Lider geliyor

Beşiktaşım, Karadenız turundan 6 puan çıkardı. Yayla havası bize yaradı ve evimize lider olarak dönüyoruz.

Zafer Algöz

Beşiktaşım, Karadenız turundan 6 puan çıkardı. Yayla havası bize yaradı ve evimize lider olarak dönüyoruz. Hafta sonunda terörün ülkemizi kararttığı o gece ne tadımız kaldı ne de tuzumuz. Evde oturdum, Fenerbahçe-Kayseri maçını izledim. Fırat Aydınus'un gırtlağına kadar eyyama battığını hepimiz gördük. Kayserispor’u resmen ezdi ve maçı Fener’e elleriyle verdi. Hem de hiç vicdanı sızlamadan. Kaleye gidecek hali olmayan takımı şampiyonluk potasında tutmak için elinden geleni yaptı. Hakem okullarında nasıl eyyam yapılır, zirve takımı nasıl kollanır? Örnek diye gösterilmeli. Bizim hakem Bülent Yıldırım ise, zirveye oynayan takım nasıl katledilir uygulamalı örneklerle adeta "rezaletler resitali" sergiledi durdu. Ve boşuna FIFA kokartını elinden almadıklarını ispatlamış oldu ziyadesiyle. Bir an önce emekli olup başka işlere baksa hayırlı olur.

Maçın ilk yarısında zorlandık. Kanatlar ileri çıkmayıp Atiba bile stopere yardıma gelince orta sahayı Trabzon’a bıraktık, oradan çok çabuk üstümüze geldiler. 1 saniyede Mustafa Yumlu, 2 defa penaltı yapıyor ve vicdanı kör Beşiktaş düşmanları şebeke olmuş gözlerini kapatıyorlar. Penaltıyı verse maç kopacak zaten. Vermiyor. Adam Sosa’ya bileklerine giriyor, kart göstermek yerine gülerek parmaklarıyla “2 oldu” diyor hakem efendi. Kart göstermek için en az 3’mü olsun diyorsun, yoksa ayak kırılsın onu mu bekliyorsun? futbolun en basit kuralı geri-pası görmüyorsun. Yeminle sana çok sözüm var Bülo. Ama en kibarından "Yazıklar Olsun Sana" diyorum. Çekmeler, itmeler, basmalar… Tam 70 dakika kartını flasterle cebine yapıştırıp gezdin. Eğer biraz vicdanın varsa hakemliği bırak. Futbolumuza en büyük iyiliği yapmış olursun.

2. yarı yavaş yavaş tempoya başladık. TOLGA sakatlanınca sürpriz bir değişiklik yapmak zorunda kaldık. NECİP olağanüstü oynadı. Beşiktaşım’ın alt yapısından gelen adam, hele kaptanlık bandını takınca, oynadıkça büyüdü, büyüdükçe oynadı. Alnından öperim Neco. Helal olsun senin iş ahlakına. NECİP defansı toparlayıp güven verince ATIBA, daha öne basmaya geldi. İnanılmaz kademeler yaptı. Çok soğukkanlı ve müthişti. Bronzdan yapılmış pars heykeli gibi göz kamaştırdı. SOSA'ya artık Ernesto CHE Sosa demek lazım. Sakat oynayan OĞUZHAN'ın yerine de oynadı. Attığımız 2 golde de ilk uzun ve derin pasları mızrak gibi kullandı. Tıpkı büyük devrimci Ernesto CHE gibi zalimlere başkaldırının ateşini yaktı. QUARESMA maşallahlık oynadı yine. Kart görsün diye çok tahrik ettiler ama MARIO GOMEZ'i Beşiktaşım’ın tarihine geçiren muhteşem asistini görünce “aynı topu bana atsın, ben de gol yaparım" duygusuna kapıldım ister istemez. Attığımız 2. gol ise halı saha golüydü. Kartalın avına yüksekten yıldırım gibi çullanmasını gördük. O kadar çabuk çıktık ki Bülo bile beklemiyordu. Fırfır KERİM, 2 kişiyle kol kola Trabzon Ganita bahçesine çay içmeye giderken arkadan gelen OLCAY'a bıraktı ve o da haftalardır direklerin engellediği, kalecilerden dönen şansızlığa topu içeri sokarak son verdi.

Beşiktaşım, 70.dakikadan sonra giderek tempo yükseltince rakibi bayıltıyor. Zaten gardı düşen Trabzonspor 2. golden sonra havlu atmak zorunda kaldı. TOLGAY az ama öz oynadı. Rizikosuz ve gelen topları hep etkili yerlere taşıdı nefis oynadı. Takımın tek nazar boncuğu ise İSMAİL'e verilmeli. İyi niyetliydi ama uzun süredir bu kadar kötü oynamamıştı. Çok fazla pas hatası yaptı. Eğer TOSIC stoperde değil kulübede olsaydı sol bek koltuğunu hocadan hemen alırdı. Aman İsmail ne olur dikkat..!

Artık yapacağımız maç adedi tekli sayılara düştü. Takımda herkese ihtiyacımız olacak. G.TÖRE’nin katkı yapması lazım. OĞUZHAN'ın sakatlıktan hasarsız dönmesi çok önemli. Aşağıda kim ne yaparsa yapsın. Biz kendi işimize bakıp kalan tüm maçları almalıyız. Cumartesi Eto'o’nun abilik yaptığı Antalya ile oynayacağız. Bursa’yı perişan ettiler. Dikkatli olmalıyız. Kartalımın Karadeniz yayla turundan 6 altın puan alması muhteşem. Trabzon’da taraftarın maça ilgisi de çok iyiydi. Ama Beşiktaş öne geçince Trabzon taraftarının "Şenol pabucu yarım" diye tezahüratı çok çirkindi. Trabzon’da kalecilik, kaptanlık, hocalık yapmış bir futbol adamı Şenol Hoca. Milli Takımı, dünya üçüncüsü yapmış, en yüksek kariyere sahip. Alkışlarla karşılayıp alkışlarla uğurlamak yerine protesto etmek vicdansızlık ve vefasızlık. Hocaya ayıp ettiniz Trabzonlular.

Biliyorsunuz lider olduktan sonra yazıyı “SİYAAAAHHH” diye bitirmek yakışırdı ama diyemiyorum. KARA bir ANKARA gecesini eli kanlı katiller KARA bir kömür gibi kalbimize gömdüler. O anda orada olmaktan başka, hiçbir suçu olmayan insanlarımızı katlettiler. Liderlik sevincimizi bile… Bize yakışan bir tevazuyla karşıladık. Kaybettiğimiz canlara rahmet olsun. Sebep olanların Allah cezasını versin. Yolun şampiyonluk yolu Beşiktaş. Bu sene o sene olsun. Dünyanın en güzel stadında, dünyanın en büyük taraftarına şampiyon olarak gelmek sana yakışır Beşiktaş..SİYAAAAAHHHH..!

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19