirine düşürmek için sallıyorlar.

Zafer Algöz

Stadı ilk defa kaba inşaat halindeyken Onursal Başkanımız Süleyman SEBA'nın cenazesinde görmüştüm. Devamında hemen hemen ayda bir kez gidip yeni mabedimizin nasıl yükseldiğine tanık oldum. Son bir ay içinde ise 4 kez gittim. Stadı ilk defa görecekler için şu kadarını söyleyeyim. MUHTEŞEM. Eminim Beşiktaşımın büyük taraftarı da stat bittiği zaman aynı şeyi hissedecek. Oradan içeri girdiğinizde gözleriniz dolacak ve tüyleriniz diken diken olacak. Zemin 9 metre kadar aşağı inmiş. Alt dolgu yapıldıktan sonra deniz seviyesinin 6 metre altında top oynayacağız. Tribünlerin ikinci parteri ise yüzde 40'a yakın bir eğimle yükseliyor. Bağırdığınız zaman ses karşıya değil. Zemine doğru gidiyor. 41.903 seyirci orayı sesiyle tutuşturur. Stadın üstü ve yanları kapalı olacak ve oradan 100.000 kişilik ses çıkacak. Dolmabahçe Sarayı'na komşu bizim de sarayımız var. Fikret Başkan bunu anlatmaya çalıştı, 'Hiç maça gelmeyip evde çay içenler gelmesin evde çay içip maç seyretmeye devam etsinler' dedi. '3 bilet birden satacağız' dedi. 'GOMEZ giderse daha iyisini alırız.' dedi. Ortalık karıştı. Vay efendim Saray ne demek biz halkın takımıyız. Onu zaten herkes biliyor. Elbette Halkın Takımıyız. Dünyanın en büyük mahalle takımıyız. Bununla her Beşiktaşlı gurur duyuyor zaten. Çarşı Taraftar Grubu gerildi hemen bir bildiri yazıldı. Devamında ne oldu peki? Hemen mikserler devreye girdi. Yönetim ve taraftar kapıştı. GOMEZ gidiyor. Açılışta protesto olabilir. G. TÖRE kulübün haberi olmadan ameliyat oldu ceza alabilir(Futbolcu operasyon geçirecekse istediği yerde ameliyat olur daha bundan haberleri yok) Çok bilen Erman Hocam, Serhat Ulueren falan boş durur mu? Ortada konu yok zaten yüklenin anasını satayım. M.GOMEZ'in milli takımda attığı biri sayılmayan 2 golü var. Görmezler. CENK TOSUN milli takımda iki şahane gol atar iki kelam laf etmezler. İşleri güçleri kazana odun atmak. Renkli medya da geri kalır mı? Ortada Beşiktaş'ı karıştırabilecek durum varsa Büyük başlıkla sayfa başına yapıştır. Milli takımlarında gol atanlar Beşiktaşlı olursa 3. sayfada olsun öyle mi?

Önce 3 bilet uygulaması düzeltildi. Başkan aşırı yorgunluk ve açılış yoğunluğundan bunaldığını itiraf etti. Bana bile sadece Türkiye'den değil, dünyanın birçok yerinden mesajlar ve dilekler geliyor, 'Aman ne olur bir bilet' diye. Düşünün yönetime her gün ne talepler ve ne telefonlar geliyordur. Kırılanlar, küsenler, selam sabah kesenler. Kolay iş değil elbette. Kolay değil. Rakiplerimiz stat yaparken inleyen nağmeler durumlarını yaşadılar perişan oldular. Ama biz tüm maçlarınızı deplasmanda oynarken bile son haftalara kadar şampiyonluk kovaladık. Kan kustuk, gık demedik. Bu sene yine şampiyonluğa oynuyoruz. Yine kafalarında tilki üretme çiftliği bulunduran hakemlere rağmen lideriz. İnce tezgahlarına ve doğramalarına rağmen şampiyonluğa gidiyoruz. Önce Beşiktaşım'ın Büyük Taraftarına sesleniyorum. SAKİN OLUN. Her yazılana ve her söylenene itibar etmeyin. Küfür etmeyin, ettirmeyin. Sadece ve sadece sonuna kadar takımın yanında olun yeter.

Artık milli maç arasından sonra lige dönüyoruz. Önümüzde 2 ay ve 8 maç var. Sağdan, soldan, arkadan konuşan mikserleri bırakın, konuşup dursunlar. Bizim 8 maçımız var. Bu 8 maçı da alacak kalitede kadromuz var. Çok büyük zorluklar çektik. Ezeli rakiplerimizin hiçbiri stadını vermedi. Onları hiç unutmayacağız. Ama bize evini açan takımları da unutmayacağız. Bunlar izin alamaz. İzin alsa bile stadı yıkamaz. Stadı yıktılar ama altında su var olmaz. Efendim stat yapılırsa saraya doğru kayar. 6 senede bitmez. Eeee ne oldu? Gamlı Baykuşlar susar artık diyordum. Şimdi kendilerine mikserde karıştırmak için malzeme arıyorlar. Önemli olan eve şampiyon olarak dönmek. Sevdalımıza kavuşmaya günler kaldı. Önce hasret bitsin. Sonrasını zaten cümle alem görecek. BEŞİKTAŞIM ŞAMPİYON OLACAK. SİYAAAAHHHHH.

Zafer Algöz/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19